Προς το περιεχόμενο

Προτάσεις για αγγελίες


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν ξέρω αν κάνω κάποιο λάθος καθώς βλέπω ότι τα επιθετικά σου post συνοδεύονται και από likes, αλλά μου φαίνεται ότι σκέφτεσαι μόνο το τι θα απαντήσεις και όχι το τι ρώτησε...

 

Όπως είπες, πας "Αγγελίες", πατάς "Αγγελίες ζήτησης" κι εκεί έχεις κατεβατά με κάρτες γραφικών, κινητά και λαπτοπ μαζί. Δεν υπάρχουν κατηγορίες όπως στις "Αγγελίες πώλησης", οπότε δεν είναι εύχρηστο.

Με την μόνη διαφορά πως (όπως λέει ξεκάθαρα στο μήνυμα) ζητάει να ξεχωριστούν οι αγγελίες ζήτησης - πώλησης

(κάτι που ήδη συμβαίνει) και οχι να κατηγοριοποιηθούν αυτές τις ζήτησης

 

Ιδέα. Ξεχωρίστε τις αγγελίες ζήτησης από τις αγγελίες πώλησης.

 

αν εννοούσε κατι αλλο θα μπορούσε να γράψει ''βάλτε υπο-κατηγορίες στις αγγελίες ζητήσεις''

για να καταλάβουμε και εμείς οι βλάκες

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Με την μόνη διαφορά πως (όπως λέει ξεκάθαρα στο μήνυμα) ζητάει να ξεχωριστούν οι αγγελίες ζήτησης - πώλησης

(κάτι που ήδη συμβαίνει) και οχι να κατηγοριοποιηθούν αυτές τις ζήτησης

Αυτό το ζητάει στο 1ο ερώτημα (Link.png Site: Ιδέα )όπου πολύ σωστά ο iordanis77 απαντάει ότι είναι ξεχωρισμένες.

 

αν εννοούσε κατι αλλο θα μπορούσε να γράψει ''βάλτε υπο-κατηγορίες στις αγγελίες ζητήσεις''

για να καταλάβουμε και εμείς οι βλάκες

Αυτό που πιθανόν εννοούσε το προσδιόρισε στο επόμενο ποστ (Link.png Site: Επεξήγηση ), αν δεν το πρόσεξες. Το πρόβλημα πιθανόν είναι ότι ο ίδιος χρήστης καθώς κι εσείς που αυτοπροσδιορίζεστε όπως νιώθετε, δεν διάβασε την παραπάνω επεξήγηση και έδωσε την ίδια απάντηση για 2η φορά, η οποία παραδόξως ήταν και της αρεσκείας σας.

 

 

Μα επιθετικα ηταν και τα posts στα οποια απαντησαν.

Μπορείς να μου υποδείξεις ποια είναι αυτά? Το "Ξαναδιάβασε το κείμενο μου" είναι ευγενική προτροπή, αν έλεγε "Ξεστραβώσου" θα ήταν αγενές. Απάντηση του στυλ "Και γιατι να μη ξαναδιαβασεις εσυ το δικο μου?" δείχνεις σαν να υπάρχει κάτι να χωρίσετε

 

Οσο αφορα το θεμα, νομιζω οτι το να μπουν κατηγοριες στη ζητηση ειναι too much. Οι αγγελιες της ζητησης ειναι πολυ λιγες σε σχεση με αυτες της προσφορας.

Ένας λόγος παραπάνω να το κάνεις - αφού είναι πολύ λίγες, χάνονται πολύ εύκολα και ο χρήστης που ψάχνει κάτι δύσκολα θα βρει ανταπόκριση. Συνεπώς, επειδή μου αρέσει το στυλ σου, για μένα το να μπουν κατηγορίες στη ζήτηση είναι too little, θα έπρεπε να μπουν οι διπλασιες κατηγορίες από αυτές της αγοράς!!! :P 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Mα δε λεω να γινεται διαλογος. Απο μια κουβεντα ο καθενας, η αξιολογηση και η απαντηση επ αυτης.

Δε θεωρεις οτι θα βοηθησει? Και θεωρεις σωστοτερο να γραφει καποιος κατι χωρις αντιλογο?

 

1) Μια κουβεντα εσυ  2 αυτος      αλλες 3 εσυ     το χασαμε το κορμι πατριωτη...

 

Υπαρχει ηδη το ποσοστο, αλλα με μονο θετικες αξιολογησεις?

Αναφερεται οτι το μελος εκανε χ συναλλαγες εκ των οποιων ελαβε χ θετικες αξιολογησεις?

 

υπαρχουν θετικες αξιολογησεις και αρνητικες  οκ?   οπου βγαινει και το αθροισμα σε %  

 

διαβασω τα ποστ σου και μιλας λες και εισαι  Ο ειδικος! λες  και η αποψη σου θα λυσει τα προβληματα των αγγελιων...  και χωρις να θελω να γινω κακουλης :ph34r:    λες  τα ιδια και τα ιδια  χωρις να εχουν καμοια ουσια...

εχεις ασχοληθει ποτε  με της αγγελιες? (και δεν εννοω να χαζευεις προιοντα )  εχεις αγοροπωλησιες?? γιατι απο οτι ειδα εχεις μηδενικες αξιολογησεις    εαν δεν εχεις ασχοληθει ποτε  προφανως και δεν μπορεις να ξερεις τα προβληματα των αγγελιων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα μια ερωτηση θελω να κανω , για rss προς τα που θα παω ; 

....

λεω μηπως υπαρχει καμια φορμουλα για να μπορουμε να παραμετροποιησουμε τα rss ετσι ωστε να δεχομαστε ενημερωσεις απο συγκεκριμενα υποforum .

 

δηλαδη , εχει ας πουμε (και ετσι ειναι )  ενα ετοιμο rss για τις αγγελιες προσφορας, εγω θελω να παιρνω ενημερωσεις απο υποεννοτητα της κατηγοριας "αγγελιες-προσφορα"  με θεμα hardware , υπαρχει τροπος να φτιαξω rss που να στοχευει στην συγκεκριμενη υποκατηγορια ; οεο ; 

 

(επειδη δεν ξερω και πολλα για τα rss δεν ηθελα να το αναγαγω σε ξεχωριστο θεμα για την περιπτωση που η αγνοια μου περι τα rss ειναι το κυριως θεμα ) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

υπαρχουν θετικες αξιολογησεις και αρνητικες  οκ?   οπου βγαινει και το αθροισμα σε %  

 

διαβασω τα ποστ σου και μιλας λες και εισαι  Ο ειδικος! λες  και η αποψη σου θα λυσει τα προβληματα των αγγελιων...  και χωρις να θελω να γινω κακουλης :ph34r:    λες  τα ιδια και τα ιδια  χωρις να εχουν καμοια ουσια...

εχεις ασχοληθει ποτε  με της αγγελιες? (και δεν εννοω να χαζευεις προιοντα )  εχεις αγοροπωλησιες?? γιατι απο οτι ειδα εχεις μηδενικες αξιολογησεις    εαν δεν εχεις ασχοληθει ποτε  προφανως και δεν μπορεις να ξερεις τα προβληματα των αγγελιων.

 

Προτασεις κανουμε, δεν ειμαστε ειδικοι.

Εχω μια αξιολογηση απο συναλλαγη που εγινε προπερσι. Κατοπιν δεν εγινε αλλη συναλλαγη, αν θυμαμαι καλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δεν ξέρω αν έχει προταθεί ήδη, αλλά πιστεύω πως η κατηγορία Οθόνες-Ρούτερς θα έπρεπε να είναι χώρια. Είναι τελείως διαφορετική κατηγορία και μπερδεύει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Νέα μόδα.. Κάνεις προτάσεις για αγγελίες.. Στις αγγελίες.. Και μαζέψεις τζάμπα θετικές αξιολογήσεις του τύπου..: μπράβο, καλά τα λες, κτλ... Γράφω από κινητό και δεν μπορώ να βάλω λινκς , όμως βλέπω ήδη δύο περιπτώσεις από μέλη με μηδέν αξιολογήσεις στις πρόσφατες αγγελειες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νέα μόδα.. Κάνεις προτάσεις για αγγελίες.. Στις αγγελίες.. Και μαζέψεις τζάμπα θετικές αξιολογήσεις του τύπου..: μπράβο, καλά τα λες, κτλ...

 

Mα  αξιολογησεις γινονται μονο μετα το περας μια συναλλαγης, οχι μετα απο posts και προτασεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω μια πρωταση θελω στης αγγελιες να αναγραφεται απο που ειμασται εγω π.χ. πατρα βολευη αρκετα περημενω να γινη το συντομοτερο δυνατο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καντε επιτελους κατι με τις αγγελιες και τον καθενα που μπαινει στο site μονο και μονο για αν πουλησει κατι.ειναι και θεμα επιπεδου μερικων που γινονται προσβλητικοι στα προσωπικα μηνυματα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εχω μια πρωταση θελω στης αγγελιες να αναγραφεται απο που ειμασται εγω π.χ. πατρα βολευη αρκετα περημενω να γινη το συντομοτερο δυνατο 

 

:-D :-D :-D  Στην επόμενη 4ετία αυτό.

 

Σεπτέβριος 2015

Μάιος 2015

Απρίλιος 2015

Απρίλιος 2015

Φεβρουάριος 2015

Νοέμβριος 2014

Ιούλιος 2014

Μάιος 2014

Απρίλιος 2014

Μάρτιος 2014

Νοέμβριος 2013

Οκτωβριος 2013

Μάρτιος 2013

Φεβρουάριος 2013

Δεκέμβριος 2012

Οκτώβριος 2012

Νοέμβριος 2010

Επεξ/σία από funbreaker
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καλημέρα,δεν έχω διαβάσει τις προηγούμενες απαντήσεις και σχόλια του θέματος εδώ,όμως ας πω και εγω τι θα ήθελα απο το site...

 

1) προσθήκη στις αγγελίες κατηγορία "tablet" ξεχωριστή υποκατηγορία για άλλες μάρκες tablet και όχι να στοιβάζονται οι άλλες μάρκες στα"¨διάφορα" πχ να μπεί α) Mls β) windows tablet ανεξαρτήτως μάρκας! να ξέρει ο καθένας ότι εδώ θα ψάχνει μόνο windows tablet να αγοράσει ή να πουλήσει!  το ίδο να γίνει φυσικά και στη κατηγορία "κινητά"........ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΠΙΟ ΠΟΛΛΕΣ ΥΠΟΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ ΠΑΝΤΟΥ ωστε να μη πηγαινουν στα διαφορα......και να στοιβαζονται ολα ......ΔΕ ΓΙΝΕΤΕ ΤΕΧΝΙΚΑ ΕΦΙΚΤΟ ΑΥΤΟ? "δε χωράνε" υποκατηγορίες και άλλες?

 

2) να χωράει παραπάνω κείμενο στις αγγελίες όταν γράφουμε και το βασικότερο να μη πετάει μήνυμα" σφάλμα" αν ξεπερνιέτε το όριο κειμένου και να χάνονται ότι γράφαμε πόση ώρα... !!!!!!!!!!!! να μένουν στη επεξεργασία ώστε να μικρύνουμε το κείμενο σε λέξεις---βέβαια συνήθως το κάνω αντιγραφή το κείμενο ώστε να το επικολλήσω μετά, ώστε μη τη πατήσω, αλλά καμιά φορά το ξεχνάω και φτού απ΄οτην αρχή πάλι!!!!!!!! ΚΑΝΤΕ ΚΑΤΙ ΠΕΡΙ ΑΥΤΟΥ!

 

3) κάντε κάτι για τις αξιολογήσεις που μπορεί με το παραμικρό έτσι να σου βάλει κάποιο παιδάκι...για χαβαλέ του,ή για πείσμα κάτι. 

γιατί πχ να έχω εγώ από ετη πρίν 1 αρνητική και να χτυπάει άσχημα στο προφίλ μου? επειδή έτσι του κάπνισε του αλλουνού? δε ηταν σιγυρο να του το δωσω αυτουνου τ οεδωσα σε αλλον δικαιωμα μου ειναι. πιο αμεσα πιο καλα. και ομως με εβαλε απο κακία που δε το πηρε αυτος... αρνητικη ΔΕ  ΤΟ ΕΔΩΣΑ ΓΙΑΤΙ ΚΑΤΙ ΔΕ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ ΣΤΟΝ ΤΥΠΟ ηταν αγενης απ οτην  αρχη στα μηνυματα με υφακι κτλπ αν θυμαμαι καλα. ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ. αυτο εγινε πριν χρονια....

 

πρόταση μου να περνάει η αρνητική αξιολόγηση πρώτα από υπέυθυνο εδώ και μετά αν κρίνει ο ίδιος να δώσει το οκ να μπεί! εμ..

θα μου πείτε(δε ξερω αν γινετε αυτο) μπορεί εκείνος αν θέλει  και κατόπιν συννενόησης με εμένα μάλλον,.να σας στείλει πριβέ μήνυμα να σας το πεί  να το αφαιρέσετε  για χ λόγους οτι το μετάνιωσε πχ ή εγινε λάθος κτλπ και τα βρήκαμε...αλλά το δέχονται αυτοί  αυτο να το κανουν που το έβαλαν για ψιλουπήδημα? κάτι πρέπει να γίνει με αυτό το θέμα!!!!!!!!!!!! ΝΑ ΠΕΡΝΑΕΙ Η ΑΡΝΗΤΙΚΗ ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ ΑΠΟ ΕΞΕΤΑΣΗ και μετα απο ωρες ή μια μερα να μπαινει....

 

βλεπω σε προφιλ αλλων οτι εχουν ΄φάει" ουδέτερη αξιολογηση ή αρνητικη ισως... δε θυμαμαι καλα επι αυτου, μονο και μονο... επειδη...δε μπορει να δεχτει μηνυματα εισερχομενα!!!!!!!!!!!!!! εχει αρκετα τετοια.... ΝΑ ΔΙΑΓΡΑΦΟΝΤΑΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΑ ΑΜΕΣΑ και αδικο ειναι και χαλαει το προφιλ του αλλου για ψιλουπήδημα.....

 

4) όριο αγγελιών ανα εβδομάδα να αυξηθεί κατά μία αγγελία +   δηλαδή να πάει στις 3----  οι 3 αγγελίες είναι μια χαρά !

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

και κατι περαν του ποστ εδω που αφορα αγγελιες και συγνωμη που βγαινω off του θεματος εδω:

 

5) πιο πολλά αφιερώματα/δοκιμές  για συσκευές tablet  γνωστών εταιριών που κυκλοφοράνε Ελλάδα...

 

6) θα μου αρεσε να δω στη κατηγορια "Tablet" στο φορουμ να ανοιξει επισημοτερα καποιος,θεμα/topic και εκει να γραφουμε αποκλειστικα και μονο τα +/- καθε συσκευης tablet ανα μάρκα για πιο ευκολο διαβασμα....και αναζητηση.... δυσκολο να γινει αυτο?

 

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ αγαπημενο μας site εδώ! 

Επεξ/σία από Athens44
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλά δεν βλέπω η επιλογή αυτή να δουλεύει σε κλειδωμένες αγγελίες.

Ας μας πει κάποιος διαχειριστής αν γίνεται κάτι.

 

Εγώ έχω άλλη πολύ σημαντική απορία:

 

Είχα ποστάρει μια αγγελία προχθές. Άρα είχα δικαίωμα για άλλη μία.

Με αφορμή την ερώτηση του φίλου παραπάνω, κλείδωσα μια παλιά για να δω τι θα γίνει. Αυτό που παρατήρησα είναι πως με χρέωσε με μια αγγελία επιπλέον. Θεώρησε το κλείδωμα της παλιάς ως ποστάρισμα και τώρα δεν έχω δικαίωμα για καμία αγγελία και ενώ ήθελα να ανεβάσω μία.

 

Αυτό το είχα ξαναπάθει και παλιότερα και έχω ακούσει και από άλλο μέλος να το αναφέρει.

 

Εϊναι κάποιο bug ή ετσι λειτουργεί το σύστημα?

Αν ισχύει το 2ο δεν βρίσκω καμία λογική σε αυτό.

Αν ισχύει το 1ο, μπορώ να έχω πίσω την αγγελία μου?

 

Μου ξανασυνέβει κάτι παρόμοιο μόλις τώρα.

Άνοιξα μια παλιά αγγελία με σκοπό να την κάνω edit αλλά έγινε νέα υποβολή αυτόματα κι έτσι έχασα το δικαίωμα της 1 αγγελίας που ήθελα να καταχωρήσω.

 

Το πρόβλημα είχε ξανααναφερθεί και από μένα και από άλλους πριν μήνες αλλά ακόμα καλά κρατεί...

Φοβάμαι να πατήσω πάνω σε αγγελία μου γιατί γίνεται αυτόματα νέα υποβολή και χάνω το δικαίωμα να βάλω άλλες.

Επίσης υπάρχουν πολλαπλές αναφορές στην ενότητα bugs:

 

http://www.insomnia.gr/topic/561910-%CF%80%CF%81%CF%8C%CE%BB%CE%B7%CE%BC%CE%B1-%CF%83%CF%84%CE%B9%CF%82-%CE%B1%CE%B3%CE%B3%CE%B5%CE%BB%CE%AF%CE%B5%CF%82/

 

http://www.insomnia.gr/topic/569623-%CE%BC%CE%AE%CE%BD%CF%85%CE%BC%CE%B1-%CE%AD%CF%87%CE%B5%CF%84%CE%B5-%CF%83%CF%85%CE%BC%CF%80%CE%BB%CE%B7%CF%81%CF%8E%CF%83%CE%B5%CE%B9-%CF%84%CE%BF-%CF%8C%CF%81%CE%B9%CE%BF-2-%CE%B1%CE%B3%CE%B3%CE%B5%CE%BB%CE%B9%CF%8E%CE%BD-7-%CE%B7%CE%BC/

 

http://www.insomnia.gr/topic/583295-%CF%80%CF%81%CF%8C%CE%B2%CE%BB%CE%B7%CE%BC%CE%B1-%CF%83%CF%84%CE%B9%CF%82-%CE%B1%CE%B3%CE%B3%CE%B5%CE%BB%CE%AF%CE%B5%CF%82/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...