Προς το περιεχόμενο

Τέλος εποχής για το Winamp


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το χρησιμοποιούσα παλιότερα, βόλευε για playlists, είχε το equalizer και ήταν πολύ καλό για να ακούς ραδιόφωνα μέσω ιντερνετ σε καλή ποιότητα (όσα από αυτά είχαν link για winamp διαθέσιμο).

 

Μετά χρησιμοποίησα το VLC για όλα αυτά και είναι μια χαρά (με ανοιχτό το παράθυρο της playlist και με equalizer, και για σταθμούς κλπ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To winamp το είχα από υπολογιστή με windows 98 μέχρι σήμερα στα 7..Βεβαίως και θα μου λείψει, αν και υπάρχουν πολλοί players για μένα το winamp ήταν κορυφή!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποιος πρέπει να σας μιλήσει για το ρεξόνα ....το foobar.  Και το aimp τρομερό πρόγραμμα, επιπλέον ότι μικρό ελαφρύ πρόγραμμα χρησιμοποιεί bass.dll. Προσωπικά παράτησα το winamp μετά την έκδοση 2, τώρα χρησιμοποιώ foobar και Small Player x64.

 

Το winamp ελαφρύ; Ναι, ως την έκδοση 2, οι επόμενες ήταν bloatware επικό. Μόνο οι ψευτόDJs το χρησιμοποιούσαν επειδή έβαζαν το milkdrop σε προτζέκτορα και ψάρωναν τα γκομενάκια. Εκτός αν μιλάμε ελαφρύ πρόγραμμα να παίζεις mp3 και να θέλει 20-25% cpu resources χωρις plugins και visualizations..

 

Κλασική ερώτηση τελευταίας δεκαετίας: "Δεν υπάρχει ρε μ#@#@ κανένα άλλο για μουσική εκτός του winamp; Αυτό σέρνει!"

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια δοκιμαστε τον ρωσικης αναπτυξης AIMP. Νομιζω ειναι απο τα καλυτερα freeware εκει εξω. To winamp κατα τη γνωμη μου εκλεισε τον κυκλο του εδω και πολυ καιρο.

 

http://aimp.ru/

ναι τον έιχα δοκιμάσει και έιναι πάρα πολύ καλος, μιας και πλέον κλεινει ο κύκλος του winamp νομίζω ότι το aimp θα έιναι ένας καλός αντικαταστάτης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακόμα το χρησιμοποιώ και εννοείται με το Winamp classic skin. ΠΟΤΕ δεν έχει κρασάρει και σε καινούργιο υπολογιστή ή μετά από φορμάτ το πρώτο πρόγραμμα που βάζω (μετά από winrar).

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ηπως η πρωτη φορα που καποιος επαιξε πρωτη φορα mp3 εχοντας το winamp απαραιτητα στον υπολογηστη θα μεινει σιγουρα αξεχαστη. Θυμαμαι καπου στο 2000, napster->J.Lo mp3 κατεβασμα-> winamp και τα ηχεια στο τερμα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελπιζω οι τωρινες εκδοσεις να παιζουν στα μελλοντικα Windows... 9 ή 10...

Δεν υπαρχει λογος να σταματησει καποιος να το χρησιμοποιει.

Εκτος αν υπαρχει κανα θεμα ασφαλειας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το χρησιμοποιώ και πάρα πολλά χρόνια από το 2004 από ότι θυμάμαι ποτέ δεν είχα πρόβλημα ποτέ δεν κρασαρε ποτέ δεν έψαξα για update για να διορθώσει κάποιο πρόβλημα , το ποιο ελαφρύ από τον ανταγωνισμό και με πολύ καλή διαχείριση της playlist .Θα συνεχίσω να το χρησιμοποιώ κανονικά μέχρι να μην μπορώ να το βάλω στο λειτουργικό της τότε εποχής  !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε θα έλεγα ότι θα μου λείψει για τη λειτουργικότητά του, αλλα για το "δέσιμο" που μου προκάλεσε...με τα πρώτα χρόνια χρήσης Η/Υ... πωωω... πως περνάει ο καιρός.

 

Όπως και το mirc κ.ο.κ 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου φαίνεται πως είμαι παλιό-γερος ...

Σε 80386 DX της AMD στα 40 Ghz με 1 MB Ram "έτρεχα ... λέμε τώρα" (με υπέρβαση στο Hardware) τα Windows 95 και το Winamp ...

ήταν έτος 1997
ήμουν νέος τότε
τα MP3 έτρεχαν με κοψίματα οπότε με το WinAmp έτρεχα μόνο αρχεία MOD και S3M ...
Μετά που το έκανε Pentium στα 133 (με αναβάθμιση μητρικής), έτρεχα και Mp3 ...

ΠΑΠΠΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥΟΟΥΟΥ !!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...