Προς το περιεχόμενο

Τέλος εποχής για το Winamp


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 248
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συμφωνώ. Από τα καλύτερα προγράμματα ever!!

Το χρησιμοποιώ καθημερινά και το docked toolbar - auto hide - top που το έχω πάνω πάνω είναι πάρα μα πάρα πολύ βολικό. Δέχεται πολλά plugins, μεγάλη παραμετροποιήση - καμμία σχέση με το windows media player, εύκολες αλλαγές με την playlist και άλλα πολλά!

Αυτοί που γράφουν ότι δεν θα τους λείψει, μάλλον δεν ασχολήθηκαν και πολύ με το συγκεκριμένο πρόγραμμα..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήταν το μόνο πρόγραμμα που εκείνα τα χρόνια βοηθούσε να οργνώσουμε την μουσική μας και να φτιάξουμε τις playlists μας...και από τα πιο σταθερά....

 

Μαζέψτε υπογραφές να γίνει opensource.....

 

Πραγματικά μεγάλη συγκίνηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκτός από το crossfade που ανέφερε κάποιος παραπάνω χρησιμοποιούσα και ένα Pitch shift plugin στα πάρτυ για να τρέχει ένα τι πιο γρήγορα η μουσική όπως στα club. Εκεί να δεις κέφι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κρίμα, κρίμα και πάλι κρίμα.

Εννοείται αγαπημένο.

 

Θυμάμαι σε κάποιο faq του winamp, προφανώς πριν την έκδοση 3 που έγραφε πάνω κάτω...

 

Ερώτηση: Πώς το winamp, ένα πρόγραμμα μόνο 800kb κάνει τόσα πολλά, είναι τόσο καλό, γρήγορο, ευέλικτο κτλ;

Απάντηση: Η microsoft έχει φτιάξει ένα σετ από βιβλιοθήκες για να βοηθάει τους προγραμματιστές στην ανάπτυξη του software. Το winamp ΔΕΝ τις χρησιμοποιεί!

 

Μετά φούσκωσε λιγάκι, αλλά και πάλι η δύναμη της συνήθειας δε με άφησε να χωνέψω κανένα άλλο Player για mp3.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσυ που λες οτι δε θα μας λειψει παραπανω, προφανως εισαι 15 χρονων (εκτος αν το 92 ειναι χρονολογια), για μας λοιπον που ζησαμε εποχες Windows 3.x, Windows 9x και δεν ξεκινησαμε με Windows XP θα μας λειψει παρα πολυ και μονο στην ιδεα οτι σταματα να υπαρχει. Ας μην το χρησιμοποιουσαμε και τοσο οπως παλια, στα τελη της δεκαετιας του 90 και λιγο πιο μετα, Napster, Audiogalaxy, Kazaa, WinMX για κατεβασμα και WinAmp για ανοιγμα του αρχειου. 

Διαβάζοντας όλα τα σχόλια στέκομαι σε αυτό εδω που θυμίζει όλα αυτά τα υπέροχα προγραμματα εποχής τα οποια γαλουχισαν μια ολόκληρη γενιά. Από τότε που βγήκε και για όσο έτρεχα xp και ασχολιόμουν με τη μουσικη το winamp ηταν ενα must. Όσο για κάποιον που έγραφε σε σχολιασμό ότι δεν λέει κάτι στη σελίδα πριν λίγο το κατέβασα και λέει ότι από 20 του Δεκέμβρη παπαλα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και ας μην ξαναβγει , εγω θα συνεχίσω να τον εχω στο PC γιατι ηταν ... ειναι  και θα ειναι με χαοδες διαφορα ο καλύτερος ΜΡ3 player που υπάρχει !!

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θυμάμαι πιτσιρικάς napster και μετά playlist στο winamp...

Πόσο εύχριστο...με σωστές ρυθμίσεις στο equalizer έκανε θαύματα..

Σίγουρα θα μας λείψει (το χρησιμοποιώ ακόμα και σήμερα όταν θέλω να ακούσω mp3)

Τα ραδιοφώνα πάντως που έχει είναι αρκετά αξιόλογα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να παρει...Παω να σώσω την τελευταία Lite έκδοση σε στικάκι.

 

Εννοείται ότι το χρησιμοποιώ ακόμα για τα mp3.

Υπάρχει κάτι καλύτερο;

Για εμένα δεν υπάρχει, άλλα "έκατσα" στον Windows Media Player όταν αποφάσισε η MS να τον φτιάξει στο Windows XP. Πάντως όταν ήταν μάπα ο WMP το Winamp ήταν βασιλιάς με MusicMatch Jukbox για εναλλαγή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...