Προς το περιεχόμενο

Τέλος εποχής για το Winamp


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 
 

 

Κρίμα.....

Τι εναλλακτικές έχουμε όσοι (φαντάζομαι αρκετοί) έχουμε βολευτεί το winamp και όσες προσπάθειες να αλλάξουμε έχουν αποβεί μάταιες;

:-(

AIMP

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια δοκιμαστε τον ρωσικης αναπτυξης AIMP. Νομιζω ειναι απο τα καλυτερα freeware εκει εξω. To winamp κατα τη γνωμη μου εκλεισε τον κυκλο του εδω και πολυ καιρο.

 

http://aimp.ru/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το χρησιμοποιώ απο το 2000. Οτι και να πω με έχουν καλύψει οι απο πανω. Αυτό που δεν ανέφερε κανεις πάντως ειναι οτι χάνουμε και μια φοβερή λειτουργία, το auto-tag. Κλάσεις ανώτερο απο αυτά των wmediaplayer και iTunes, διότι έβρισκε μέχρι και εξώφυλλα απο απίθανα άλμπουμ. Θυμάμαι όταν το είχα χρησιμοποιήσει για πρωτη φορά (διότι άργησα πολύ να γίνω φαν των playlist και οργάνωναν την μουσική μου ονομάζοντας ενα-ενα το όνομα των αρχείων), είχα χωσει με την μια μερικές δεκάδες γίγα μουσικής και το είχα αφήσει να ψάχνει με τις ώρες.

 

Μεγάλη απώλεια...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγω το προτιμω 15 χρονια τωρα.. για μενα ακροαση μουσικης=mp3+PC+Winamp

 

θυμαμαι χαρακτηριστικα, ενα βραδυ του 1998..ειχα κατεβασει το Frozen της Madonna που μολις ειχε βγει και το εβαλα να παιζει σε Repeat για αρκετες ωρες..!

Εποχες τις οποιες τα Mp3 ηταν στο ξεκινημα τους, επαιζαν μονο σε υπολογιστες(!), ηταν δυσκολο να γινουν και επισης να τα κατεβασεις..

 

με εχει καταβολεψει η playlist του. WMP μου την εσπαγε παντα, δεν βολευομουν.. αλλο εναλλακτικο δεν βρηκα, αν και δεν εψαξα αρκετα

 

Θα παραμεινει στον υπολογιστη μου. Αν γινει και Opensource ισως το δουμε και να βελτιωνεται, γιατι τα τελευταια χρονια ηταν παρατημενο.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ως "παλιός" (αλλά πολύ παλιός :) ) είχα στο ίδιο CD (μιλάμε για τις παλιές εποχές!) Total (Norton για τους ακόμα παλιότερους) Commander, WinAmp και WinZip. Χωρίς αυτά τα τρία δεν έχω στήσει ποτέ υπολογιστή....

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω να χρησιμοποιήσω τον winamp πολύ καιρό... (και να κάνω κανονική χρήση χρονια..) αλλα πάντα είναι από τα πρώτα πράματα που βάζω στο pc μετά από winrar :P

Άκουγα πολλά podcasts μέσω του winamp.. λυπάμαι που θα σταματήσει να υπάρχει... αν και μου φαίνεται παράλογο.. ok υπάρχουν και άλλοι players αλλα σιγά ποσο καλύτεροι είναι?

εγώ σταμάτησα να χρησιμοποιώ winamp γιατί δεν ακούω τόσο μουσική στο pc πλέον ή όταν βάζω συνήθως βάζω ό,τι μου έρθει εκείνη την στιγμή στο μυαλό ψάχνοντας στο youtube...

κατά τα αλλα ειδικά σαν music player δεν νομίζω να υπολείπεται έναντι του ανταγωνισμού... καταρχήν μονο που έχει το synthesizer μπροστά στο panel και δεν χρειάζεται να ψάξεις μέσα στα μενού κτλ οποτε μπορείς να αλλάξεις τις ρυθμίσεις on the fly φτάνει και περισσεύει (ειδικά σε laptop που συνδέεται με διαφορετικά ηχεία πχ σπίτι σου σπίτι φίλου κτλ) :P
 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά ο άλλος μπήκε μόνο και μόνο για να γράψει ότι δεν θα του λείψει? Έλεος!!

 

Έχω την αίσθηση ότι η AOL δεν άλλαξε κάτι, ότι έκανε η Nulsoft.

Σίγουρα ο πιο αγαπημένος mp3 player και πρόγραμμα μονόδρομος για επαγγελματική χρήση σε πιο light καταστάσεις όπου χρειάζεται μουσική.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...