Προς το περιεχόμενο

Τέλος εποχής για το Winamp


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ήταν απλά ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ αναπαραγωγής μουσικής για μένα απροβλημάτιστο και με τα καλύτερα graphic equalisers, "φωτορυθμικά" αν προτιμάτε! Όποιος επέλεγε το "milk" ξέρει καλά τί εννοώ. Θα μου λείψει πολύ. Ελπίζω σε open source.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα εμαθα το AIMP απο το thread αυτο.

 

Καταπληκτικο ειναι. Τελικα θα αντικαταστησω το winamp με το AIMP αντι για το audacious που ανεφερα παραπανω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σου πω την αληθεια δεν το χρησιμοποιω πια, ναι το χρησιμοποιησα για αρκετα χρονια, μεχρι και το 2010 αλλα μετα το βαρεθηκα καπως. ειδικα με το youtube που εχει οτι τραγουδι θες απλα αρχισα να ακουω online.. Καλα τα σκιν του winamp δεν θα τα ξεχασω ποτε ομως! Ακομα και το κλασικ ομορφο ηταν κατα την γνωμη μου! Θα το κατεβασω να το εχω καλου κακου ετσι για τα παλια :devil:

 

 

Εχω ενα προγραμματακι που λεγεται spider player - portable ειναι πολυ μικρο και παιζει τα παντα, αν ποτε εχω κανα τραγουδι στο πισι, το ακουω με αυτο ^^

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το χρησιμοποιούσα στις ηρωικές εποχές των win95,98,me, μετά WMP και τελικά στο μαντρί του iTunes το οποίο έχω συνηθήσει πλέον.

 

Συνεχίζω όμως να χρησιμοποιώ το AmigaAmp στο AmigaOS 4.1 συστηματάκι μου, το οποίο είναι ίδιο με το κλασσικό WinAmp.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα μας λείψει.

 

Που να σου λειψει εσενα που το πρωτο πραγμα που θα ειδες στην ζωη σου ειναι τα windows 2000 και τα Pokemon..ΚΙΤ εβλεπες καθολου?Ασε ξερω την απαντηση.." τι ειναι το κιτ " ? Μπες στο google και μαθε ιστορια για καποια πραγματα που προφανος καν δεν ξερεις πως ξεκινησαν..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που να σου λειψει εσενα που το πρωτο πραγμα που θα ειδες στην ζωη σου ειναι τα windows 2000 και τα Pokemon..ΚΙΤ εβλεπες καθολου?Ασε ξερω την απαντηση.." τι ειναι το κιτ " ? Μπες στο google και μαθε ιστορια για καποια πραγματα που προφανος καν δεν ξερεις πως ξεκινησαν, πως λειτουργουσαν και που χρησίμευαν..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι ρε γαμωτι!μακραν το αγαπημενο μου προγραμμα.καθε μερα το χρησιμοποιω τουλαχιστον 10 χρονια,και τα τελευταια 2 χρονια ΚΑΙ στο κινητο (android).στις pro εκδοσεις και τα 2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για καποιους απο εμάς τους παλαιους, winamp και mp3 θα ειναι παντα ταυτοσημες εννοιες. Πολλοι δεν καταλαβαινανε καν τη διαφορα τα πρωτα χρονια..  Κανεις δεν ααμφιβάλλει οτι εχουν βγει καλυτεροι player. Προσωπικα δεν ακουω καν μουσικη στο pc πλεον. Τα smartphones εχουν αντικαταστησει πληρως αυτη τη λειτουργια. Και με player οπως ο player pro δεν εχουν να ζηλέψουν τιποτα.

 Και μονο που θα χαθει το ονομα winamp ομως, για οποιον εχει ζησει εκεινες τις ρομαντικές εποχές,  ειναι απο μονο του ιεροσυλία .. 

 Οι νεοτεροι με το δικιο τους, ουτε και καταλαβαινουν γιατι μιλαμε..

Η καλύτερη λυση, μακαρι να γινει open source ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσοι λένε ότι δεν θα το θυμούνται τρολλιάζουν ή είναι μικροί. Εμένα πάλι θα μου μείνει η εικόνα του κεραυνού συνυφασμένη με τα MP3. Αν με ρώταγε κάποιος όταν εφευρέθηκε το MP3 πριν 16-17 χρονια θα του έλεγα ότι έχει για εικονίδιο εκείνο του πορτοκαλί κεραυνού, δε θα έλεγα Winamp.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως άνετα θα δούλευα σε έναν αντικαταστάτη του iTunes έχοντας τον κώδικα του Winamp.

 

Τόσα χρόνια -απ' όταν πήρα iPod και αναγκάστηκα να περάσω και να καθαρίσω τη μουσική μου με tags/album art/etc, προσπαθώ να βρω έναν τρόπο να περάσω το library μου σε ένα εξίσου αποτελεσματικό player. Άφαντος ο player.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...