Προς το περιεχόμενο

AMD Radeon


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Που το blockaki ειναι €90 μίνιμουμ;

Ισχύει αλλά στις τιμές που παίζει η 290χ δεν νομίζω ότι το blockακι είναι το θέμα.

Μπα, λατρέυω το case μου!! :wub: Απο τη στιγμή που το βρήκα στο eshop το γλυκοκοιτούσα και οταν το '08 έστεισα νέο PC κατάφερα να το τσιμπήσω! :D

Άσε που έχω και στο μάτι καιρό τώρα τη Nano Edition απο Crysis 2.. :P Ας αλλάξω (επιτέλους) GPU and I'm happy!!

Σε καταλαβαίνω απόλυτα. ;) Πάντως η 270x της gigabyte έχει μάκρος 297mm.Μέτρησε πόσο χωράει το κουτί σου για να είσαι σίγουρος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Η 6950 που είχα βάλει είναι αυτή, η αποία απ' ότι βλέπω είναι 260mm.

Δύσκολο να χωρέσει η Gigabyte.. :/ Παρόλα αυτά θα μετρήσω μια στιγμή και ο ίδιος.

 

edit : πρέπει να αφαιρεθεί το δεύτερο bay, και έτσι όπως έχω κάνει cable "management" ( :P ) έχω κρύψει αρκετά εκεί..

και απ' όσο έψαξα λίγο στο google, βρήκα το case στο newegg και λέει " Fits 10.5" high end video cards " :P

 

Και απ' οτι βλέπω η DualX με 228mm μήκος, είναι οτι πρέπει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η 6950 που είχα βάλει είναι αυτή, η αποία απ' ότι βλέπω είναι 260mm.

Δύσκολο να χωρέσει η Gigabyte.. :/ Παρόλα αυτά θα μετρήσω μια στιγμή και ο ίδιος.

 

edit : πρέπει να αφαιρεθεί το δεύτερο bay, και έτσι όπως έχω κάνει cable "management" ( :P ) έχω κρύψει αρκετά εκεί..

και απ' όσο έψαξα λίγο στο google, βρήκα το case στο newegg και λέει " Fits 10.5" high end video cards " :P

 

Και απ' οτι βλέπω η DualX με 228mm μήκος, είναι οτι πρέπει.

Ε η sapphire πρέπει να χωράει απλά έχει τις 6πινες πίσω, δεν ξέρω μην έχεις εκεί κάποιο θέμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι, με τα 6pinα δεν θα έχω θέμα (ευτυχώς).

Πρέπει πάντως να το ξαναστήσω και να κάνω καλύτερο συμμάζεμα.

Θέλω να περάσω και τον SSD και τα cathode lights, αλλά ούτε το κουράγιο έχω, ούτε την υπομονή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θεμα ειναι λοιπον να δουμε τι διαφορα θα εχουν στην τιμη τους Custom Msi και Sapphire με Reference Msi και Sapphire+extra ψυκτρα,μιας και Sapphire και Msi καλυπτουν την εγγυηση extra ψυξης στην καρτα.http://www.skroutz.gr/c/55/kartes-grafikwn-vga/m/470_509/MSI_or_Sapphire.html?keyphrase=r9+290

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η κάρτα ειναι ακόμα Γερμανία!!!

Πλήρωσα για DHL που τελικά ειναι DHL μέχρι τα σύνορα της Γερμανίας και απο εκεί και μετά γίνεται ΕΛΤΑ...

Άμα καταφέρει να έρθει μέχρι την επόμενη Παρασκευή, τότε θα πέσει μαύρο...

Αν οχι, θα πέσει dispute...

Ακόμα Γερμανία...

 

@_@

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θεμα ειναι λοιπον να δουμε τι διαφορα θα εχουν στην τιμη τους Custom Msi και Sapphire με Reference Msi και Sapphire+extra ψυκτρα,μιας και Sapphire και Msi καλυπτουν την εγγυηση extra ψυξης στην καρτα.http://www.skroutz.gr/c/55/kartes-grafikwn-vga/m/470_509/MSI_or_Sapphire.html?keyphrase=r9+290

Γιατι ολο αυτο το χαος οταν η Sapphire καλυπτει εγγυηση με aftermarket cooler και η καρτα παιζει στο amazon.fr στα 327ευρω + BF4;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...