Προς το περιεχόμενο

AMD Radeon


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μη γίνεσαι κακός πάλι  :P

 

 

 

 

Το LTC προς το παρόν συμφέρει.Ρώτα και τους The_Blade,Prospector8 που κάνουν.

  

Πολύ άσχημη περίοδος για το Ltc,το κέρδος ειναι ελαχιστο και προς το παρών συμφέρον ειναι αλλα coins. Εγώ ακόμα μαθαίνω και ψαχνω,υπαρχουν πολλά guides στο ίντερνετ αν γουγλαρετε. Λίγο μανίκι είναι να βρεις το sweet spot σου ως προς το perf/watt δηλαδή Khs/watt. Τελευταίες μέρες η 290 λιώνει στους 58C για 880khs/380watt :P

On topic,αμα λάβουμε υπόψη τις ημερομηνίες του ocers.UK , τοτε θα δουμε πολύ σύντομα πρωτα την υλοποίηση της Gigabyte και μετα της Sapphire Τοxic κτλπα. Όσο αφορα την τελευταια με ψιλοαπογοητευσε και απο το ποταπο oc στην 290 που δεν ειναι αντάξιο ονοματος της Toxic και απο το overclocking potential,νταξ ειναι σχετικό αυτό αλλά τα πρωτα δείγματα oc δεν με ενθουσίασαν..

Γενικά πάντως οποίος ενδιαφέρεται να δει τι γινεται, βάζει τα σωστά νούμερα και πατάει calculate. Όπως σωστά είδατε το litecoin ειναι στον πάτο.

Το όλο παιχνίδι ειναι στο arbitrage των νομισμάτων.

 

Υγ. Γελάω με το DOGECOIN

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το LTC εφόσον έγινε απότομα δημοφιλές και ασχολήθηκαν πολλοί επόμενο δεν είναι να δυσκολέψει και να πέσει; Αυτό δε σημαίνει πως θα μείνει εκεί.

 

Για το Dogecoin γιατί γελάς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι προέρχεται απο troll meme xD Ναι το Doge ειναι αυτό που συμφέρει right now,και μέρα με την μερα δυσκολευει.

 

Ώπα ρε,βαλανε την Toxic υλοποίηση της 280Χ στην 290?? Λοολ νόμιζα οτι ηταν η toxic τόσο καιρό -.- τοτε πασο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά αυτό που συμφέρει [προσωπικη αποψη] ειναι το galaxycoin αλλα ειναι τρομακτικά volatile. Vertigo φάση.

 

On topic

 

Έχω βάλει drivers και την 290 πάνω σε ενα windows server 2012 αλλα δεν έχω πρόσβαση στους ανεμιστήρες (έλεγχο). Παρολοταυτα οι ανεμιστήρες δουλεύουν και αλλάζουν την ένταση να μόνοι τους.

 

Να αγχώνομαι;

Είχα την εντύπωση πως έπεσε.Αν δεν έπεσε τότε καλύτερα.

 

Τεσπά αυτά κανονικά είναι για άλλο topic.

  

Γιατι προέρχεται απο troll meme xD Ναι το Doge ειναι αυτό που συμφέρει right now,και μέρα με την μερα δυσκολευει.

Ώπα ρε,βαλανε την Toxic υλοποίηση της 280Χ στην 290?? Λοολ νόμιζα οτι ηταν η toxic τόσο καιρό -.- τοτε πασο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως γίνεται να βλέπει την ενσωματωμένη το MSI?? Lol. Εβαλες σωστα τους οδηγούς ? Με ddu κτλπ?? Απενεργοποιήσει την ενσωματωμένη επίσης,απο τα bios.Δοκιμασε και με GPU tweak.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα ολα αυτα για το mining.. Υπαρχουν καταστηματα στο διαδικτυο απο τα οποια μπορεις να αγορασεις κατι χρησιμοποιοντας αυτα τα coins, ή τσάμπα γινεται ολο αυτο το ψηφιακο χρηματιστηριο και η καταναλωση ρευματος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικά και υπαρχουν άπειρα πράγματα να αγοράσει απο καρτες γραφικων μέχρι και στο νεο humblebundle μπήκε ο τροπος πληρωμής!! :ο Απλα καρπούς συνήθως βλέπεις μετα απο καιρό,πιο πολύ κάτι σαν επένδυση ειναι όλο αυτο το θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν είμαι και πολύ σχετικός αλλά από ότι είδα σε ένα configurator / calculator θα πρέπει να έχεις ένα σύστημα αρκετά δυνατό και ταυτόχρονα να καίει ελάχιστα watt για να μη μπεις μέσα και να καταλήξεις να έχεις καθαρό κέρδος.

 

Δοκίμασα για λίγο να κάνω mining και έκανε 7700 hash. Που αν δε γελιέμαι είναι 7.7 khs. Το έβαλα στον configurator λέγοντας του πως ο cpu καταναλώνει 125w,και πως το ρεύμα ανά kw είναι 0.08$/kw σύμφωνα με το τιμολόγιο της ΔΕΗ,και μου έβγαλε αρνητικά έσοδα,που σημαίνει πως περισσότερα λεφτά θα έπρεπε να πληρώσω στη ΔΕΗ από αυτά που θα έβγαζα.

:-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε ναι αφού πηγές να κανεις mining με CPU :P Βάλε και τα 125W λογικο μου φαινεται.Φτάνει όμως με το mining να ανοιξει κάποιος κάνα τοπικ να τα λέμε εκεί.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε ναι αφού πηγές να κανεις mining με CPU :P Βάλε και τα 125W λογικο μου φαινεται.Φτάνει όμως με το mining να ανοιξει κάποιος κάνα τοπικ να τα λέμε εκεί.

Καλή ιδέα, ξεκίνησε το :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

on topic λοιπόν R9 290 is in Da house!! :-D  Στο 20% το φαν για τα δικά μου αυτιά είναι μια χαρά, τώρα κατεβάζω bf4 (δώρο να δούμε τι ψάρια πιάνει)..θερμοκρασία στους 51 βαθμούς idle με φαν στο 20%

post-65865-0-73999300-1387654629_thumb.jpg

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...