Προς το περιεχόμενο

[Mobile} Moto G 8gb 167.50€ - Amazon.co.uk


newtech

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Διοτι οταν ζοριστηκα με το κινητο και τους ειπα το προβλημα, δεν με ρωτησαν πώς και γιατι, αλλα μου εστειλαν νεο για αντικατασταση. Στο μεταξυ κραταω το "προβληματικο" μεχρι να ερθει το νεο και τους το στελνω πισω με δωρεαν μεταφορικα. Υπεροχο το e-shop για εμενα ως τωρα, αλλα για τπτ φτηνο που δεν θελει μπελαδες σε ενδεχομενο επιστροφης. Δεν ειναι τα 10 ευρω διαφορας που λες, αλλα το after sales και η υποστηριξη που προσφερει.

Εγώ πάλι προσωπικά, έχοντας κάνει μέχρι σήμερα 53 παραγγελίες μέσα σε πέντε χρόνια, δεν είχα ποτέ πρόβλημα.

Μου έχουν αντικαταστήσει χωρίς πολλές ερωτήσεις και σε λιγότερο από 24 ώρες καθένα από τα 3 όχι και τελείως φθηνά είδη, που παρουσίασαν κάποιο πρόβλημα: Σκληρό δίσκο 750GB, Μητρική Asus P5Q Deluxe και ένα στικάκι Corsair 4GB (τότε που δεν ήταν φθηνά) και πήραν πίσω και συσκευές Powerline αξίας 40€ επειδή απλά δε μπόρεσα να τις σετάρω.

Φυσικά οι άνθρωποι ζήτησαν να εξετάσει τεχνικός τους τα είδη πριν την αντικατάσταση.

Αν αυτό χαρακτηρίζεται ως κακό after sale service τότε θ' αρχίσω κι εγώ ν' αγοράζω από καταστήματα του εξωτερικού στο μέλλον.

post-98859-0-92291600-1394287612_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά ψωνίζω απο ebay αλλά γιατί είναι καλύτερο το Amazon?

 

Καταρχάς το ebay δεν εχει καμια σχέση με το amazon το έχουμε πει χιλιάδες φορές.
Το ebay ειναι σιτε πωλήσεων k  δημοπρασιών οπου ο καθενας μπορει να ανεβασει ενα προιον καθώς και μπορει οποτε θελει να την κανει!
Το amazon ειναι ενα πολυκαταστιμα που κατα 95% πουλαει το ιδιο (οτι προσφορά βαζουμε εδώ ειναι με πωλητή το amazon.)
Το amazon επιπροσθέτως εχει το ΚΑΛΎΤΕΡΟ aftersale. Δεν υπαρχει καταγεγραμενη ουτε 1 περίπτωση οπου το amazon εκανε ΝΕΡΑ και δεν επέστρεψε η δεν εδοσε χρήματα. Μαλιστα το ιδιο πληρώνει και τα εξοδα αποστολής οταν δεν θελει κάποιος το προϊόν η οταν ειναι χαλασμένο. 
Περαν τον τιμον πολλες φορες προτιμο προσωπικά να αγοράζω απο εκει ακομα και οταν ειναι λιγο ακριβοτερο γιατι αποδίδει κανονικά στιν ελλαδα το φπα οποτε ειναι σαν να αγοράζω απο οποιοδήποτε ελληνικό κατάστημα.

Εγώ μπορώ να κάνω μια αφελή ερώτηση;

Γιατί δεν προτιμάτε την αγορά από το ελληνικό e-shop.gr?

Για να γλυτώσετε τα 10€ και να πληρώσετε μεταφορικά;

 

1)Γιατι το αμαζον ειναι αποδεδειγμένα καλυτερο απο το e-shop

2)Για τα 10€ που λες

3)Γιατι και το ΑΜΑΖΟΝ πληρώνει φόρο στο ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΚΡΑΤΟΣ

4)Τα μεταφορικά ειναι ΜΕΣΑ στην τιμη. (Αρα -10 μονο οχι -10 + μεταφορικα)

Εγώ πάλι προσωπικά, έχοντας κάνει μέχρι σήμερα 53 παραγγελίες μέσα σε πέντε χρόνια, δεν είχα ποτέ πρόβλημα.

Μου έχουν αντικαταστήσει χωρίς πολλές ερωτήσεις και σε λιγότερο από 24 ώρες καθένα από τα 3 όχι και τελείως φθηνά είδη, που παρουσίασαν κάποιο πρόβλημα: Σκληρό δίσκο 750GB, Μητρική Asus P5Q Deluxe και ένα στικάκι Corsair 4GB (τότε που δεν ήταν φθηνά) και πήραν πίσω και συσκευές Powerline αξίας 40€ επειδή απλά δε μπόρεσα να τις σετάρω.

Φυσικά οι άνθρωποι ζήτησαν να εξετάσει τεχνικός τους τα είδη πριν την αντικατάσταση.

Αν αυτό χαρακτηρίζεται ως κακό after sale service τότε θ' αρχίσω κι εγώ ν' αγοράζω από καταστήματα του εξωτερικού στο μέλλον.

 

Δεν μπορω να διαφωνήσω. Αν κανεις ενα SEARCH για το κακο aftersales του e-shop Και για το κακο aftersales του AMAZON στο ενα απο τα 2 δεν θα βρεις ουτε 1 παράδειγμα ομως. Αυτο το να αγοραζεις απο καταστημα του εξωτερικου δεν το καταλαβα. το amazon οπως ειπα πληρωνει φπα στην ελλαδα.. ουσιαστικα απο ΕΛΛΑΔΑ το αγοραζεις.. ποια η διαφορα? Σε μερικα πραγματα που λεει το e-shop παραλαβη σε .. 10 μερες πχ.. ειναι αυτο! τα περνει απο εξω και τα πουλει αυτο με καπελο.. Δεν εχει διαφορα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά μη βαράτε όλοι  μαζί !!!

Στο e-shop.gr εργάζονται Έλληνες, συμβαίνει και στο Amazon αυτό και στο ίδιο ποσοστό;

Αν ΝΑΙ δεν θα ξαναψωνίσω τίποτα από το e-shop.gr.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάλι προσωπικά, έχοντας κάνει μέχρι σήμερα 53 παραγγελίες μέσα σε πέντε χρόνια, δεν είχα ποτέ πρόβλημα.

Μου έχουν αντικαταστήσει χωρίς πολλές ερωτήσεις και σε λιγότερο από 24 ώρες καθένα από τα 3 όχι και τελείως φθηνά είδη, που παρουσίασαν κάποιο πρόβλημα: Σκληρό δίσκο 750GB, Μητρική Asus P5Q Deluxe και ένα στικάκι Corsair 4GB (τότε που δεν ήταν φθηνά) και πήραν πίσω και συσκευές Powerline αξίας 40€ επειδή απλά δε μπόρεσα να τις σετάρω.

Φυσικά οι άνθρωποι ζήτησαν να εξετάσει τεχνικός τους τα είδη πριν την αντικατάσταση.

Αν αυτό χαρακτηρίζεται ως κακό after sale service τότε θ' αρχίσω κι εγώ ν' αγοράζω από καταστήματα του εξωτερικού στο μέλλον.

 

Γειτονα, δεν εχω λογο να διαφωνησω μαζι σου. Επιλογες κανουμε ολοι. Ακομα κι αν επιλεξεις να μην επιλεξεις, παλι επιλογη ειναι. Εγω επελεξα Αμαζον για τους λογους που εγραψα. Εσυ eshop, αλλα διαλεγει αλλο μαγαζι.  Οπως ειπα, σε τι να αντιπαρατεθουμε; Στο ποιος ειναι καλυτερος; Εκτος απο το οτι δεν υφισταται συγκριση μεταξυ των δυο μαγαζιων (κατα την υποκειμενικη μου αποψη), δεν θελω καν να μπω στη διαδικασια αυτη για 150-200 ευρω. Αν μιλουσαμε για τα 30-40 ευρω που αναφερεις, θα ελεγα "οκ ρισκαρω", αλλα οχι για τετοια ποσα. Θελω να εχω το κεφαλι μου ησυχο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εδώ πάντως στο νησί το έχει η Vodafone 100 λίρες για σκέτη συσκευή αγορά.

Αν υπάρχει τρόπος (λένε οτι υπάρχει) να το κάνεις sim free ειναι BARGAIN !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά μη βαράτε όλοι  μαζί !!!

Στο e-shop.gr εργάζονται Έλληνες, συμβαίνει και στο Amazon αυτό και στο ίδιο ποσοστό;

Αν ΝΑΙ δεν θα ξαναψωνίσω τίποτα από το e-shop.gr.

 

Τωρα σοβαρά... ειναι αυτό επιχειρήμα?

Και οι 300 που μας *@#*#$( τοσο καιρο Ελληνες ειναι.

+ του οτι αν στα καταστήματα εχει Ελληνες αυτο παει να πει οτι στις αποθηκες γινεται το ιδιο?

Και να βοηθάω την ελληνική αγορα.. οταν όμως ειναι ΙΣΑΞΙΑ της Ξενης (η έστω κοντα). Γιατι καποτε λεγαν να μην αγοράζουμε απο τα LIDL γιατι τα λεφτα πανε σε γερμανους.. τωρα θα πρεπει να δω και ποιος δουλευει μεσα?

 

Στην τελικη ψώνισε ακριβοτερα χωρις το aftersales του amazon. Εμενα το ιδιο μου κανει.. 

Και δεν βαράω φιλε μου.. σου λεω το ΑΠΛΟ.. Ψαξε ποσα θεματα εχει με παραπονα για το e-shop και πόσα για το amazon. Για καλο στο ειπα. 

Ποσταρουμε προσφορές .. ανεξάρτητα απο που ειναι. 

Καποιος θα το παρει απο ελλαδα καποιος απο αγγλια

εδώ πάντως στο νησί το έχει η Vodafone 100 λίρες για σκέτη συσκευή αγορά.

Αν υπάρχει τρόπος (λένε οτι υπάρχει) να το κάνεις sim free ειναι BARGAIN !

Ναι στα tesco το ειχε και ισως και αλλου..

(υπαρχει τροπος να το κανεις sim free)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

OK Κερδίστε το εικοσάρικό σας λοιπόν και να εύχεστε να μη βρεθείτε στη θέση των ανέργων, πεινασμένων και αστέγων γιατί μετά: "Mea culpa".

Όσο για τα παράπονα για το e-shop παρέθεσα την προσωπική μου εμπειρία παραπάνω στο #361.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχουμε γραψει για τις συνθηκες εργασιας στο αμαζον.μην το εξιδανικευουμε.και υπαρχει παντα και το ζητημα στηριζουμε το καθε ελληνικο ησοπ για να γινει καλυτερο η περιμενουμε να γινει καλυτερο για να το στηριξουμε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας μη παραβλέπουμε επίσης και τις υποδείξεις που γράφονται σε άλλα fora, ελληνικά και ξένα, σχετικά με το πως θα μπορέσει κάποιος, που έχει προξενήσει βλάβη σε συσκευή με υπαιτιότητά του, να ξεγελάσει τον αντιπρόσωπο ή εισαγωγέα και να καλυφθεί από εγγύηση. Εκείνο το ebw.gr πρέπει να έχει γεμίσει δυο αποθήκες με μπρικαρισμένα Vigor 2700 της Altec από επιστροφές.

Στην Ελλάδα βρισκόμαστε!

Λογικό είναι το να είναι κάποιοι επιφυλακτικοί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα σε ολους. Ξεφυγαμε και καλο ειναι να καθαριστει λιγο το νημα.

 

Για τις συνθηκες εργασιας του Αμαζον @beez εχω γραψει (εναντιον φυσικα) στο αντιστοιχο νημα. Αλλα μπορω να σε ενημερωσω για τις συνθηκες εργασιας στον δικο μου τομεα, στην επιχειρηση οπου βρισκομαι και ΔΕΝ ειναι το Αμαζον, αλλα ΕΛΛΗΝΕΣ τα αφεντικα.

 

Οταν αγορασα το κινητο @nikoas50, δεν υπηρχε στο e-shop και η μονη ελληνικη διαθεσιμη τιμη ηταν πολυ υψηλη. Δεν θα εχω τυψεις επειδη αγορασα κατι, αλλα καλο θα ηταν να εχει τυψεις ο προεδρος του e-shop που τον Μαιο του 2012 μπηκε στο αρθρο 99 (επαψε να πληρωνει ΕΛΛΗΝΕΣ πιστωτες για χρεη απο παλια, τους οποιους επισης πρεπει να σκεφτουμε) και συνεληφθη πριν απο εναν ακριβως χρονο (Μαρτιο του 2013) για οφειλές στο Δημόσιο συνολικού ύψους 9.959.583 ευρώ*. Κι αν φταιω εγω (που δεν αγοραζα) για τα προβληματα του, ας μας πει ποτε αρχισε να μην πληρωνει στο Δημοσιο για να φτασει τα 10 εκατ. ευρω χρεος. Στο σχετικο αρθρο αναφερεται μονο ποτε αρχισε το προβλημα ρευστοτητας, μετα απο πολλα δανεια που ειχε παρει φυσικα. Greed is an enemy λεω εγω.

 

 
Τεσπα, αυτες οι ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ διευκρινισεις απο εμενα. Δεν με νοιαζει τι κανουν αλλοι και τι γραφουν σε αλλα φορα. Επισης, δεν προκειται να ασχοληθω περισσοτερο με το θεμα, απλα παρακαλω διαβαστε ΜΟΝΟ την τεταρτη προταση αυτου του ποστ. Μου αρκει. Ελπιζω ο Ματριξ να καθαρισει συντομα το νημα.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως στις Αγγλία παίζει στις 100 λίρες το κινητό
http://www.hotukdeals.com/deals/tesco-mobile-motorola-moto-g-8gb-black-tesco-direct-for-110-first-time-customers-1847038

 

 

σχόλιο απο κάτω

''what's the point entering £10 code when its £100 anyway at ASDA and vodaphone''

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλ θα πεσει και αλλο η τιμη του εδω ; 120 ευρω στην Αγγλια.. 195 ευρω εδω

 

Ποτε δεν εγινε αυτο.. οσο μερικοι θα τους δινουν λεφτα . δεν ειναι κορόιδα να μην ανεβαζουν τις τιμες.

Θα σου πει ο ελληνας οι αλλοι το εχουν 210 εγω ΤΕΡΑΣΤΙΑ προσφορά το δινω 195!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...