Προς το περιεχόμενο

Το τοπικ της καταδυσης,των βουνων,του canyoning, των extreme sports


poulinos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ανέβασε φωτογραφίες από το Green Bay ρε!

 

 

 
Αυτό. What happens in Αγία Νάπα, stays in Αγία Νάπα... :X  :D

 

 

 

Όχι "λες και σταμάτησε ο χρόνος το 1974", αλλά "σταμάτησε ο χρόνος το 1974". Δυστυχώς... Η πόλη με - ίσως - τις ομορφότερες παραλίες της Κύπρου, μαραζώνει εδώ και 41 χρόνια...

θα ανεβασω  το απογευμα απο Green bay  ναι και απο το ναυαγιο  για να δειτε  τι fail   εγινε.

Ναι ειναι  σιγουρα οι ομορφοτερες παραλιες του νησιου με διαφορα ...

Δεν θελατε το σχεδιο Αναν ομως και τωρα μετρατε αντιστροφα για προσαρτηση ... ΑnyWAY  δεν ειναι του παροντος αυτο το θεμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Λοιπον γυρισα σημερα το πρωι ,ηταν η καλυτερη καταδυση μου με διαφορα ( εκανα 2 καταδυσεις ,κατεβηκα  ατυπως μεχρι τα 24 με συνοδεια φυσικα) Ειδα το ναυαγιο με ολη του την μεγαλοπρεπεια ,σφραγισα  logbook ,εβγαλα γαμηστερες φωτογραφιες  με  κοπαδια baracunda ,μεγαλους ροφους ,σμερνες ,χελωνες ,περασα μεσα απο φιλιστρινια , εκατσα στις βαρκες διασωσης του πλοιου το γυρισα ολο περιμετρικα και γενικα  επαθα σοκ απο την αγρια ομορφια.

Εγινε και μια μεγαλη μαλακια  ομως,  οι φωτογραφιες που με τραβηξε ο divemaster βγηκαν κατασπρες επειδη εκανε σκατα τις ρυθμισεις στην καμερα την οποια σημειωτεον πληρωσα για την χρηση ...

Οποτε μου εμεινε  η εμπειρια , το logbook  σφραγισμενο  αλλα οχι υλικο ,ψαχνω τωρα τροπους μηπως τις σωσω  σε κανεναν φωτογραφο.

Μαζι μου αλλα φυσικα πιο βαθεια ηταν ενας tec diver me sidemount kai  2 wreck divers  οι οποιοι εκαναν διεισδυση  στο ναυαγιο .

Καταδυθηκα και στο green bay εκει  που εχουν ριξει τα αγαλματα για να κανουν και 2 φιλοι το  discover scuba  αφου δεν ειναι δυτες .Απο εκει ευτυχως εχω φωτος :P

Kατα τα αλλα Αγια Ναπα Κ Ο Λ Α Σ Η .Δεν θα πω παραπανω οποιος εχει παει ξερει .

Πηγαμε και Αμμοχωστο  και βγαλαμε φωτογραφιες τα κτιρια  στην παραλια καταθλιψη λες  και εχει σταματησει ο χρονος το 1974 ειναι ...

αφου βγηκαν οπως βγηκαν κατι ειναι και αυτο.τα υπολοιπα in the head οπως λενε και ετσι και αλλιως μπορει να ξαναπας.retro στην αμμοχωστο:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αφου βγηκαν οπως βγηκαν κατι ειναι και αυτο.τα υπολοιπα in the head οπως λενε και ετσι και αλλιως μπορει να ξαναπας.retro στην αμμοχωστο :P

Ε ,ενταξει δεν ειναι ετσι  ρε συ   δευτερη καταδυση σε κορυφαιο σημειο ειναι θες να εχεις καποια ενθυμια ,ειμαι και της φωτογραφιας εγω γενικα ,οποτε ξενερωσα.

Αμμοχωστος vintage ναι ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε ,ενταξει δεν ειναι ετσι  ρε συ   δευτερη καταδυση σε κορυφαιο σημειο ειναι θες να εχεις καποια ενθυμια ,ειμαι και της φωτογραφιας εγω γενικα ,οποτε ξενερωσα.

Αμμοχωστος vintage ναι ...

για αυτο λεω οσο βγηκαν.αν εισαι της φωτογραφιας(καποτε ημουν) τοτε ναι ειναι ενα πληγμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ε ,ενταξει δεν ειναι ετσι  ρε συ   δευτερη καταδυση σε κορυφαιο σημειο ειναι θες να εχεις καποια ενθυμια ,ειμαι και της φωτογραφιας εγω γενικα ,οποτε ξενερωσα.

Αμμοχωστος vintage ναι ...

gopro δεν ειχες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

gopro δεν ειχες?

Δεν την ειχα παρει ο μαλακας ! Βεβαια υπαρχει και ενα πρακτικο θεμα δεδομενου οτι στην αυτονομη  δεν εχει την ελευθερια κινησεων που σου δινει  η ελευθερη και για μενα για πρωτη φορα σε τοσο βαθος θα  ειχα θεμα να κραταω και το Pole  της go-pro κατι που ειχα κανει πολυ ευκολα στο Βορνεο αλλα εκει ηταν 12 m .

Mετα σκεφτομουν πως εκει ειναι επαγγελματιες και αφου με χρεωσαν 20 ευρω  για την χρηση της καμερα μονο   θα με τραβηξουν γαμηστερες φωτος .Που να ξερα τι επικη μαλακια θα γινοταν .

Αnyway ομως το πλανο ειναι το εξης βγαζω το advanced   και ξανακατεβαινω Κυπρο γιατι δεν παιζει απλα με την καμμια να μην εχω φωτογραφιες απο το ναυαγιο .

Εδω 3 απο green bay :

 

 

 

post-237837-0-10992700-1436370938_thumb.jpg

 

 

 

 

post-237837-0-61035500-1436371037_thumb.jpg

 

 

post-237837-0-77607200-1436371206_thumb.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

παρε τηλεφωνο στο φωτογραφο που πληρωσες και πες του το! Αν δεν σου επιστρεψει τα 20 ειναι το λιγοτερο γυφτος.

 

επισης τσεκαρε για τιποτα head mount/chest mount

 

και μολις ειδα αυτο

 

GoPro-Action-camera-Scuba-Diving-Mask-Fr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παρε τηλεφωνο στο φωτογραφο που πληρωσες και πες του το! Αν δεν σου επιστρεψει τα 20 ειναι το λιγοτερο γυφτος.

 

επισης τσεκαρε για τιποτα head mount/chest mount

 

και μολις ειδα αυτο

 

GoPro-Action-camera-Scuba-Diving-Mask-Fr

τα 20  μου τα επεστρεψε με δωρεαν φωτος την επομενη μερα στο green bay  αλλα τι να το κανω το ναυαγιο ηταν ολο το θεμα το αλλο ηταν παιδικο .

Αυτο πανω απο την μασκα δεν το βαζω με την καμια spect  απλα δεν παιζει .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχα γιατι ρε? και απο οτι ειδα δεν ειναι εξτρα αλλα ολη η μασκα μαζι

ταρζανια ανουσια  ειναι .

Παρτε και μια γαμηστερη φωτο  απο το ναυaγιο :

 

 

post-237837-0-63729900-1436372007_thumb.jpg

 

 

 

 

Tα σπαει ε?

Τι δεν καταλαβαινεις ?

Ετσι βγηκαν ολες με τον  καθυστερημενο ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

καλα ρε τι σκατα καμερα ειχε? δεν εβλεπε τι τραβουσε?


γιατι ταρζανια ρε? αφου λες οτι δεν εχεις ελευθερα χερια για να κρατας την καμερα ειναι γαμω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα ρε τι σκατα καμερα ειχε? δεν εβλεπε τι τραβουσε?

γιατι ταρζανια ρε? αφου λες οτι δεν εχεις ελευθερα χερια για να κρατας την καμερα ειναι γαμω!

Ρε μλκ εχω ριξει οτι  υπαρχει απο καντηλι   τι να συζηταμε  ...

Δεν ηταν φωτογραφος ρε εκπαιδευτης δυτης ηταν με μια sony  σε ειδικο case  για βαθεια νερα ,το θεμα ειναι οτι οκ ειχε τις ρυθμισεις gtp  αφου εκανα 2  καταδυσεις εκει ,την πρωτη φορα μολις βγηκαμε  πανω δεν τσεκαρε  να δει τι σκατα τραβηξε? 

Τιποτα τερμα μαλακας αυτο .

Ρε  θα ξανακατεβω τον Αυγουστο κλαιν και αυτη την φορα θα παω 30+  λογω advanced οποτε θα το δω και καλυτερα. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...