Προς το περιεχόμενο

Counter-Strike: Global Offensive [CS: GO]


snapshot-

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδια ειμαι gn2 και θελω να ανεβω mg απλα εχω να πεξω 2 μηνες και το εχω ξεχασει καπως κανω practice αλλα δεν ξερω σε πια maps να κανω και ποση ωρα περιπου.... μποριετε να πειτε κανα map ασ πουμε εγω μπαινω στο ulletical και κανω practice για καφελιδια αλλα θελω να μαθω peek σε γωνιες και πως να κινουμε στο map 

 

 

ένας τρόπος για να ανεβείς rank είναι να μπεις premade (με φίλους 2-3-4 άτομα π.χ,

αν είναι και καλύτεροι από σένα και έχουν και κάποιο skill θα ναι και λίγο πιο εύκολο)

σε αντίθεση με το να παίζεις μονος σου, με άλλα 4 άτομα που δεν ξέρεις,

το λεγόμενο soloQ.

στο soloQ απλά είναι πιο δύσκολο να ανεβείς τα ranks λόγο τυχαίων ατόμων,

που την μια μπορεί να πέσεις με καλούς και την επόμενη με noobs.

 

όσο για τα peeks να μάθεις να κίνησε στο εκάστοτε map/χάρτη,

μέσα απ το youtube υπάρχουν άπειρα βιντεάκια που μπορείς να πάρεις ιδέες

και να μάθεις 2 πράγματα είτε από tips and tricks,

είτε βλέποντας κάποιο match από την προ σκηνή,

αντικειμενικά όμως, όλα τα μαθαίνεις παίζοντας.

 

οι πιο "προ" του φόρουμ μπορούν να απαντήσουν καλύτερα από μένα μιας και ειμαι"legendary silver"

και πρόσφατα το ξανά έπιασα λίγο μένοντας εκτός, ανενεργός από το cs, περίπου 1 χρόνο,

η απλά μπορούν να συμπληρώσουν μια γνώμη κάτι έξτρα που θα βοηθήσει. :)

 

PS: το hydra αξίζει τίποτα η όχι, και αν ναι, ποσο χρόνο θέλει αν ξέρει κάποιος μέχρι να λήξει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

PS: το hydra αξίζει τίποτα η όχι, και αν ναι, ποσο χρόνο θέλει αν ξέρει κάποιος μέχρι να λήξει?

Το Operation Hydra λήγει στις 13 του μήνα, οπότε δε προλαβαίνεις να πάρεις όλα τα drops εκτός και αν κάτσεις 2 μέρες να παίζεις φουλ cs. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ένας τρόπος για να ανεβείς rank είναι να μπεις premade (με φίλους 2-3-4 άτομα π.χ,

αν είναι και καλύτεροι από σένα και έχουν και κάποιο skill θα ναι και λίγο πιο εύκολο)

σε αντίθεση με το να παίζεις μονος σου, με άλλα 4 άτομα που δεν ξέρεις,

το λεγόμενο soloQ.

στο soloQ απλά είναι πιο δύσκολο να ανεβείς τα ranks λόγο τυχαίων ατόμων,

που την μια μπορεί να πέσεις με καλούς και την επόμενη με noobs.

 

όσο για τα peeks να μάθεις να κίνησε στο εκάστοτε map/χάρτη,

μέσα απ το youtube υπάρχουν άπειρα βιντεάκια που μπορείς να πάρεις ιδέες

και να μάθεις 2 πράγματα είτε από tips and tricks,

είτε βλέποντας κάποιο match από την προ σκηνή,

αντικειμενικά όμως, όλα τα μαθαίνεις παίζοντας.

 

οι πιο "προ" του φόρουμ μπορούν να απαντήσουν καλύτερα από μένα μιας και ειμαι"legendary silver"

και πρόσφατα το ξανά έπιασα λίγο μένοντας εκτός, ανενεργός από το cs, περίπου 1 χρόνο,

η απλά μπορούν να συμπληρώσουν μια γνώμη κάτι έξτρα που θα βοηθήσει. :)

 

PS: το hydra αξίζει τίποτα η όχι, και αν ναι, ποσο χρόνο θέλει αν ξέρει κάποιος μέχρι να λήξει?

ευχαριστω πολυ φιλε να σαι καλα ...... να ρωτησω υπαρχει περιπτωση να ξαναβγει το bloodhound γιατι το εχω αλλα δεν το προλαβα και εχω απλα ενα bronze μεταλιο να καθετε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω πολυ φιλε να σαι καλα ...... να ρωτησω υπαρχει περιπτωση να ξαναβγει το bloodhound γιατι το εχω αλλα δεν το προλαβα και εχω απλα ενα bronze μεταλιο να καθετε

Το bloodhound έχει 2+ χρόνια που έχει λήξει, απίθανο να το ανοίξουν ξανά κάποια στιγμή. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το bloodhound έχει 2+ χρόνια που έχει λήξει, απίθανο να το ανοίξουν ξανά κάποια στιγμή. 

βλακεια γιατι να μην το ξανα ανοιξουν ισα ισα θα βγαλουν και φραγκα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά τελευταία κατι δεν πάει καλά στην dust δεν μπορώ να παιξω σερνεται πάρα πολυ και με βγάζει μήνυμα με αντίστροφη μέτρηση οτι θα με πετάξει έξω, φταίει η σύνδεση μου ή το παιχνίδι αρχισε παλι τα δικα του; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά τελευταία κατι δεν πάει καλά στην dust δεν μπορώ να παιξω σερνεται πάρα πολυ και με βγάζει μήνυμα με αντίστροφη μέτρηση οτι θα με πετάξει έξω, φταίει η σύνδεση μου ή το παιχνίδι αρχισε παλι τα δικα του; 

Πήγα να γράψω ότι στα παλιά pc σέρνεται η dust μετά το update αλλά στο signature σου γράφεις ότι έχεις i5 4670, οπότε θα έπρεπε να τρέχεις μια χαρά. Δε ξέρω τι μπορεί να φταίει. Τα υπόλοιπα maps τρέχουν μια χαρά ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στα παλιά pc σέρνεται η dust μετά το update

Εγω παντως με τον xeon του 2007 δεν ειδα διαφορα σε fps(αλλα μπηκα μονο 2-3 match απο τοτε που εγινε το update). Ισως να επεσαν 10-20, δεν ξερω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγα να γράψω ότι στα παλιά pc σέρνεται η dust μετά το update αλλά στο signature σου γράφεις ότι έχεις i5 4670, οπότε θα έπρεπε να τρέχεις μια χαρά. Δε ξέρω τι μπορεί να φταίει. Τα υπόλοιπα maps τρέχουν μια χαρά ; 

θα βαλω και κανενα αλλο map να δω, μετα αν φταιει παλι αυτη η cyta και μου κανει νερα απο την  συνδεση μηπως ειναι αλλα πριν αλλαξει η dust πετουσε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαιρετώ. Ήμουν S4 πήρα gpu και άρχισα προπόνηση και τώρα είμαι GN4 και σε κανένα 2 wins ανεβαίνω MG1. Βλέπω Silvers που έχουν τη δυνατότητα να κάνουν Overwatch άλλους. Εγώ ακόμα δεν έχω δει κάτι. Ξέρετε πότε περίπου έχει κάποιος τη δυνατότητα να κάνει ow;

 

Αφήστε links όσοι έχετε όρεξη να παίζουμε παρέα γιατί ενώ παίζω με φίλους, δεν είμαστε σχεδόν ποτέ 5άδα και κάνουν του κεφαλαίου τους οι randoms που έχουμε.

 

Παίζω Cache, Mirage, Inferno, Dust II και μου αρέσει και η Cobblestone αλλά δεν έχω καλό positioning εκεί, θέλω δουλειά.

 

Καρκίνος στο G3 και το Scar

 

http://steamcommunity.com/id/Dinos_12345

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Rip Vertigo, best map ever (@driftingcris approves) :( 

 

Έγινε update στο (prime) MM, όπου πλέον εκτός από το ρανκ, παίζουν ρόλο το playtime στο cs:go και το playtime στα υπόλοιπα games που έχει κάποιος στο steam account του. Σε βάθος χρόνου δηλαδή δε θα παίζουμε τόσο συχνά με Ρώσσους (Ruskie est ? ) που έχουν μόνο το cs στο account τους και παίζουν σα το Flusha :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Rip Vertigo, best map ever (@driftingcris approves) :(

 

Έγινε update στο (prime) MM, όπου πλέον εκτός από το ρανκ, παίζουν ρόλο το playtime στο cs:go και το playtime στα υπόλοιπα games που έχει κάποιος στο steam account του. Σε βάθος χρόνου δηλαδή δε θα παίζουμε τόσο συχνά με Ρώσσους (Ruskie est ? ) που έχουν μόνο το cs στο account τους και παίζουν σα το Flusha :P

Μια γκόμενα με έφαγε πόσες φορές εχτές, και με μιλούσε στα ρώσικα, άμα την πετύχω άμα την πετύχω, πάντως ενταξει τωρα παει καλυτερα μπωρει απο τον server να ηταν οτι κολουσε τοσο πολυ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαιρετώ. Ήμουν S4 πήρα gpu και άρχισα προπόνηση και τώρα είμαι GN4 και σε κανένα 2 wins ανεβαίνω MG1. Βλέπω Silvers που έχουν τη δυνατότητα να κάνουν Overwatch άλλους. Εγώ ακόμα δεν έχω δει κάτι. Ξέρετε πότε περίπου έχει κάποιος τη δυνατότητα να κάνει ow;

 

Αφήστε links όσοι έχετε όρεξη να παίζουμε παρέα γιατί ενώ παίζω με φίλους, δεν είμαστε σχεδόν ποτέ 5άδα και κάνουν του κεφαλαίου τους οι randoms που έχουμε.

 

Παίζω Cache, Mirage, Inferno, Dust II και μου αρέσει και η Cobblestone αλλά δεν έχω καλό positioning εκεί, θέλω δουλειά.

 

Καρκίνος στο G3 και το Scar

 

http://steamcommunity.com/id/Dinos_12345

αδερφε τι training εκανες και ποση ωρα περιπου ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...