Προς το περιεχόμενο

ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΚΑΡΤΑΣ ΓΡΑΦΙΚΩΝ


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μπατζετ?

Μέχρι 100 με κάτι μεταχειρισμενο ?

Μέχρι 100 με κάτι μεταχειρισμενο ?

Εκτός και αν πάμε σε 750ti που να παίζει και τίποτα άλλο ?

Μέχρι 100 με κάτι μεταχειρισμενο ?

 

Εκτός και αν πάμε σε 750ti που να παίζει και τίποτα άλλο ?

Βασικά πρότεινε μου εσύ την κατάλληλη που θα κάνει αυτά που ζητάω και βλέπουμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μέχρι 100 με κάτι μεταχειρισμενο ?

 

 

http://www.digital-master.gr/el-gr/Products/AMD%20R7%20260%7CXFX%201GB%20D5%20X%20R7%20260X%20Aluminium%20Edition%20(%20R7-260X-ZNJ4%20)   όταν τη ξαναφέρουν.Για μεταχειρισμένη θα το σκεφτόμουν αρκετά στη θέση σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.digital-master.gr/el-gr/Products/AMD%20R7%20260%7CXFX%201GB%20D5%20X%20R7%20260X%20Aluminium%20Edition%20(%20R7-260X-ZNJ4%20) όταν τη ξαναφέρουν.Για μεταχειρισμένη θα το σκεφτόμουν αρκετά στη θέση σου.

Η 750ti θα είναι αρκετή ή θέλει κάτι παραπάνω ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατα την άποψη μου βρες μια 960/2GB έως 200ευρώ (δεν χρειάζεσαι τις premium με μπιχλιμπιδια και 2-3% μεγαλύτερη απόδοση) από σκρουτζ και πάρε την να βρεις την υγειά σου στα σίγουρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατα την άποψη μου βρες μια 960/2GB έως 200ευρώ (δεν χρειάζεσαι τις premium με μπιχλιμπιδια και 2-3% μεγαλύτερη απόδοση) από σκρουτζ και πάρε την να βρεις την υγειά σου στα σίγουρα.

200 είναι πολλά. Από εξωτερικό αξίζει ή όχι ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την διαφορά θα την πληρώσεις σε μεταφορικά και δεν θα έχεις εγγύηση. ψάξε αγγελίες για μεταχειρισμένη αν δεν έχεις τόσα λεφτά ή πάρε την 750TI/2GB με τιμή κάτω από 130ευρώ από σκρουτζ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την διαφορά θα την πληρώσεις σε μεταφορικά και δεν θα έχεις εγγύηση. ψάξε αγγελίες για μεταχειρισμένη αν δεν έχεις τόσα λεφτά ή πάρε την 750TI/2GB με τιμή κάτω από 130ευρώ από σκρουτζ

Έγινε ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει ένα τροφοδοτικό ακατανομαστο 500w όπου μεταξύ άλλων τροφοδοτεί έναν x4 860k.Θέλω να προσθέσω μια r9 380 nitro 4g η οποία φέρει δύο εξαπινα.Το πρόβλημα είναι ότι το psu δεν έχει εξαπινο.Η ερώτηση μου είναι να προτιμησω molex to 6 pin adapter ή sata to 6 pin;Διπλό molex/sata to 6pin ή μονό; Λύση ανάγκης είναι, σκοπεύω να αγοράσω ένα αξιοπρεπές τροφοδοτικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

90% δεν θα σε καλύψει για την 380 ακόμη και βάλεις μετατροπέα.

πάρτο απόφαση αφού τα έσκασες γερά για vga να πάρεις και ένα 500-600w 80+ τροφοδοτικό έστω το ποιο φθηνό που θα βρεις αλλά να είναι 80+

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω εναν παλιο υπολογιστη και θελω να βαλω μια καρτα γραφικων ωστε να παιζει κανενα παλιο game (πχ PES 13,gta iv).το ποσο που θελω να διαθεσω ειναι το χαμηλοτερο δυνατο


το pc αποτελειται απο: 


 


PSU (Τροφοδοτικό & Watt):ενα φθηνο 450 w


Motherboard (Μητρική):foxconn g31mx-k


CPU (Κεντρικός επεξεργαστής):intel c2d e7200


RAM (Μνήμη συστήματος):3 gb 800 mhz


GPU (Κάρτα γραφικών):δεν υπαρχει


Monitor/Resolution (Οθόνη/Ανάλυση):μια παλια philips 19αρα


ΟS (Λειτουργικό σύστημα):win 7 32-bit


 


θελω επισης να μου πείτε ποιες καρτες γραφικων ειναι συμβατες με την μητρηκη και αν το τροφοδοτικο επαρκει (πιστευω πως επαρκει γιατι κανα εναν υπολογισμο στο http://www.coolermas...utervision.com/και ειδα πως το συστημα μου χρειαζεται 230 w).


 


ευχαριστω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά,

 

είμαι ολοκαίνουριος στο Insomnia (αν και πάντα έμπαινα και διαβαζα πληροφορίες) και θέλω την βοήθεια σας για την αγορά κάρτας γραφικών.

 

Τα specs του PC είναι:

 

* Case (Κουτί):

* PSU (Τροφοδοτικό & Watt): φθηνο 450W

* Motherboard (Μητρική): H55M-S2

* CPU (Κεντρικός επεξεργαστής): Intel® Core i3  530 @ 2.93GHz

* RAM (Μνήμη συστήματος): DDR3 4GB

* GPU (Κάρτα γραφικών): ενσωματωμένη της Intel (δηλαδή δεν εχω)

* Monitor/Resolution (Οθόνη/Ανάλυση): 20'' LG

* ΟS (Λειτουργικό σύστημα): Win7  64-bit

 

Γενικά είναι παλιό το PC - αναβάθμιση θα γινει καποια στιγμη στο μελλον - και θελω μια σχετικα φθηνη καρτα γραφικων για 3D σχεδιαστικά προγραμματα (π.χ. Studio 3D MAX).

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

giannhs1234567 

 

το σύστημα σου είναι πολύ παλιό και δεν θα καταφέρεις πολλά. το άνω όριο σου είναι η 750ΤΙ/2GB (μόνο αυτή παίζει με το τροφοδοτικό σου) και κάνει 130 στο σκρουτζ. Τώρα τι θα καταφέρεις είναι αμφίβολο λόγω πολύ αδύναμης cpu με τα σημερινά δεδομένα. (με την συγκεκριμένη κάρτα που καίει πολύ λίγο έχεις 95% πιθανότητες να σε κρατήσει το τροφοδοτικό σου)

 

thomastz16

ακριβώς τα ίδια ισχύουν και για εσένα γιατί ο πρώτης γενιάς Ι3 είναι αδύναμος με τα σημερινά δεδομένα. Τώρα όσον to 3d studio max κερδίζει και με NVIDIA & ATI. Για ΑΤΙ , καλύτερα να πας 240 ή μικρότερη για να αντέξει το τροφοδοτικό. Σε nvidia 750TI to MAX και μπορείς να κατέβεις σε 750 απλή , 740 , 730 etc

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά η Gigabyte Radeon R9 380 4GB WindForce 2X (GV-R938G1 GAMING-4GD) εχει καμία διαφορά απο τη

Gigabyte Radeon R9 380 4GB (GV-R938WF2-4GD) πέραν της εργοστασιακής ταχύτητας του επεξεργαστή ?

Και οι δυο εχουν την ιδια ψύξη, ιδιους drivers, και ιδιες προοπτικές για λίγο υπερχρονισμό ?

Θα μπορέσω αυτη με τα 970Mhz να την πάω 990Mhz κ.ο.κ. χωρίς ευτράπελα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...