Προς το περιεχόμενο

[Ακουστικά] Sony XBA-2iP - €15 [ΕΛΗΞΕ]


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προσωπικά ψηνόμουν για να τα αγοράσω. Τους είχα στείλει και mail όταν εξαντλήθηκε η πρώτη παρτίδα και μου είπαν πως θα τα φέρουν στην ίδια τιμή.

Ε, στράβωσα όταν είδα διπλασιασμό στην τιμή και δεν τα παρήγγειλα. Μου μύρισε αρπαχτή, παρ' όλο που η τιμή είναι πάλι συμφέρουσα. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 80
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδιά μόλις πήρα τα ακουστηκά στην τιμή τον 15 από παραγγελία που είχα κάνει!

Άψογο κατάστημα  και πολύ μα πάαρα πολύ επαγγελματική συμπεριφορά!

 

Λοιπόν τώρα στο προϊόν!

Έχω μπροστά μου:

α) LG G2

β) iPhone 4S

γ) iPad mini

 

Δουλεύουν σε όλα!!! Στο G2 μόνο τα πλήκτρα της έντασης δε λειτουργόυν! Το μεσαίο κουμπάκι δουλεύει κανονικά, όπως επίσης και το μικρόφωνο! 

 

Από εκεί και πέρα παρατήρησα το ίδιο άκριβώς παίξημο σε G2 και iPhone 4s, αλλά ξαφνιάστηκα όταν τα κούμπωσα στο iPad mini... Δεν ήξερα από που μου έρχεται ο ήχος... Απίστευτη διαφορά!

 

Μπορεί κάποιος να επιβεβαιώσει την χαόδες διαφορά tablet - κινητού τόσο σε ένταση όσο και σε ποιότητα???

 

Τέλος για τα παρελκόμενα θα ήθελα να πω ότι το κλιπάκι είναι για πέταμα... Με ένα μανταλάκι κάνεις καλύτερη δουλειά :D

Θηκούλα ωραία και γενικα πολύ καλή ποιότητα!!

 

Αυτά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το δοκίμασα σε:

Sony Ericsson Neo V

Sony Xperia U

Oppo find 5

 

Στα δύο πρώτα λέει "μη υποστηριζόμενο αξεσουάρ", στο Oppo ( που είναι υο βασικό κινητό) αναγνωρίζει μόνο τα ακουστικά.

Ένα heads up σε όσους έχουν android....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

zacharias99 στο g2 πως κρίνεις την απόδοσή τους σε σχέση με τα ακουστικά της lg;

 

Κοίτα, τα ακουστικά της LG δεν τα έχω πολυχρησιμοποιήσει...

Πάντως με μια γρήγορη δοκιμή με mp3 από youtube, μου φάνηκε καλύτερη η απόδοση των SONY...

Η ένταση ήταν σχεδόν ίδια, αλλά δεν έχω και το τρελό αυτή!

Παίζει πάντως πολύ καθαρά, αλλά πιστεύω ότι για κάποιον που θέλει πολλά μπάσα σίγουρα δεν είναι τα ιδανικά ακουστικά!

Την ίδια εντύπωση μου δώσανε και στο iphone αλλά και στο G2...

 

Το θέμα παιδιά είναι ότι τρελάθηκα με την διαφορά που είδα στο ipad mini.

Τότε μόνο κατάλαβα τi θα πει καλή ποιότητα ήχου! (αν και δεν είμαι κανένας ειδικός στον ήχο...)

 

Μη κοροϊδευόμαστε όμως!

Θεωρώ ότι για ένα κινητό όπως είναι το G2 ή το iPhone 4s είτε έχεις τα μαμά ακουστικά, είτε αυτά είναι σχεδόν το ίδιο...

Όπως είπαν όμως κάποια παιδιά πιο πάνω, αν έχεις καλή πηγή τότε πάρτε τα με χίλια! 

 

ΑΑΑ και κάτι τελευταίο!! 

Η εφαρμογή τους είναι απίστευτη!!! Τα βάζεισ στο αυτί και τέλος!!! Άψογη εφαρμογή χωρίς να σε κουράζουν!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δοκίμασες να κρατήσεις πατημένο κανένα κουμπάκι από το χειριστήριο των ακουστικών κατα την αναπαραγωγή; γιατί π.χ. στα sony mh1 πρέπει να κρατάς πατημένο το κουμπί της απάντησης κλήσεων ή να πάρεις αντάπτορα για να παίξουν σωστά στο g2 και σε πολλά άλλα κινητά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δοκίμασες να κρατήσεις πατημένο κανένα κουμπάκι από το χειριστήριο των ακουστικών κατα την αναπαραγωγή; γιατί π.χ. στα sony mh1 πρέπει να κρατάς πατημένο το κουμπί της απάντησης κλήσεων ή να πάρεις αντάπτορα για να παίξουν σωστά στο g2 και σε πολλά άλλα κινητά.

Το δοκίμασα, αλλά δεν έχει να κάνει...

Τα ακουστικά παίζουν όπως ακριβώς και στο iPhone για το οποίο είναι σχεδιασμένα!

Απλά στο G2 δε λειτουργούν τα κουμπιά αυξομείωσης της έντασης...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξερω σε συγκριση με τα σονυ, αλλα εγω που τα εχω ειναι φανταστικα! αν σου αρεσει το μπασο, θα ευχαριστηθεις ηχο!

τα ειχα απο αμαζον οταν ακομα εκαναν 30 ευρω, πλεον εχουν πεσει κι εκει, και εχουν απειρες θετικες κριτικες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα πάρει τα συγκεκριμένα απο ebay και φυσικά αν τους πετούσες μπανάνα θα την έπιαναν. Μου έκαναν refund φυσικά. Δεν εμπιστεύομαι ebay για ακουστικά με την καμία!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα πάρει τα συγκεκριμένα απο ebay και φυσικά αν τους πετούσες μπανάνα θα την έπιαναν. Μου έκαναν refund φυσικά. Δεν εμπιστεύομαι ebay για ακουστικά με την καμία!

χαχαχαχαχαχαχαχαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα πάρει τα συγκεκριμένα απο ebay και φυσικά αν τους πετούσες μπανάνα θα την έπιαναν. Μου έκαναν refund φυσικά. Δεν εμπιστεύομαι ebay για ακουστικά με την καμία!

 

χαχαχαχα θεός :lol: :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...