Προς το περιεχόμενο

[SSD] Kingston V300 128GB - 60€ - Msystems [ΤΕΛΟΣ]


j0maK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

απο τι διαβασα και με αυτα τα οσα ξερω στα χαρακτηριστικα ειναι καλυτερος ο κορσαιρ...

και 27 ευρω ακριβοτερος ομως....θα εχει διαφορα μεγαλη ομως αυτος της προσφορας?

Μια χαρά είναι. Ο χειρότερος ssd διαλύει τον καλύτερο hdd. Τον συγκεκριμένο τον έβαλα στο pc που είχα φτιάξει για τον πατέρα μου και μια χαρά φαίνεται. Δε τον έχω δουλέψει αρκετά αλλά δεν είδα και καμμια σημαντική διαφορά από τον force 3 που δουλεύω εδω και 2 χρόνια. Γενικά μη το σκέφτεσαι αγόρασε τον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 241
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Για το δικό μου laptopακι που είναι 7ετιας και θέλω να νιώσει λίγο, λέτε να έχει θέμα ασυμβατότητας; Το laptop μου είναι SATA I

 

Από το site της Kingston: Interface SATA Rev. 3.0 (6Gb/s) – with backwards compatibility to SATA Rev. 2.0 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το δικό μου laptopακι που είναι 7ετιας και θέλω να νιώσει λίγο, λέτε να έχει θέμα ασυμβατότητας; Το laptop μου είναι SATA I

 

Από το site της Kingston: Interface SATA Rev. 3.0 (6Gb/s) – with backwards compatibility to SATA Rev. 2.0 

Κ εγω στην ιδια φαση ειμαι λογικα θα παιζει απλα δεν θα πιανει τις ταχυτητες που εχει...Εγω τον πηρα και βλεπουμε..Ευχαριστω τον TS...Δεν ειναι για να παρακολουθεις μεσα εδω τιποτα...οσες φορες ειπα θα κρατηθω δεν θα παρω κατι..αλλες τόσες αγορασα...!!!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το δικό μου laptopακι που είναι 7ετιας και θέλω να νιώσει λίγο, λέτε να έχει θέμα ασυμβατότητας; Το laptop μου είναι SATA I

 

Από το site της Kingston: Interface SATA Rev. 3.0 (6Gb/s) – with backwards compatibility to SATA Rev. 2.0 

Ποιο ειναι το λαπτοπ σου? Αν εχεις Win XP να ξερεις οτι το λειτουργικο δεν θα υποστηριζει το trim. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως λέω να τον να τον βάλω στο παλιό μου λάπτοπ με c2d μπας και ανασάνει.. Είναι άραγε καλύτερος από τον vertex 4 που έχω στο desktop μου;

 

Και να είναι βέβαια (που με μια γρήγορη ματιά δε νομίζω) δεν στήνω ξανά τον σταθερό, μόνο σε περίπτωση ριζικής αναβάθμισης θα περάσω ξανά λειτουργικό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς εκεί και παρά πάνω κυμαίνονται στο ebay. Εξαρτάται και από το μοντέλο του laptop απ ότι βλέπω αλλά φτηνότερα δεν είδα.

 

Αποστολή από το GT-I9100 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στη κινα (alliexpress) εχει με 6-7 ευρω και δωρεαν μεταφορικα.

Λεω να χτυπησω ενα απο εκει τοτεκαι οποτε ερθει.

Ουτως η αλλως και του ebay κινεζικα ειναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

 Είναι άραγε καλύτερος από τον vertex 4 που έχω στο desktop μου;

 

 

Οχι βεβαια. Αλλα τις μεγαλες διαφορες θα τις καταλαβεις ιδιαιτερα μονο σε αντιγραφες μεγαλων αρχειων, οπως mux-remux, εντος του ιδιου ή μεταξυ ssds.

Ο του θεματος ειναι κοντα στον vertex 3 στα sequential τουλαχιστον, γιατι στα random ειναι αρκετα πισω ακομα και απο εκεινον. Ο 4 ηταν αρκετα καλυτερος απο τον προκατοχο του, οποτε ξεφευγει πολυ. (μιλαμε παντα για 120αρηδες-128 ο 4)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα και εσύ κοιτάς από uk. Για κινεζοπράμα πάντα το com είναι πιο φθηνό. Μόνο και μόνο που καμμία τράπεζα δεν κάνει απευθείας μετατροπή από £ σε € αλλά πάντα η μετατροπή γίνεται πρώτα σε $. Δηλαδή το χρήμα σου κάνει αυτή τη διαδρομή £-$-€. Όσο για το alliexpress μια χαρά είναι έχω κάνει πολλές αγορές.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...