Προς το περιεχόμενο

[SSD] Kingston V300 128GB - 60€ - Msystems [ΤΕΛΟΣ]


j0maK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εχουν φορτηγακι μικρο για delivery εντος αττικης που γραφει msystems

 

Και καλά κάνουν για εμένα για να μπορούν να αυτονομηθούν κάπως... Μαγεία ο δίσκος σε όσους πρόλαβαν, και ένα ευχαριστώ και απο μένα στον TS

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 241
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μαλλον ειμαι ο πρωτος που τον πηρα αλλα ο τελευταιος που θα τον δουλεψω γιατι μεχρι να παρω τα υπολοιπα για το htpc ζησε Μαη μου γιατι με τα μωρα δεν μενουν και πολλα λεφτα.

Το καλό πράγμα αργεί να γίνει... 2-3 deal ακόμα και θα αναβαθμίσω κι εγώ τον δικό μου υπολογιστή.

Με πήρε τηλέφωνο ο οδηγός έρχεται και η δική μου παραγγελία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Μαλλον ειμαι ο πρωτος που τον πηρα αλλα ο τελευταιος που θα τον δουλεψω γιατι μεχρι να παρω τα υπολοιπα για το htpc ζησε Μαη μου γιατι με τα μωρα δεν μενουν και πολλα λεφτα.

Το καλό πράγμα αργεί να γίνει... 2-3 deal ακόμα και θα αναβαθμίσω κι εγώ τον δικό μου υπολογιστή.

Με πήρε τηλέφωνο ο οδηγός έρχεται και η δική μου παραγγελία.

Μόλις παρέλαβα και εγώ πριν 2 ώρες!Φορτώνουμε 8άρια και φύγαμε για τελικό!post-44285-0-37489500-1391083905_thumb.jpgpost-44285-0-75565700-1391083955_thumb.jpgΠριν 2 περίπου χρόνια έβαλα έναν 120Gb Vertex 2 στον βασικό υπολογιστή γραφείου,προερχόμενος από Raid0 με 2 Raptors(u know, 10K rpm etc).Και σε καθημερινή χρήση και σε φόρτο audio recording/editing/mastering etc, o SSD άξιζε όλα τα 170€ που είχα δώσει τότε.Πλέον αν δεν πάρω MacBook Pro για κύριο υπολογιστή, θα σκεφτώ σοβαρά το ενδεχόμενο Raid0 με SSD SATA 3.Μακελειό!Επίσης 0.5€ ανά GB είναι εξαιρετική αναλογία για SSD. Sent from my iPhone
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα μου ηρθε πριν λιγο ειναι μεσα σε διαφανη συσκευασια που πρεπει να την κοψεις για να βγαλεις τον δισκο.

ουτε με φωτοσπαθο δε κοβεται αυτο

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με πριζώσατε να τον τσιμπήσω κι εγώ.

 

Μια ερώτηση. Τα νετμπουκ όλα 2.5ρι δίσκο δεν παίρνουν; το δικό μου έχει προεγκατεστημένα 7ρια 64μπιτ. Εφόσον αλλάξω σκληρό drivers και συναφή θα βρώ εύκολα;

Αν οχι, μην ασχοληθώ τσάμπα.

 

Είχα κάποτε ενα τουρβο ΕΞ και μου βγηκε η παναγία μετά το φορματ να κάνω το wlan/bluetooth να δουλέψουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καπου ειχα διαβασει οτι στα caddy το σωστο ειναι να βαζεις τον δευτερο δισκο που θα τον εχεις για αποθηκη και οχι τον δισκο με το λειτουργικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχουν φορτηγακι μικρο για delivery εντος αττικης που γραφει msystems

Ακριβώς, έχουν δικό τους φορτηγάκι δεν συνεργάζονται με κούριερ για μέσα στην Αθήνα

 

Αλλά όλες τις φορές που ήρθε δεν υπήρξε πρόβλημα.

 

Εμένα μου είπαν για παράδοση τη Δευτέρα, αλλά ελπίζω αν μου παραδώσουν σε εργάσιμη ώρα να είναι κάποιος σπίτι , αν και η δουλειά μου είναι σχεδόν δίπλα οπότε κάπως θα το μονταρουμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καπου ειχα διαβασει οτι στα caddy το σωστο ειναι να βαζεις τον δευτερο δισκο που θα τον εχεις για αποθηκη και οχι τον δισκο με το λειτουργικο.

 

Αυτό γιατί; Στα caddy χάνει απο ταχύτητες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με πριζώσατε να τον τσιμπήσω κι εγώ.

 

Μια ερώτηση. Τα νετμπουκ όλα 2.5ρι δίσκο δεν παίρνουν; το δικό μου έχει προεγκατεστημένα 7ρια 64μπιτ. Εφόσον αλλάξω σκληρό drivers και συναφή θα βρώ εύκολα;

Αν οχι, μην ασχοληθώ τσάμπα.

 

Είχα κάποτε ενα τουρβο ΕΞ και μου βγηκε η παναγία μετά το φορματ να κάνω το wlan/bluetooth να δουλέψουν...

 

μπες στο site της εταιρειας να δεις αν παρεχονται οι drivers ξεχωριστα.

 

λογικα θα παρεχονται, εφοσον μιλαμε για επωνυμο λαπτοπ. εγω σε acer i5 τριετιας εκανα φορματ χωρις να χρησιμοποιησω το recovery λογω bloatware. Εβαλα 7αρια κανονικα και απλα κατεβασα τους αντιστοιχους drivers απο την acer για wifi, vga, hotkeys κλπ. Το μοναδικο παιδεμα ειναι αν στον ιδιο κωδικο παρεχονται πολλα configurations , αρα θα εχεις 2-3 επιλογες για καρτα wifi και πρεπει να θυμσαι ή να δοκιμασεις ποιοι ειναι οι σωστοι drivers.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό γιατί; Στα caddy χάνει απο ταχύτητες;

Δεν ξερω γιατι αλλα και τα δυο sata ειναι η μονη διαφορα στον δισκο και το optical drive ειναι η τροφοδοσια που το optical περνει μικροτερη (μικροτερο βυσμα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με πριζώσατε να τον τσιμπήσω κι εγώ.

 

Μια ερώτηση. Τα νετμπουκ όλα 2.5ρι δίσκο δεν παίρνουν; το δικό μου έχει προεγκατεστημένα 7ρια 64μπιτ. Εφόσον αλλάξω σκληρό drivers και συναφή θα βρώ εύκολα;

Αν οχι, μην ασχοληθώ τσάμπα.

 

Είχα κάποτε ενα τουρβο ΕΞ και μου βγηκε η παναγία μετά το φορματ να κάνω το wlan/bluetooth να δουλέψουν...

Αν δεν καιγεσαι για format παρε ενα IMG του δισκου σου με acronis cd σε ενα εξωτερικο και περνα το οπως ειναι στον καινουργιο ssd. Φυσικα αφου διαγραψεις τα μη απαραιτητα απο τον τωρινο σου σκληρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...