Προς το περιεχόμενο

Ερωτήσεις σχετικά με αγορά PS4


Athanasios2104

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σκεφτομαι να παρω το ps4 αλλα να παρω το το ps4 pro η το απλο με το horizon και uncharted 4? απο tv εχω αυτη http://www.skroutz.gr/s/9247181/LG-32LH530V.html δεν σκεφτομαι να παρω 4k tv στο μελλον ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 649
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Κοίτα σε αυτό το νήμα στις τελευταίες σελίδες είχαν κι άλλοι την ίδια απορία με σένα Link.png Site: http://www.insomnia.gr/topic/482979-ποια-κονσόλα-να-αγοράσω-για-gaming/ . Εάν είχες ρωτήσει το πρωί που υπήρχε διαθέσιμο το slim στα 200 Ευρώ θα σου έλεγα slim χωρίς σκέψη. Τα παιχνίδια του πακέτου είναι πολύ καλά πάντως.

 

edit: Τσέκαρε εδώ που προς το παρών έχει διαθέσιμα κομμάτια Link.png Site: http://www.digitalpassion.gr/product/sony-playstation-4-slim-500-gb/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Αναφέρθηκε σε αυτό το thread, παλιότερα όμως, ότι τα παιχνίδια του PS3 δεν παίζουν σε ps4.

Έχει αλλάξει κάτι με νεα firmware κλπ ή είναι final ?

 

Επίσης αν έχουμε 500GB έκδοση μπορούμε να βάλουμε έναν εξωτερικό 500GB και να βάζουμε εκεί τα παιχνίδια ? θα είναι σαν να έχουμε την 1TB έκδοση ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναφέρθηκε σε αυτό το thread, παλιότερα όμως, ότι τα παιχνίδια του PS3 δεν παίζουν σε ps4.

Έχει αλλάξει κάτι με νεα firmware κλπ ή είναι final ?

 

Επίσης αν έχουμε 500GB έκδοση μπορούμε να βάλουμε έναν εξωτερικό 500GB και να βάζουμε εκεί τα παιχνίδια ? θα είναι σαν να έχουμε την 1TB έκδοση ?

Δεν έχει αλλάξει κάτι για τα παιχνίδια του ps3, όπως τα ήξερες.

 

Ναι, μπορείς να συνδέσεις κάποιον εξωτερικό αλλά δεν νομίζω να γίνεται σαν ένας χώρος, αν δεν κάνω λάθος επιλέγεις που θα αποθηκευτούν τα digital games. Δυστυχώς δεν το έχω δοκιμάσει οπότε δεν ξέρω πώς λειτουργεί το όλο θέμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

Έχω ήδη ένα gaming laptop το οποίο με καλύπτει αρκετά στο θέμα των games.

Το ερώτημά μου είναι, επειδή βλέπω καλές προσφορές για το ps4 αυτό τον καιρό, εάν αξίζει να το αγοράσω για να παίζω συγκεκριμένα games (assasin's creed, 2k, witcher) ή με καλύπτει το ήδη υπάρχων pc (καλές δυνατότητες) γι' αυτού του είδους τα παιχνίδια με ένα π.χ. controller;

Ρωτάω γιατί η τελευταία επαφή που είχα με sony ήταν όταν είχα το ps2 και δν ξέρω πως έχει εξελιχθεί η όλη εμπειρία της κονσόλας. 

Το όλο ζήτημα είναι αν υπάρχει μεγάλη αλλαγή εμπειρίας του gaming στο ps4 απ'οτι στο pc (ξέρω δεν είναι εύκολη απάντηση αλλά θα ήθελα τη γνώμη σας)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλώς ήρθες.

Κονσόλα και ειδικά PS, μόνο για τα exclusive.

Υποκειμενικό είναι. Αν πιστεύεις ότι τα exclusive που βγαίνουν δικαιολογούν την αγορά PS4 (pro;),  go for it.

Αλλιώς, μένεις με το laptop και περιμένεις να πέσει κι άλλο η τιμή(;;).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

Έχω ήδη ένα gaming laptop το οποίο με καλύπτει αρκετά στο θέμα των games.

Το ερώτημά μου είναι, επειδή βλέπω καλές προσφορές για το ps4 αυτό τον καιρό, εάν αξίζει να το αγοράσω για να παίζω συγκεκριμένα games (assasin's creed, 2k, witcher) ή με καλύπτει το ήδη υπάρχων pc (καλές δυνατότητες) γι' αυτού του είδους τα παιχνίδια με ένα π.χ. controller;

Ρωτάω γιατί η τελευταία επαφή που είχα με sony ήταν όταν είχα το ps2 και δν ξέρω πως έχει εξελιχθεί η όλη εμπειρία της κονσόλας. 

Το όλο ζήτημα είναι αν υπάρχει μεγάλη αλλαγή εμπειρίας του gaming στο ps4 απ'οτι στο pc (ξέρω δεν είναι εύκολη απάντηση αλλά θα ήθελα τη γνώμη σας)

Για μενα σκεψου το απλα, τι θες να παιζεις περισσοτερο? Αν ειχα υπολιγστη δε θα επαιρνα πσ4 προσωπικα, καλυτερες τιμες, humble bundles, Μmos, path of exile + free online. Ειναι αναλογα τι σου αρεσει ομως

 

Αν γουσταρεις τα αποκλειστικα της Σονυ τοτε το τσιμπας, αν οχι το αφηνεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη έχεις λαπτοπ και όχι καποιο δυνατό desktop -ούτε σκοπεύεις να χτίσεις ενα-, προτείνω με τα 1000 ενα ps4, αρκει να παίξεις και να μην κάθετε για 1-2 παιχνιδια.

 

Απλα υπολογισε το κόστος των παιχνιδιών 15-20-40-60ευρώ αναλογα το παιχνίδι.

Επίσης για ονλινε gaming στο ps4 υπολογισε οτι θες μηνιαία συνδρομή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

Έχω ήδη ένα gaming laptop το οποίο με καλύπτει αρκετά στο θέμα των games.

Το ερώτημά μου είναι, επειδή βλέπω καλές προσφορές για το ps4 αυτό τον καιρό, εάν αξίζει να το αγοράσω για να παίζω συγκεκριμένα games (assasin's creed, 2k, witcher) ή με καλύπτει το ήδη υπάρχων pc (καλές δυνατότητες) γι' αυτού του είδους τα παιχνίδια με ένα π.χ. controller;

Ρωτάω γιατί η τελευταία επαφή που είχα με sony ήταν όταν είχα το ps2 και δν ξέρω πως έχει εξελιχθεί η όλη εμπειρία της κονσόλας. 

Το όλο ζήτημα είναι αν υπάρχει μεγάλη αλλαγή εμπειρίας του gaming στο ps4 απ'οτι στο pc (ξέρω δεν είναι εύκολη απάντηση αλλά θα ήθελα τη γνώμη σας)

 

πάρε ΚΑΙ ps4 και είσαι πάνω από 90% καλυμμένος στο θέμα gaming

 

στο θέμα εμπειρίας δε ξέρω τι εννοείς γιατί είσαι και σε λάπτοπ.. γενικά ένα ps4 είναι χειρότερο από pc αλλά έχει πράγματα που δεν έχει το pc και θες 

Για μενα σκεψου το απλα, τι θες να παιζεις περισσοτερο? Αν ειχα υπολιγστη δε θα επαιρνα πσ4 προσωπικα, καλυτερες τιμες, humble bundles, Μmos, path of exile + free online. Ειναι αναλογα τι σου αρεσει ομως

 

Αν γουσταρεις τα αποκλειστικα της Σονυ τοτε το τσιμπας, αν οχι το αφηνεις

από τη στιγμή που το ps4 έχει φτάσει να έχει πάνω από 20 τίτλους που αξίζει να παίξει σε αυτό το αγοράζεις και ας έχεις καλό pc 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσφορές παίζουν και στο PS4 και στο Χ1.

Κοιτάς exclusives και αποφασίζεις αν θέλεις κάποιο από τα δύο. AC και Witcher που αναφέρεις υπάρχουν και σε pc - και στάνταρ σε κλειδάδικα θα είναι φτηνά από τις εκδόσεις τον κονσολών. 

Τα exclusives κάνουν τη διαφορά, τα multiplatforms είναι απλά bonus. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν σηκωνει το laptop σου τα συγκεκριμενα παιχνιδια που θες δεν βλεπω λογο αγορας ενος ps4. Απο την αλλη αν θες καποια exclusives προχωρας για play. Αλλα αν ηθελες θα τα ειχες αναφερει ηδη πιστευω. Εγω προσωπικα για τους τιτλους που αναφερεις δεν βλεπω λογο αγορας κονσολας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναφέρθηκε σε αυτό το thread, παλιότερα όμως, ότι τα παιχνίδια του PS3 δεν παίζουν σε ps4.

Έχει αλλάξει κάτι με νεα firmware κλπ ή είναι final ?

 

Επίσης αν έχουμε 500GB έκδοση μπορούμε να βάλουμε έναν εξωτερικό 500GB και να βάζουμε εκεί τα παιχνίδια ? θα είναι σαν να έχουμε την 1TB έκδοση ?

Στο πρώτο που ρωτάς, δεν γίνεται. Στο δεύτερο, γίνεται. Τον εξωτερικό θα τον βλέπει ως extended storage και μπορείς να του ορίσεις να κατεβάζει ή να εγκαθιστά τα παιχνίδια όπου θέλεις εσύ. Αν και δεν τον βλέπει όμως ως ενιαίο σκληρό, πάντως τα παιχνίδια τα διαβάζει και τα εμφανίζει όλα (και από τους δύο).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μενα σκεψου το απλα, τι θες να παιζεις περισσοτερο? Αν ειχα υπολιγστη δε θα επαιρνα πσ4 προσωπικα, καλυτερες τιμες, humble bundles, Μmos, path of exile + free online. Ειναι αναλογα τι σου αρεσει ομως

 

Αν γουσταρεις τα αποκλειστικα της Σονυ τοτε το τσιμπας, αν οχι το αφηνεις

Πλεον πολλα mmo κανουν port σε κονσολες.. Βλεπουν οτι υπαρχει μια μεγαλη playerbase στις κονσολες και θελουν να το εκμεταλευτουν...

 

ESO, FFXIV, SKYFORGE, NEVERWINTER, και συντομα TERA, SECRET WORLD

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...