Προς το περιεχόμενο

Ποσο συχνά κανετε format και γιατι ;


SPANK

Πόσο συχνά κανετε format ;  

2.202 μέλη έχουν ψηφίσει

  1. 1. Πόσο συχνά κανετε format ;

    • Καθε 2 μήνες
    • Καθε 6 μήνες
    • Καθε χρόνο
    • Απο 2 εως 4 χρόνια
    • Δεν εχω κανει ποτε
    • Ουτε που θυμάμαι ποτε έκανα τελευταία φορά


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 455
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πάντα ένα καινούριο install τρέχει καλύτερα αλλα τώρα με τους SSD  δεν νομίζω οτι είναι πολύ μεγάλη η διαφορά

 

Ποιο πολύ είναι θέμα βαρεμάρας

 

Δεν θυμάμαι πότε έκανα τελευταία φορά ακομα WIN7 εχω τρεχει πολύ καλά με πολύ abuse   :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντα ένα καινούριο install τρέχει καλύτερα αλλα τώρα με τους SSD  δεν νομίζω οτι είναι πολύ μεγάλη η διαφορά

 

Ποιο πολύ είναι θέμα βαρεμάρας

 

Δεν θυμάμαι πότε έκανα τελευταία φορά ακομα WIN7 εχω τρεχει πολύ καλά με πολύ abuse   :)

Και εγω ακομη με 7 ειμαι. Δεν προκειται να τα αλλαξω μεχρι το 2020 μιας και ειμαι υπερευχαριστημενος μαζι τους και δεν μου εβγαλαν ουτε ενα προβλημα αυτα τα χρονια. Εκτος αν αλλαξω κατι στο hardware μου στο οποιο θα υπαρχουν μονο drivers για 10. Ε τοτε αναγκαστικα θα παω στα 10.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φορματ  εκανα τελευταια φορα το 2009 που εβγαλα τα win 98se

Απο τοτε μεχρι τωρα  ειχα XP,  και  τωρα εβαλα

7αρια στο δευτερο σκληρο χωρις να καταργησω τα XP.  (dual boot  δλδ)

Να προσθεσω οτι αναμφιβολα γλυτωσα αρκετα φορματ χαριν του κασπερσκυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Μαϊο πηρα το pc και εχω κανει 1 μεχρι στιγμης κι αυτο επειδη δεν εκαναν update τα windows με κανεναν τροπο και ειχα και εξαρχης θεματα με directx σε παιχνιδια (δεν βρισκαν τα windows τα αρχεια στον C παρολο που ηταν ολα εγκατεστημενα). Τα τζιμανια που μου το συνθεσαν στο μαγαζι κατι βλακεια ειχαν κανει μαλλον κατα την πρωτη εγκατασταση των windows. Μετα το φορματ ολα ειναι στην εντελεια.

Γενικα μoνο αν εχεις θεμα κανεις φορματ που δεν λυνεται αλλιως ή αν ειναι πολυ αργο σε σχεση με το παρελθον.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θυμάται κανείς πάντως πως τη διαδικασία σε ... windows 95 και συγκρίνει με τη σημερινή , windows 10 σε ssd ... είναι να γελάει (ή και να κλαίει) .

Αν και πιο μεγάλο σοκ , πριν τους ssd ήταν 2hdd raid 0 !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ποτέ έχω linux B)

Επίσης ούτε restart ποτέ απλά το αφήνω ανοιχτό και αυτό δουλεύει όπως την πρώτη μέρα. 

 

Κάτι σαν την ολυμπιακή φλόγα ένα πράμα :P 

Επεξ/σία από Manjaro
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 25/1/2018 στις 7:12 ΠΜ, Manjaro είπε

Ποτέ έχω linux B)

Επίσης ούτε restart ποτέ απλά το αφήνω ανοιχτό και αυτό δουλεύει όπως την πρώτη μέρα. 

Κάτι σαν την ολυμπιακή φλόγα ένα πράμα :P 

Συγχαρητηρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, webparts είπε

Συγχαρητηρια.

Δεν είναι επιτυχία για να με συγχαρείς, είναι κάτι συνηθισμένο, θα έπρεπε να το κάνεις αν μπορούσα να ισχυριστώ το ίδιο όντας σε windows :P και απορώ γιατί τα λένε windows θα πρέπει να τα λένε "format" αφου όταν τα χρησιμοποιείς, ουσιαστικά κάθε φορά κάνεις ένα νέο format :P  

Τα νέα format 10 τώρα μπαίνουν πιο γρήγορα πάντως και δεν σε ταλαιπωρούν όπως τα παλαιότερα.. βέβαια απο την άλλη βάζεις νέα format πιο συχνά μέσα στον χρόνο επίσης :P

Επεξ/σία από Manjaro
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Manjaro είπε

Δεν είναι επιτυχία για να με συγχαρείς, είναι κάτι συνηθισμένο, θα έπρεπε να το κάνεις αν μπορούσα να ισχυριστώ το ίδιο όντας σε windows :P και απορώ γιατί τα λένε windows θα πρέπει να τα λένε "format" αφου όταν τα χρησιμοποιείς, ουσιαστικά κάθε φορά κάνεις ένα νέο format :P  

Τα νέα format 10 τώρα μπαίνουν πιο γρήγορα πάντως και δεν σε ταλαιπωρούσαν όπως τα παλαιότερα.. βέάια βάζεις νέα format πιο συχνά μέσα στον χρόνο επίσης :P

Ισως ηταν αστειο στο πρωτο "format",μετα παλιωσε και κουρασες γενικοτερα.
Αντε να φορτωθεις σε κανα νημα για apple.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Απο το 2009 μεχρι τωρα φτου φτου με windows 7 ultimate  δουλευει αψογα ο ενας δισκος.Δεν εχω κανει πολλες εγκαταστασεις-απεγκαταστασεις σε προγραμματα...αν θυμαμαι καλα δεν ξεπερνουν τις 23789 ολες μαζι περιπου...μονο που αργει ωρες ωρες να ανοιξει(παταω msconfig κοιταζω με πληρη απορια και ξαναβγαινω σφαιρα...ο κακος χαμος!) Ο δευτερος backtrack μονιμα και απο τοτε που βγηκε κανα τριαρι χρονια θα ηταν δεν πειραχτηκε επισης.

Τριτος δισκος σε λαπτοπ windows 8.1 και εκανα  ηδη 4-5 επιδιωρθωσεις και μπηκα αρκετες φορες στον πειρασμο,αλλα παλι εκανα πισω.Οποτε κι αυτος εχει 2.5 χρονακια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κάνω μια ερώτησουλα εδώ, επειδή έκανα καινούργιο build αλλά κράτησα τον ssd, προτείνετε να κανω φόρματ η να το κρατήσω όπως ήταν; (από Intel-Nvidia σε Intel-Nvidia) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 12/2/2018 στις 9:46 ΜΜ, splanis είπε

Να κάνω μια ερώτησουλα εδώ, επειδή έκανα καινούργιο build αλλά κράτησα τον ssd, προτείνετε να κανω φόρματ η να το κρατήσω όπως ήταν; (από Intel-Nvidia σε Intel-Nvidia) 

Απο intel-nvidia σε intel-nvidia τι εννοεις;Τα ιδια ακριβως πραγματα θα βαλεις σε πανομοιοτυπη μητρικη;Μονο σε τετοια περιπτωση αφηνεις τον ιδιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, zexnaf είπε

Απο intel-nvidia σε intel-nvidia τι εννοεις;Τα ιδια ακριβως πραγματα θα βαλεις σε πανομοιοτυπη μητρικη;Μονο σε τετοια περιπτωση αφηνεις τον ιδιο

Όχι καινούργια θα είναι όλα απλά Intel Nvidia ήταν και τα παλιά και τα καινούργια 

Επεξ/σία από splanis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...