Προς το περιεχόμενο

Ποσο συχνά κανετε format και γιατι ;


SPANK

Πόσο συχνά κανετε format ;  

2201 μέλη έχουν ψηφίσει

  1. 1. Πόσο συχνά κανετε format ;

    • Καθε 2 μήνες
    • Καθε 6 μήνες
    • Καθε χρόνο
    • Απο 2 εως 4 χρόνια
    • Δεν εχω κανει ποτε
    • Ουτε που θυμάμαι ποτε έκανα τελευταία φορά


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισκέπτης

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ.

3-6-19.

ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ MALWARE, CLEANE, KASPERSKY VIRUS REMOVEL ΚΛΠ.

ΤΟ ΦΟΡΜΑΤ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΣΟΒΑΡΟ.

ΟΠΩΣ ΕΙΠΑΝ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΑΝΩ ΟΧΙ ΟΛΟΙ ΤΗΝ ΩΡΑ ΦΟΡΜΑΤ ΙΔΙΩΣ ΑΝ ΕΧΩ SSD ΔΙΣΚΟ ΤΟΝ ΚΑΤΑΣΤΡΕΦΩ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Μην γράφεις με κεφαλαία γιατί 

α) Είναι ενάντια στους κανόνες του φόρουμ και

β) Μοιάζει σαν να φωνάζεις :) 

 

Το Format είναι αυτό που λες περίπου, χρειάζεται στην χάση και στην φέξη! 

Αναφορά σε κείμενο

Χαιρετισμούς στην πατρίδα μου την Σαλόνικα :D 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 15/4/2019 στις 11:37 ΠΜ, Alex-V είπε

Μην το ξαναβαλεις το ccleaner και μην ξανακαθαρισεις την registry. Χειροτερα τα κανεις

ΠΟΤΕ δεν αντιμετώπισα πρόβλημα με το ccleaner.

Αντιθετα με οποιοδηποτε αλλο προγραμμα ετυχε ποτε να δοκιμασω που καθαριζει την registry. Θεωρώ πώς το ccleaner ειναι εξαιρετικα light και σίγουρο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σχεδόν 4 χρόνια και ΑΝ... συνήθως σε 4 χρόνια θα έχω νέο PC. Αν καθόμουν να εγκαταστήσω όλα τα επαγγελματικά προγράμματα θα με βρίσκανε μετά από 6 χρονιά κοκαλιάρικο ή σκελετωμένο να κάνω ακόμα setup.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 30/3/2014 στις 7:34 ΜΜ, SPANK είπε

Τον τελευταίο καιρό διαβάζω συχνά πυκνά οτι ορισμένοι κανουν format στην παραμικρή στραβή οποτε ανοίγω αυτην την ψηφοφορία για να δουμε ποσο προσέχουμε το σύστημα μας οι insomniacs και δεν αναγκαζόμαστε να κανουμε format συνέχεια για το παραμικρό ή ποσοι απλα το κάνουμε προεραιτικά καθε καποιο χρονικό διάστημα

Format κανουμε για διάφορους λόγους και ανεξαρτήτου λειτουργικού οποτε πειτε μας καθε ποτε κανετε format , γιατι κανετε συνήθως και για ποιο λόγο.

Όποιος εχει κανα κόμπλεξ / συνήθεια και σημειώνει και ημερομηνίες ας τις αναφέρει :lol: :lol:

Εγώ κάνω συχνά γιατί κάνω διάφορα.

Επίσης έχει τύχει μετά από format να μη δουλεύει κάτι. Κάτι άσχετο που δε θα χρησιμοποιήσω ποτέ. Επειδή είμαι περίεργος ξανακάνω φορματ για να δω τι στο καλό έγινε.

Αυτό που είχε πρόβλημα ελιναι οκ αλλά βλέπω κάτι άλλο.

Τη προηγούμενη βδομάδα έκανα 8 φορματ;

Αυτό το κάτι μπορεί να είναι ένα app αυτά στην έναρξη και σου δείχνει ένα βελάκι λεγοντάς σου οτι σύντομα θα το έχεις, αλλά δε το έχεις ποτέ.

Τις προάλλες παράδειγμα μετά την εγκατάστασητου Aura για τον RGB δε δούλευε. Δηλαδή εγκατάταση Windows, ενημερώσεων, μετά του Aura. Επανεκκίνηση μετά το Aura διπλό κλικ στο Aura και η εφαρμογή σταμάτησε να λειτουργεί.

Κακώς βέβαια που κάνω τόσα πολλά.

Για πειράματα στο λειτουργικό και γενικά διάφορα πειράματα καλύτερα να γίνονται σε Virtual Machine

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...
Στις 11/6/2019 στις 10:04 ΠΜ, tommybertsen είπε

8 format? Σε SSD? Αν ναι, άρχιζε να του κάνεις ευχέλαια 🤣

Αυτό με τα format σε ssd η είναι μύθος η εγώ είμαι κολοφαρδος γιατί εδώ και 3χρονια έχω κάνει πάνω από 200 format σε ένα pc με ssd250gb που έχω για πειράματα και ακόμα και τώρα η υγεία του είναι 100% και η απόδοση του δεν έχει πέσει καθολου... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Référence au texte

Dans Xp était le format souvent, tous les 6 mois  sigoura.Meta Vista détiennent quatre ans, le seul problème était le temps de démarrage , mais ok, le baryum DO format.Molis a ssd et gpu nécessairement que je l'ai fait dans le format Win 7.
L'ordinateur portable parfois si il s'avère un problème intéressant de toute restauration complète après sa récupération, cas d’une demi-heure.  autoclicker wordunscrambler jumblesolver

Je le fais habituellement une fois par an.

J'aime voir mon ordinateur propre (rangé) ET dans le logiciel.

Επεξ/σία από ninoPlay12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Συνήθως κάνω format/restore από Clonezilla όταν θέλω να ξεκινήσω εκ νέου και να έχω ένα clean slate. Μπορεί να το κάνω συχνά, μπορεί και μετά από 1 χρόνο. Για να είμαι κομπλέ και τα cells να είναι άδεια στον SSD, ρίχνω ένα secure erase με Parted Magic για να είμαι κιριλέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • 3 μήνες μετά...

Οποτε χρειαστεί, και αν υπάρχει πολύ σοβαρός λόγος. Αλλιώς δεν το κάνω, και προσέχω γενικά για να μη φτάσει να χρειάζεται κάτι τέτοιο ... Mε κουράζει και η διαδικασία πλέον, και αν και η εγκατάσταση windows κλπ έχει γίνει πολύ ποίο γρήγορη υπόθεση σε σχέση με τα παλιά χρόνια ... εγώ έχω γίνει ποίο αργός :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Oταν ειμανε little boy εκανα format καθε τρεις και λιγο.

Απο την στιγμη που μεγαλωσα: λιγο το ενα, λιγο το αλλο, λιγο η βαριομαρα, σιγα μη κατσω να κανω format! Πατε καλα?

:D :D :D :P :P  :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, duffyduck είπε

Oταν ειμανε little boy εκανα format καθε τρεις και λιγο.

Απο την στιγμη που μεγαλωσα: λιγο το ενα, λιγο το αλλο, λιγο η βαριομαρα, σιγα μη κατσω να κανω format! Πατε καλα?

:D :D :D :P :P  :P

same here...

επισης εγκαταστασεις λειτουργικων για πλακα. πρεπει να εχω βαλει πανω απο 50 εκδοσεις λινουχ.😄

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...