Προς το περιεχόμενο

Κοινωνικό Μέρισμα- Τι ισχύει και τι οχι


aris1986

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν ειμαι σιγουρος αλλα αφου ηταν φοιτητης μεχρι 25 χρονων εισαι προστατευομενο μελος

 

Είναι υποχρεωτική από το 2013 η υποβολή φορολογικής δήλωσης για κάθε φυσικό πρόσωπο μετά τη συμπλήρωση του 18ου έτους της ηλικίας του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 605
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Είναι υποχρεωτική από το 2013 η υποβολή φορολογικής δήλωσης για κάθε φυσικό πρόσωπο μετά τη συμπλήρωση του 18ου έτους της ηλικίας του.

 

Περσι ειχαν κανει παραχωρηση και οι φοιτητες δεν εκαναν δηλωση σαν προστατευομενα μελη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είχαν κάνει πέρσι παραχώρηση, για το έτος 2012, φέτος 2014 θα κάνουν για το έτος 2013??

οχι φετος κανουν ολοι πανω απο 18 περσι ηταν η πρωτη χρονια για αυτο και εγινε αυτη η παραχωρηση.

Ναι, δεν το είχα υπόψιν.

Δεν βλεπεις αυτια για αυτο χαχαχαχα :P

Δηλαδή υπάρχουν 600 000 σπίτια στην χώρα που πληρούν αυτά τα κριτήρια?

Και ένιωθα πολύ φτωχός αλλά μάλλον πρέπει να αναθεωρήσω.

 

Τα πραγματα ειναι πολυ δυσκολα φιλε εγω ειμαι ανεργος και με ζει μια θεια μου και παιρνω και κατι λιγα που περισεουν απο την συνταξη του πατερα μου, χοντρικα παιρνω 350 ευρω στην καλητερη και 250 στην χειροτερη καθε μηνα για να περασω.

 

Και εγω ειμαι σε πολυ καλη κατασταση σε σχεση με αλλους που ειναι πολυ πιο χαλια και να φανταστεις καποτε ειμασταν μικρομεσαίοι. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια να κανω μια ερωτηση?εγω εκανα την αιτηση κανονικα με 2 μελη  φιλοξενουμενους και οταν παταγα εκτυπωση που εβγαζε μου εβγαζε το ποσο που θα παρω και τω μπροστα απο τ ποσο γραφει αποδοχη ,δηλαδη σημαινει οτι την δεχτηκαν ετσι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια να κανω μια ερωτηση?εγω εκανα την αιτηση κανονικα με 2 μελη  φιλοξενουμενους και οταν παταγα εκτυπωση που εβγαζε μου εβγαζε το ποσο που θα παρω και τω μπροστα απο τ ποσο γραφει αποδοχη ,δηλαδη σημαινει οτι την δεχτηκαν ετσι?

 

Αν τα στοιχεία που έδωσες είναι απολύτως αληθή ναι. Αν είναι "αμφιλεγόμενα" θα εξεταστεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το μονο προβλημα που βλεπω ειναι οτι ειμαι αγαμος εβαλα αγαμος την οριστικοποιησα και οποτε μπαινω στην αρχη λεει αγαμος και ξαφνικα γυρναει σε εγγαμος-->ναι απο μονο του

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το μονο προβλημα που βλεπω ειναι οτι ειμαι αγαμος εβαλα αγαμος την οριστικοποιησα και οποτε μπαινω στην αρχη λεει αγαμος και ξαφνικα γυρναει σε εγγαμος-->ναι απο μονο του

 

Μυστήριο, σε μένα δεν το κάνει. Με Firefox είσαι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι! δεν ξερω με εχει καπως προβληματισει ολο αυτο

 

Άρα πρέπει να παντρευτείς :-D

 

Τελικά το έκανε και σε μένα μετά από λίγη ώρα...  επιστρέφει στην προεπιλογή του -no problem-

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρα πρέπει να παντρευτείς :-D

 

Τελικά το έκανε και σε μένα μετά από λίγη ώρα...  επιστρέφει στην προεπιλογή του -no problem-

 

Το σύμπαν μίλησε και έτσι.;ρ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πήρε ο αστυνομικός απέναντι. 45 ετών άνθρωπος με ένα παιδί και γυναικα που εργάζεται.

Δε το πήρε ο απο κάτω που ειναι 56, άνεργος 3 χρόνια με 2 παιδιά...

Τι κάνει νιαου νιάου στα κεραμμύδια :P

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...