Προς το περιεχόμενο

A4TECH BLOODY GAMING V3 MULTI-CORE GAMING MOUSE GUN3 BLACK@E-Shop 14,49€ [ΤΕΛΟΣ-ΚΑΙ ΑΚΥΡΑ]


GiannisWalker

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 191
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

πολύ καλο φαινεται στιβαρο ποιοτικο με τις δυνατότητες που περιγράφονται για gaming  , βεβαια επειδη το προηγουμενο μου ηταν ασυρματο θα προτιμουσα να μην ειχα καλωδιο αλλα οκ θα δειξει, τα 14.45e είναι πολύ καλη τιμη ανετα θα εδινα 25e+ για αυτό το mouse.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα παρέλαβα.Στιβαρό και ποιοτικό.

Μετά την εγκατάσταση των drivers δεν μπορώ να αλλάξω χρώμα στο led.Καμιά ιδέα;

fixed.Στο core1 δεν αλλάζει.Στο core2 αλλάζει αλλά δεν μπορείς να προγραμματίσεις τα τρία πάνω πλήκτρα.Ψιλομπέρδεμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι εννοεις τα 3 πανω πληκτρα?

FPS απο που αλλαζεις?

τη χρωματα μπορει να παρει το led?

η μπαταρια τελικα τη ειναι?

 

Δωσε μια γενικη περιγραφη

 

σκεφτομαι να το παραγγειλω αυριο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Dpi προς το παρόν το ρύθμισα μέσα από το πρόγραμμα.

Το led γίνεται: πράσινο,κόκκινο,κίτρινο.

Δε νομίζω να φοράει μπαταρία.

Στο core 1 τα πάντα είναι προγραμματιζόμενα.Στο core2 τα 3 πάνω πλήκτρα(δίπλα από τη ροδέλα) αλλάζουν το χρώμα και προς το παρόν δεν κατάφερα να τα προγραμματίσω.

Για το core3 δεν ξέρω.Θα δοκιμάσω όταν βρω χρόνο.

Επεξ/σία από christakos07
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα FPS πιο βολικό θα ήταν να προγραμματιζόντουσαν να άλλαζαν από το πονιτικι

χάθηκε να γίνετε και μπλε :(

το core 3 από ότι άκουσα πρέπει α αγοράσεις το software
 
Ευχατριστω φιλε, αν ανακαλυψεις κατι πες το μας
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

χαχα λολ.

 

Μα το λες εσύ μια, λέω λάθος θα το είπε στην αρχή.Απαντάει μετά ο christakos και αυτός με fps...

 

Τι φάση λέω, μετράει και το ποντίκι τώρα για να βγάλεις παραπάνω fps (frames per second) ξέρω γω :P :lol:

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν το ψάξα λίγο παραπάνω.

Όσον αφορά τα dpi.Ρυθμίζονται και μπορούν να εναλλάσσονται από το ποντίκι(σ αφήνει να επιλέξεις μέχρι πέντε προφίλ dpi πχ 1500,2000,2300 και πάει λέγοντας).

Το ζήτημα είναι το εξής.Στο core1 μπορείς να χρησιμοποιήσεις τα 2 από τα 3 πάνω κουμπάκια για να το αυξομειώνεις.

Όταν περάσεις στο προφίλ core2 και αντιστοίχως στο core3 και τα 3 πάνω κουμπάκια χρησιμοποιούνται για την εναλλαγή του led οπότε δεν γίνεται να τα προγραμματίσεις.

Άρα για προγραμματισμό όλων των πλήκτρων στο core1 με κόκκινο led(κρίμα και το πράσινο είναι πιο όμορφο).

Ακόμη μου κάνει το εξής παράδοξο στο core2.Θεωρεί το ένα κλικ ως διπλό.Δεν βρήκα λύση ακόμα.Στο core1 βέβαια δεν παρατηρώ κάτι τέτοιο.Λειτουργούν τα πάντα άψογα.

Αν κάποιος έχει βρει κάτι ας ενημερώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπας εχει autofire στο core1?

γιατί και εγώ που τώρα είμαι με ποντίκι των 10 ευρώ έχει 5 εναλλαγές dpi και autofire

αυτό έχω:

http://www.e-shop.gr/zalman-zm-m300-gaming-mouse-black-p-PER.806952

δουλεύει άψογα για τα λεφτά του, έμενα με βόλεψε πολύ γιατί το σκέφτομαι αν θα πάω στο ποντίκι της προσφοράς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με λίγες ώρες χρήσης φαίνεται ωραίο ποντικάκι!

Δεν πολυ ασχολήθηκα με το software αλλά από ότι κατάλαβα :
Στο core 1 τα 3 κουμπιά γίνονται απλά extra κουμπιά όπως και τα 2 πλαινά. (δεν αλλάζει χρώμα το led)

Στο core 2 τα 3 κουμπιά χρησιμοποιούνται για αλλαγή προφίλ (single shot, double shot, multi shot) κάθε προφίλ και άλλο χρώμα led.
Στο core 3 (νομίζω και υπάρχει και 4) είναι trial και είναι το ίδιο με το 2 αλλά έχει και άλλες λειτουργίες για εξουδετέρωση kickback και τέτοια.

Μπορεί να κάνω λάθη, δεν τα δοκίμασα όλα αυτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το mouse "φοράει" έναν αρκετά καλό sensor (Pixart 3305DK-H), αρκετά branded names όπως Roccat, Steelseries & Zowie έχουν σε αρκετά mouse τους αυτόν τον sensor, επίσης τα Switches(Click buttons) είναι huano που και αυτά είναι γενικά καλής ποιότητας.

Για την τιμή του είναι Killer deal.

Ευχαριστώ τον Thread starter, παράγγειλα και εγώ αν και έχω το αθάνατο mx518.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...