Προς το περιεχόμενο

A4TECH BLOODY GAMING V3 MULTI-CORE GAMING MOUSE GUN3 BLACK@E-Shop 14,49€ [ΤΕΛΟΣ-ΚΑΙ ΑΚΥΡΑ]


GiannisWalker

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εμενα ακομα και τωρα κανονικα 14.49 το βγαζει.εβαλα τωρα παραγγελια χωρις να την ολοκληρωσω βεβαια και το βγαζει κανονικα.

 

 

http://www.e-shop.gr/a4tech-bloody-gaming-v3a-multi-core-gaming-mouse-gun3-black-p-PER.571286     (V3Α)

http://www.e-shop.gr/a4tech-bloody-gaming-v3-multi-core-gaming-mouse-gun3-black-p-PER.571285     (V3)

 

Είναι διαφορετικά ποντίκια!! (πόσο διαφορετικά δεν ξέρω!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 191
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

http://www.e-shop.gr/a4tech-bloody-gaming-v3a-multi-core-gaming-mouse-gun3-black-p-PER.571286     (V3Α)

http://www.e-shop.gr/a4tech-bloody-gaming-v3-multi-core-gaming-mouse-gun3-black-p-PER.571285     (V3)

 

Είναι διαφορετικά ποντίκια!! (πόσο διαφορετικά δεν ξέρω!)

το v3 σκετο εκανα παραγγελια.αυτο μου βγαλε στα 14.49.τωρα βεβαια που μπηκα το βγαζει 44.99.μαλλον καποιος ενημερωσε το στυστημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα:

 

PER.571285.jpg


PER.571285_1.jpg  PER.571285_2.jpg A4TECH BLOODY GAMING V3 MULTI-CORE GAMING MOUSE GUN3 BLACK PER.571285   blank.gifblank.gifpinit.jpg blank.gifemail_friend.gif blank.gifblank.gif Κατηγορία ΠΟΝΤΙΚΙΑ | A4TECH στην κατηγορία ΠΟΝΤΙΚΙΑ Υποκατηγορία ΕΝΣΥΡΜΑΤΟ   • Δείτε περισσότερα στην Κεντρική σελίδα Ποντικιών   Διαθεσιμότητα: Κατόπιν παραγγελίας σε 2-3 εργάσιμες ημέρες

44.99 14.49 €
περιλαμβάνει ΦΠΑ

product_basket.jpg product_wishlist.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα και εγώ ένα.

Και ενώ είναι πολύ καλή κατασκευή και ωραίο ποντίκι,νοιώθω οτι δε με βολεύει και μου κουράζει το χέρι..Σα να είναι μεγάλο νομίζω.

Έχει κανείς παρόμοιο πρόβλημα;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα και εγώ ένα.

Και ενώ είναι πολύ καλή κατασκευή και ωραίο ποντίκι,νοιώθω οτι δε με βολεύει και μου κουράζει το χέρι..Σα να είναι μεγάλο νομίζω.

Έχει κανείς παρόμοιο πρόβλημα;

Εγώ, δες το post που έχω στην 4 σελίδα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή και εγώ το mx518 έχω και μετά από 6 χρόνια σχεδόν και μιας και ήταν καλή προσφορά είπα να αλλάξω. Ε ακόμα με το mx518 είμαι μιας και δεν με βόλεψε καθόλου το συγκεκριμένο, καμιά σχέση, είναι και πιο μεγάλο και άβολο στο χέρι μου και όσο και να έπαιξα με τον sesnitivity δεν μπόρεσα να το κάνω όπως του logitech.

 

Ποιες ειναι οι κυριες διαφορες που εντοπισες σε σχεση με το mx518?

Στο χερι σου λες πως ειναι αβολο.Ειναι πιο βαρυ σαν αισθηση?

Το μεγεθος ειναι κατι σχετικο, αλλα για πες, εχεις μεγαλη χερουκλα? :P

 

 

 

Παρέλαβα και εγώ, καλά πλαστικά πολύ καλός σένσορας (Pixart 3305DK) που φάνηκε αμέσως στην χρήση, η διαφορά με το mx518 είναι αρκετή κυρίως στο polling rate που μιλάμε για διαφορά 150mhz vs 1000mhz(mx518 & bloody v3 αντίστοιχα), το δοκίμασα σε RTS/MOBA και "osu!" ειδικά το "osu!" είναι λες και φτιάχτηκε για mouse benchmark και εκεί το mouse τα πήγε περίφημα, fps δεν δοκίμασα ακόμα για να "τεστάρω" το 1ms latency στο click αν και έχω ακούσει πολύ καλά σχόλια.

 

Περί των switches έχω να πω ότι είναι πιο "βαριά" στην αίσθηση των κλικ αλλά ήταν αναμενόμενο μιας και φοράει Huano ενώ το mx518 φοράει Omron (όποιος ενδιαφέρεται να μάθει τις διαφορές google is his friend).

Το software είναι paid αλλά πολύ καλό με τρομερές δυνατότητες, ωστόσο θέλει αρκετό ψάξιμο για να το χρησιμοποιήσει κάποιος στο 100% του.(ΠΜ me για crack...)

 

Εργονομικά είναι σαν το deathadder, σε ότι αφορά sensor/switches είναι καλύτερο από αρκετά επώνυμα(πραγματικά αρκετά...) των 50+ ευρώ.

 

Παραθέτω 2-3 links για όποιον θέλει να διαβάσει περισσότερα για τους σένσορες είτε για να επιβεβαιώσει αυτά που λέω είτε θέλει να ψαχτεί λίγο.

 

Link.png Site: Link_1

Link.png Site: Link_2 <-- Κάπως ποιο user friendly.

Link.png Site: Link_3  

 

Σαν μεταβαση απο το 518, απο αποψη αισθησης πως το αξιολογεις?

Σε χρηση εκτος gaming ειναι ανετο?

 

 

 

Απο το mobile app του insomnia οταν ανοιγω το λινκ, μου εμφανιζει την τιμη 14.5

Οταν την ανοιγω απο το πισι, η τιμη ειναι στα 45

 

Ετσι την πατησα και εριξα 2 παραγγελίες Oo , οποτε εστειλα μειλ για ακυρωση της πρωτης που ηταν στα 45

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα και εγώ ένα.

Και ενώ είναι πολύ καλή κατασκευή και ωραίο ποντίκι,νοιώθω οτι δε με βολεύει και μου κουράζει το χέρι..Σα να είναι μεγάλο νομίζω.

Έχει κανείς παρόμοιο πρόβλημα;

μια απο τα ιδια φιλε μου και μενα με κουραζει ειναι αρκετα μεγαλο το mouse και  εχω καλομαθει με το cm storm xornet

και αυτο δεν με βολευει..μιλαω για το v3a , και με το προγραματακι που εχει δεν μπορεσα να βγαλω ακρη με τις ρυθμισεις παντως σαν κατασκευη ειναι αρκετα καλο...θα το παλεψω λιγο ακομα μηπως και το συνηθισω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

johnbond, on 01 Jun 2014 - 4:57 PM, said:johnbond, on 01 Jun 2014 - 4:57 PM, said:

Πήρα και εγώ ένα.

Και ενώ είναι πολύ καλή κατασκευή και ωραίο ποντίκι,νοιώθω οτι δε με βολεύει και μου κουράζει το χέρι..Σα να είναι μεγάλο νομίζω.

Έχει κανείς παρόμοιο πρόβλημα;

και εγω μια από τα ιδια.. ποιοτικο-στιβαρο αλλα νιωθω ότι με κουραζει (συγκεκριμενα στο πανο μερο του χεριου) σιγουρα είναι λιγο μεγαλο για μενα  , δεν εχω καμια χερουκλα κανονικο θα το ελεγα (1.73 υψος) , δεν εχω ψαξει πως μετρας το μέγεθος της παλαμης...

προερχομενος από micrsosoft laser 6000 το οποιο καθοταν πολύ καλα στο χερι, αλλα μετα από  6 χρονια ειπα να δοκιμασω και κατι αλλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενταξη ειναι καλο το ποντικι για τα λεφτα του απλα θελει χρονο να το συνηθισεις..και το cm storm xornet που εχω εκανα

αρκετο καιρο για βολευτω..

 

anyway..

 

για οσους δεν βρηκαν ακομα πως αλαζει το dpi

κανεις διπλο κλικ σε ενα απο τα butons που ειναι για τα την αλαγη core, το led στον τροχο αρχιζει και 

αναβοσβηνει κανουμε scrol up η down αναλογως τι θελουμε να δωσουμε παραπανω η λιγοτερο και παταμε αλλη μια φορα 

το core buton και κανει save.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είχα κάποιο θέμα με την μετάβαση από mx518 σε όλα καλύτερο μου φαίνεται προς το παρόν, και εργονομικά και σε ότι αφορά τον σενσορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πριν λίγο τηλ στο eshop γιατι ηταν για σημερα και δεν εχει ενημερωθεί τίποτα στην εξέλιξη παραγγελίας. περιμένουμε παραλαβή απο τον προμηθευτή 9/06. Μια χαρά μας φτιάξαν πάλι

Μου είπαν θα είναι η τελευταία παρτίδα δεν ξαναφέρνουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...