Προς το περιεχόμενο

Έμπειρος PHP dev θα ζητείται σύντομα


defacer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγω πιστευω οτι δεν μπορεις να τις λυσεις και τις έβαλες εδω μπας και τις λυσουν αλλοι και τις δημοσιευσουν αφου πουθενα δεν δινεις την παραμικρη λυση ουτε καν απαντησες σε οσους παρέθεσαν λύσεις. Εκτος του οτι δεν πιστευω το παραμυθι-φιδι με τον υπευθυνο προσωπικου οτι και καλα εισαι εσυ. Ελεος 

Θυμάμαι πως όταν χρειάστηκε βοήθεια τη ζήτησε. Πέρα από αυτά, δεν καταλαβαίνω γιατί γίνεται όλο αυτό από μεριά σου. Νομίζω και σε άλλο post άρχιζες να spam-άρεις έτσι και δε μπορώ να καταλάβω το λόγο. Τι θα κερδίσεις εσύ για παράδειγμα από όλο αυτό; Αυτό θέλω να μάθω μιας και μπήκα στο τρυπάκι. Δεν έπρεπε, αλλά το post έχασε μάλλον το νόημά του.

 

Δε μπήκα για να στηρίξω κάποιον εδώ μέσα γιατί δε ξέρω τί παίζει από αγορά εργασίας. Ο μόνος λόγος που μπήκα σφήνα είναι εσύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποιος ενοχλείται απο το θέμα αυτό μπορει απλα να το αγνοήσει κατα την αποψη μου. Στο κάτω κάτω ο defacer θα βρει αυτον που θέλει οι υπολοιποι τι έχουμε να κερδίσουμε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακαδημαϊκά μιλώντας, την ικανοποίηση που νιώθει ο τιποτένιος όταν βρίσκει (ή συνήθως, όταν νομίζει ότι βρίσκει) "σκούρες κηλίδες στον ήλιο". Όλοι γνωρίσαμε κάποτε τέτοιους ανθρώπους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

xaxaxaxaxa 

 

defacer σοβαρα τωρα ανεβασε την λυση κάποιας άσκησης μια και ξέρεις τι θέλει η εταιρεια σου για να βοηθησεις και πραγματικά κάποιον. Εγω δεν σχολιάζω αλλο οκ :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποια η διαφορα του να ανεβασει τις λυσεις αφοτου ληξει η διορια? Λες να τους πεισει να τους τις δωσουνε(αφου στηριζεις οτι δεν τις ξερει) για να κανει το κομματι του στο ινσομνια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παίδες που δεν έχω πονηρο μυαλο, βλέπω τον defacer(και άλλους βέβαια) να προσπαθεί να βοηθήσει εδώ στο φόρουμ με πολλούς τρόπους(αγγελια, βιογραφικο, βοηθεια στο programming section) και κάτι άλλους, που το μόνο που κάνουν είναι να ποστάρουν για να κρίνουν & να την λένε σε άλλους αντί να βοηθάνε. Βρείτε κάτι άλλο να κάνετε παίδες απο το να ψάχνετε θεωρίες συνωμοσίας στο κάθε τι. Πιστεύω έχετε και εσείς καλύτερα πράγματα να κάνετε.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποια η διαφορα του να ανεβασει τις λυσεις αφοτου ληξει η διορια? Λες να τους πεισει να τους τις δωσουνε(αφου στηριζεις οτι δεν τις ξερει) για να κανει το κομματι του στο ινσομνια?

 

Α ναι. Η διορια ποια ειναι? μέχρι ποτε ειναι? :P 

Αν είχες την παραμικρή ιδέα για το πώς δουλεύουν τα πράγματα θα ήξερες ότι οι αγγελίες by default ξεκινάνε για ένα μήνα και πολλές φορές συνεχίζουν για περισσότερο απ' αυτό. Για παράδειγμα η αγγελία από την οποία πήρα τα παραδείγματα της c++ είναι αναρτημένη τουλάχιστον από αρχές Ιουνίου και ξέρω ότι θα μείνει κι άλλο.

 

Βέβαια το γεγονός ότι δεν τα ξέρεις αυτά όπως πάντα δε σε εμποδίζει να μας δίνεις τα φώτα σου. Και δεν το βλέπω και να καταλαβαίνεις τώρα σύντομα ότι τα φώτα σου δεν είναι και πολύ φωτεινά.

 

 

Επειδη στο 1ο ποστ που ηταν 3 Ιουνιου έλεγες οτι θα αναρτηθεί συντομα για αυτο. 

Εγω παίδες που δεν έχω πονηρο μυαλο, βλέπω τον defacer(και άλλους βέβαια) να προσπαθεί να βοηθήσει εδώ στο φόρουμ με πολλούς τρόπους(αγγελια, βιογραφικο, βοηθεια στο programming section) και κάτι άλλους, που το μόνο που κάνουν είναι να ποστάρουν για να κρίνουν & να την λένε σε άλλους αντί να βοηθάνε. Βρείτε κάτι άλλο να κάνετε παίδες απο το να ψάχνετε θεωρίες συνωμοσίας στο κάθε τι. Πιστεύω έχετε και εσείς καλύτερα πράγματα να κάνετε.

 

Εγω τι να βοηθησω? γιατι έταξα σε κανεναν οτι θα του βρω δουλεια? τι ειμαι εγω? απλα βλεπω ενα θρεντ και σχολιάζω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο defacer και μόνο που μπαινεις στη διαδικασία αυτη, όταν έψαχνα δουλειά μέχρι να βγάλω ένα ολοκληρωμένο πακετο (cv, cover-letter, interview) έκανα πολλά χιλιομετρα ξοδεψα λεφτα και πολύ χρονο. Απορώ με κάποιους όμως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είχα σκοπό να επανέλθω σε αυτό το νήμα, αλλά ο γρίφος του ποστ σου πραγματικά με ιντριγκάρησε.

 

Θα μπορούσες να απαριθμήσεις ακριβώς τους λόγους που βρήκες διαβάζοντας αυτό το νήμα και σε έκαναν να καταλάβεις ότι 1ον δεν υπάρχουν αρκετοί επαγγελματίες σε αυτόν τον χώρο και 2ον το γιατί πολλοί δεν μπορούν να βρουν προγραμματιστή;

 

Διάβασα μερικές ωραίες συμβουλές στο πως να συμπεριφερθείς αν θες να πιάσεις μια δουλειά που σε ενδιαφέρει.

Υπό κανονικές συνθήκες θα ήταν ένα πολύ ενδιαφέρον θέμα(έτσι όπως έγινε δλδ )για best practice σε δουλειές πάνω στο προγραμματισμό, αλλά συνειδητοποίησα ότι και τα αυτονόητα(βλέπε δε κάνω ορθογραφικά) για κάποιους θεωρούνται υπερβολή και μη δέουσας σημασίας.

 

Αν κάποιος εργοδότης ήθελε έναν κωδικάνθρωπο απλά να του γράφει σεντόνια κώδικα, θα έψαχνε για Ινδό freelancer. 

 

Αν όμως θέλει ένα άτομο έμπιστο, με εφευρετικότητα, ομαδικότητα, υπεύθυνο στις καθημερινές υποχρεώσεις του, να μπορεί να πάρει πρωτοβουλίες, να εκπροσωπεί την εταιρία σε meetings, να ξέρει ότι μπορεί να επενδύσει πάνω του και πόσα ακόμα που κάνουν κάποιο άξιο για μια θέση με σοβαρό μισθό και αντιμετώπιση, τότε σίγουρα ένα σκέτο portfolio δε φτάνει.

 

Το ύφος και η λογική συγκεκριμένων απαντήσεων εδώ με έκανε να καταλάβω τι γίνεται κάθε φορά που μια εταιρία θέλει να βρει προγραμματιστή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχω γράψει και αλλού...

 

Η λύση με τον συγκεκριμένο είναι μόνο το ignore. Το κάντε και ξενοιάζετε εν γένει από ό,τι λέει/γράφει. 

 

 

Εκτός και εάν είναι Σάββατο μεσάνυχτα και έχετε όρεξη για ταξίδι στη ζώνη του λυκόφωτος..... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνηθως μεχρι να βρεθει η θεση που ζητειται. Εσυ πως το ξερεις?

 

ή μέχρι ο εργοδοτης να βγάλει την δουλεια που θέλει στο τσάμπα επειδη και καλα εκπαιδευεσαι. Τα έχουμε δει και αυτα στην Ελλαδα οπου οι σοβαρες δουλειες στον ιδιωτικο ειναι σπάνιες. 

 

Εγω ρωτησα τον defacer να μου πει που ειναι εκ των εσω απο οτι λεει αλλα κατι μου λεει πως θα αποφυγει την απαντηση και πάλι λεγοντας οτι τον προσβάλλουμε που τον αμφισβητουμε και οτι ειμαστε οι κηλιδες πανω στα μαργαριτάρια. :P

 

Tις περισσοτερες φορές αν ο αλλος μπορει να κανει την δουλεια του με ενα ατομο και απληρωτες υπερωριες θα την κάνει. Επισης εχω αλλη μια απορια για ποιο λογο αν η δουλεια του ηταν τοσο καλή έφυγε? πως γινεται να φευγεις απο μια καλη θεση εργασιας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

xaxaxaxaxa 

 

defacer σοβαρα τωρα ανεβασε την λυση κάποιας άσκησης μια και ξέρεις τι θέλει η εταιρεια σου για να βοηθησεις και πραγματικά κάποιον. Εγω δεν σχολιάζω αλλο οκ :P

Πυρηνικη επιστημη οι "ασκησεις"....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...