Προς το περιεχόμενο

Darkest Dungeon


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, SPANK είπε

Παιδιά επειδή με ψήνει το συγκεκριμένο παιχνιδάκι από ότι έχω δεί το gameplay λίγο αξίζει να το δοκιμάσω στα 7 και κάτι που παίζει ?

Υ.Γ : Το πήρα τελικά

Ωραίο παιχνίδι, σαδιστικά δύσκολο με ατελείωτο grind/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 694
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

6 ώρες πριν, SPANK είπε

Παιδιά επειδή με ψήνει το συγκεκριμένο παιχνιδάκι από ότι έχω δεί το gameplay λίγο αξίζει να το δοκιμάσω στα 7 και κάτι που παίζει ?

Υ.Γ : Το πήρα τελικά

Καλά έκανες και το πήρες. Παρά το γεγονός ότι είναι ένα ατελείωτο grind θα το ευχαριστηθείς. Γίνε φίλος με την ιδέα ότι το party σου είναι αναλώσιμο. Κάνε από την αρχή νοοτροπία καμικάζι με γκρουπ που θα καλύπτουν τον ρόλο του scouting σε αποστολές αυτοκτονίας. Κλέβεις ότι μπορείς και κάνεις quit mission για να μην χάσεις τα πάντα.

Αυτά και καλό ξεκίνημα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που θέλω να ρωτήσω ειναι αυτοι που ψοφάνε και πανε στο νεκροταφείο πεθαίνουν για πάντα ;

Στο κάθε dungeon εχει απο οτι βλέπω 4 slot με ενα τελικό boss , το κάνει συνέχει πως πάει προσπαθώ ακόμη να καταλάβω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, SPANK είπε

Αυτό που θέλω να ρωτήσω ειναι αυτοι που ψοφάνε και πανε στο νεκροταφείο πεθαίνουν για πάντα ;

Στο κάθε dungeon εχει απο οτι βλέπω 4 slot με ενα τελικό boss , το κάνει συνέχει πως πάει προσπαθώ ακόμη να καταλάβω

Ναι πάνε νεκροταφείο για πάντα. Έχει στην τύχη κάποια quests που μπορεί να σου επιτρέψει να φέρεις κάποιον πίσω αλλά μην βασίζεσαι πάνω του. Καλύτερα να φτιάξεις νέους ήρωες. 

Το κάθε dungeon εχει 2 boss ανά δυσκολία. Είναι τα ίδια boss αλλά με πιο δύσκολα stats και επιπλέον buffs/debuffs στα skills τους. Γενικά μην φοβάσαι τίποτα, στέλνε κόσμο στο στόμα του λύκου. 

Επίσης σε healing μην προσπαθείς να επαναφέρεις την ομάδα σου αν αντιμετωπίζεις high damage εχθρούς. Πρώτα αποδεκατισε την δική τους ομάδα και έπειτα αφιέρωσε λίγο χρόνο για ότι heals προλάβεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικα πιο σημαντικο info ειναι οτι οι πραγματικα κακοι εχθροι ειναι συνηθως στις θεσεις 3-4 και πρεπει να εχεις κοσμο να τους φαει εκει πισω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, panagiotis54 είπε

βασικα πιο σημαντικο info ειναι οτι οι πραγματικα κακοι εχθροι ειναι συνηθως στις θεσεις 3-4 και πρεπει να εχεις κοσμο να τους φαει εκει πισω

Ή να τους φέρνει μπροστά που επί της ουσίας αχρηστευονται. Occultist, bounty hunter Και shield breaker είναι ότι πρέπει για τέτοιες περιπτώσεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Δυστυχώς έχει κάποια θεματάκια, καταρχάς το matchmaking τρώει καμιά φορά DC αλλά το χειρότερο είναι στο surrender ή στο τέλος της μάχης που κρασάρει κάργα....

Btw είναι unbalanced, λίγο πολύ όλοι παίζουν το ίδιο compo με παραλλαγές...

Ακόμα λυπάμαι τους δύσμοιρους που δε ξέρουν ποιους να κάνουν focus.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Δεν νομίζω να ασχοληθώ, δεν μου αρέσει η ιδέα του PvP σε αυτό το setting, κάτι δεν μου κολλάει.

Αργότερα, ίσως, να έχει στρώσει...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Snoob είπε

Δεν νομίζω να ασχοληθώ, δεν μου αρέσει η ιδέα του PvP σε αυτό το setting, κάτι δεν μου κολλάει.

Αργότερα, ίσως, να έχει στρώσει...

Θα πάθεις εγκεφαλικό, αν δε παίξεις το meta. Είναι unbalanced af atm, και δεν έχει φάση να παίζουν τα ίδια composition μεταξύ τους...

Αν δεν έχεις εμπειρία από το main game, είναι και λίγο μανίκι αν δε ξέρεις καλά τα character abilities.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Eίχα ασχοληθεί αρκετά, παλιότερα, με κούραζε το grind από ένα σημείο και μετά.

Ήρθαν και τα βαμπίρ και με ξενέρωσαν, δεν μου κάθισε καθόλου καλά εκείνο το DLC.

Πάντως, στο 2 ποντάρω πολλά. Το φοβάμαι, αλλά δεν παύω να ελπίζω πως θα βγει παιχνιδάρα.

Τώρα, τα PvP... Αρκετό PvP έχω με το Blood Bowl II αυτό το διάστημα, δεν θέλω άλλο :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, panagiotis54 είπε

εγω το παρατησα δυστυχως με κουρασε ιδιαιτερα...καταντησε βαρετο grind...στο 2ο ελπιζω να το εχουν προσεξει αυτο

Δοκίμασε το iratus, και αν σου αρέσουν τα card games το slay the spire και το monster train. Το Darkest Dungeon ακόμα και speedrun να κάνεις θέλει λίγο grinding.😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...