Προς το περιεχόμενο

Darkest Dungeon


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 694
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εντάξει, τι γίνεται με αυτό το σανατόριο ρε; 3 weeks προσπαθώ να βγάλω ένα μαλακισμένο trait (crusader τώρα, -10% dmg με light above...0, ffs δηλαδή) και έχει βγάλει ό,τι του κατέβει εκτός από αυτό.  Το έχω πάρει προσωπικά, δεν θα σταματήσω μέχρι να μου το βγάλει.

 

ΜΑ ΤΙ ΠΑΙΧΝΙΔΑΡΑ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Είναι πλήρως updated το παιχνίδι; Ρωτάω, γιατί από προχθές που οι devs ενημέρωσαν ότι εντοπίστηκε και λύθηκε το θέμα, πραγματικά λειτουργεί άψογα σε εμένα, όμως το ίδιο πρόβλημα με εσένα ανέφερε μετά την ανακοίνωση και άλλο μέλος (ο ilos αν θυμάμαι σωστά).

 

Υ.Γ. Μόλις γύρισα από lvl. 3 μπουντρούμι, βγαίνουν κάτι θηρία αντίπαλοι, αλλά τα rewards είναι πολύ δελεαστικά. Αν δεν είχα κάνει την πατάτα να συνεχίσω για ένα ακόμη δωμάτιο την εξερεύνηση, ενώ μου είχαν τελειώσει ήδη η προμήθειες και είχα πετύχει το στόχο της αποστολής, θα ήταν ακόμη καλύτερα τα πράγματα. Αλλά, δε μου φταίει κανείς, η απληστία μου φταίει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλέον χωρίς να το γκαντεμιάσω, μου πάει ΠΟΛΥ καλά. Έχω το 2nd Necromancer (lvl3) Dungeon σε stream video για όποιον θέλει να το δει.

 

http://www.twitch.tv/zeniath/b/623023500   1:31:10 ξεκινάει ο Necromancer. Να συγκρίνουμε και τακτικές/party.

 

Το παρακάτω είναι τα reward :)

post-155453-0-37983800-1423599135_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Αχέμ, μόλις καταφέρω και βγάλω το trait αυτό (έτσι για το γαμώτο), θα γίνει install στο steam. :rolleyes:

 

Το γκαντέμιασα, πάνω που έλεγα πως έχει 3 μέρες που λειτουργεί άψογα το Σανατόριο, πήγα να βγάλω το clumsy από έναν occultist, και μου έβγαλε το guilty conscience... Άρα, δεν έχει λυθεί το θέμα. Στατιστικά, πάντως, ήταν περίεργο, γιατί 3 μέρες, γύρω στα 12-15 μπουντρούμια και αντίστοιχα x2 αφαιρέσεις αρνητικών traits (μπορεί και παραπάνω) πάντα αφαιρούσε αυτό που όριζα. 

 

Ποιος ξέρει. Μικρό το κακό, έχω και δεύτερο occultist, το άσχημο είναι πως έστειλα τη βασική μου hellion να πιει ένα-δυο ποτάκια να χαλαρώσει, αυτή ήπιε όλο το μαγαζί και πήγε βόλτα, άντε τώρα να κατεβώ στα ruins με την alt που είναι ruin phobe...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν αποφάσισα χθες στις 4 το βράδυ (εξού και το ότι δε γκαρίζω) να κάνω ένα βιντεάκι με ένα starter dungeon να εξηγήσω σε όσους ακόμα δεν το έχουν παίξει το παιχνίδι, τι γίνεται με τα mechanics κλπ του παιχνιδιού.

 

Ψήνομαι να αρχίσω να τραβάω βίντεο το progress μου, πλάκα έχει (το 1.52Gb upload για 720p60fps με χάλασε μόνο αλλά σιγά)

 

Πρώτη φορά παίρνω βίντεο (non-scripted κιόλας, απλά γιούρια πήγα.) εντυπώσεις;

 

https://www.youtube.com/watch?v=nxCmP_0i2IM&feature=youtu.be

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Το καλύτερο αποτέλεσμα σε επίπεδο traits που είχα ποτέ: 4/4 θετικά και όλα ταιριαστά με τον τρόπο που χρησιμοποιώ τους χαρακτήρες:

 

2015-02-11_00001_zpskkchucpt.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που λέτε, εκεί που ετοιμάζω ομάδα γερή για hag, έχοντας σπαταλήσει πολύ χρόνο και χρήμα σε σανατόριο και upgrades, η vestal μου (που είναι η μοναδική veteran και lvl 3 χαρακτήρας) την είδε σνομπαρία και ξαφνικά αρνείται να συμμετέχει στην αποστολή επειδή είναι "beneath her experience αυτή η mission" και ότι "δεν θα σπαταλήσει τα ταλέντα της σε μια τόσο μούφα mission" και άλλα τέτοια ωραία.

 

Να πάει να γαμηθεί λέω εγώ που την πρόσεχα απ' την αρχή που ήταν εύθραστη σαν κλαράκι και την πίστεψα και επένδυσα πάνω της γερά.

 

Τι τρέχει με τούτο τώρα; Is this a thing γενικά; Γιατί negative trait που να δικαιολογεί κάτι τέτοιο δεν βλέπω (δεν νομίζω να είμαι τόσο γιωτάς δλδ και δεν το καταλαβαίνω)

 

Άντε τώρα παράταση πάλι ώστε να προετοιμάσω κανάν άλλον. Και μου τελείωσαν οι short missions ρε γαμώτο. Εκτός αν διαλέξω κανάν άλλον για τη hag και ό,τι βρέξει ας κατεβάσει, yolo κι έτσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, λογικό τώρα που το σκέφτομαι και ψύχραιμα, αλλιώς το grinding και το op θα ήταν εύκολο και γρήγορο. Έπρεπε να το φανταστώ ρε γαμώτο, την πάτησα σαν αρχάριος. Ούτε που μου πέρασε απ' το μυαλό.

 

Εντάξει, απ' τους 17 ρόστερ που έχω, αρκετοί είναι καλοί και lvl 2, δεν θα έχω πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Που λέτε, εκεί που ετοιμάζω ομάδα γερή για hag, έχοντας σπαταλήσει πολύ χρόνο και χρήμα σε σανατόριο και upgrades, η vestal μου (που είναι η μοναδική veteran και lvl 3 χαρακτήρας) την είδε σνομπαρία και ξαφνικά αρνείται να συμμετέχει στην αποστολή επειδή είναι "beneath her experience αυτή η mission" και ότι "δεν θα σπαταλήσει τα ταλέντα της σε μια τόσο μούφα mission" και άλλα τέτοια ωραία.

 

Να πάει να γαμηθεί λέω εγώ που την πρόσεχα απ' την αρχή που ήταν εύθραστη σαν κλαράκι και την πίστεψα και επένδυσα πάνω της γερά.

 

Τι τρέχει με τούτο τώρα; Is this a thing γενικά; Γιατί negative trait που να δικαιολογεί κάτι τέτοιο δεν βλέπω (δεν νομίζω να είμαι τόσο γιωτάς δλδ και δεν το καταλαβαίνω)

 

Άντε τώρα παράταση πάλι ώστε να προετοιμάσω κανάν άλλον. Και μου τελείωσαν οι short missions ρε γαμώτο. Εκτός αν διαλέξω κανάν άλλον για τη hag και ό,τι βρέξει ας κατεβάσει, yolo κι έτσι.

 

Oι σύντομες αποστολές είναι μόνο για πολύ αρχή (βλ. 1-2 φορές) μετά συμφέρουν απείρως περισσότερο οι μεσαίου μεγέθους και το πανηγύρι αρχίζει όταν εμφανιστούν και μεγάλης διάρκειας αποστολές, γιατί ως έχει τώρα το παιχνίδι (υπάρχουν σκέψεις για τροποποιήσεις, τίποτε σίγουρο ακόμη από όσο ξέρω όμως) δίνουν πολύ καλύτερα χρήματα και heirlooms χωρίς να απαιτείται μεγαλύτερη επένδυση σε προμήθειες σε σχέση με τις μεσαίας διάρκειας αποστολές, αφού ο χάρτης δεν απαιτεί κάτι τέτοιο και επιπλέον μέχρι να εμφανιστούν αυτές θα έχει βρει ο παίκτης τρόπους να ελέγχει το stress στην πορεία της εξερεύνησης, οπότε θα εξαρτάται λιγότερο από το camp. 

 

Οι χαρακτήρες 0-2 παίζουν στις εύκολες αποστολές, 3-4 στις μεσαίας δυσκολίας, 5-6 είναι οι βετεράνοι.

 

Υ.Γ. Για τους χαρακτήρες με καλό bleed resist, ίσως και κάποιο αντικείμενο που να ενισχύει τη συγκεκριμένη αντίσταση, πολύ χρήσιμος μπορεί να αποδειχτεί και ο occultist ως θεραπευτής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μόνο επικίνδυνο boss είναι η hag. Αν έχεις χαρακτήρες με πολλά hp και καλό aoe και bleed (hellion) είναι απείρως πιο εύκολη. Λογικα΄3 hellion και μία vestel ή occultist είναι το καλύτερο party. O necromancer είναι επικίνδυνος μόνο αν πας με υψηλό stress εκεί, ενώ τα γουρούνια με 2 tank μπροστά με τις protection abilities πάντα ενεργές είναι ακίνδυνα. Εννοείται ότι κάνεις rest και buffάρεις ένα room πριν τα bosses.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν αποφάσισα χθες στις 4 το βράδυ (εξού και το ότι δε γκαρίζω) να κάνω ένα βιντεάκι με ένα starter dungeon να εξηγήσω σε όσους ακόμα δεν το έχουν παίξει το παιχνίδι, τι γίνεται με τα mechanics κλπ του παιχνιδιού.

 

Ψήνομαι να αρχίσω να τραβάω βίντεο το progress μου, πλάκα έχει (το 1.52Gb upload για 720p60fps με χάλασε μόνο αλλά σιγά)

 

Πρώτη φορά παίρνω βίντεο (non-scripted κιόλας, απλά γιούρια πήγα.) εντυπώσεις;

 

https://www.youtube.com/watch?v=nxCmP_0i2IM&feature=youtu.be

πολύ ωραίο το lets play σου. Μια πρόταση μόνο, ανέβασε τον ήχο της φωνής σου ή χαμήλωσε του παιχνιδιού λίγο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...