Προς το περιεχόμενο

Grand Theft Auto V [GTA 5][PC]


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτα ειναι...θα δουμε παπαδες,το τσιμπισα για 2ρη φορα σαν σωστο θυμα γιατι ο χειρισμος με το ποντικι με εψησε ασχημα για online που στο ps4 δεν μπορεσα να ευχαριστηθω και επισης δεν ξερω τι εφταιγε στο ps4 αλλα το handling αν και arcade δεν ειχε με τιποτα το smoothness που βλεπω στο pc και ειχα ξενερωσει ασχημα...δοξα το θεο η οτι αλλο υπαρχει προχειρο με εκοψε να το πουλησω!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σοβαρα παιζεις σε αυτην την ανάλυση με αυτο το σύστημα?!!!

Anyway εσυ ξέρεις, βαλε στα settings Fullscreen, grass quality very high, shadows softest, kai msAA x2, fxaa off kai txaa off..

Ευχαριστω πολυ θα δοκιμασω τωρα.

Φταιει η αναλυση δηλαδη???

Βασικα μεχρι 1280 ειναι η οθονη που εχω θα αλλαξω βεβαια αλλα τι να κανω τωρα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι βαλε κανόνικα αυτη την ανάλυση που ειπες, απλα το σύστημα σου παραειναι δυνατο για την ανάλυση, αν πας μελλοντικα για οθόνη κοιτα 1080p,και αν σε παιρνει να δωσεις 300αρακι κοιτα 1440p και θα τριβεις τα μάτια σου ποσο ωραία θα φαίνονται ολα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω πολυ θα δοκιμασω τωρα.

Φταιει η αναλυση δηλαδη???

Βασικα μεχρι 1280 ειναι η οθονη που εχω θα αλλαξω βεβαια αλλα τι να κανω τωρα?

 

 Για την ανάλυση που παίζεις η gpu που έχεις είναι ultra overkill :P​, αλλά αφού σκοπεύεις να αλλάξεις monitor, np τότε.

 

Θα ανέβει και ένα βίντεο που έγραψα σε λιγάκι, ένα 8λεπάκι είναι και είναι στην red neck περιοχή (κοντά στην περιοχή του Trevor όπου εκεί θα δεις τον μικρότερο αριθμό καρέ στο game.Δείχνω και λίγο το reshade.

 

Θα δείτε και στο βίντεο τα settings που χρησιμοποιώ, τα έχω πει και στις πιο πίσω σελίδες αλλά τι καλύτερο από ένα βίντεο;

Anw θα γράψω και ένα μέσα στην πόλη και θα ανεβεί το βράδυ και αυτό.

 

Όσοι λέτε ότι με single 970 πέφτει πολύ το perfomance κτλ, είναι γιατί παίζετε σε υψηλότερες αναλύσεις από 1080p και μερικοί από εσάς χρησιμοποιείτε και AA τύπου MSAA που τραβά τον *ώλο του. Για ultra/ advanced shadows, 1440p+ και AA, sli ή Τατιάνα. Πάντως ακόμα και άτομα με 980 sli βάζουν επίσης το grass quality στο very high αντί ultra. Στοιχίζει γύρω στα 12 με 15 frames σε ορισμένα σημεία του χάρτη.

 

Όσοι βέβαια από εμάς το έχουμε παίξει στα ps4  & xbone ακόμα και τα below 30 frames σε μερικές περιοχές δεν μπορούν να το κάνουν να φαίνεται unplayable γιατί τα avg frames είναι above 45 ακόμα και με το grass quality στο ultra.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεις να πεις τι settings εχεις στο παιχνίδι και σε τι ανάλυση παιζεις??

 

 

Για ποιο λογο να μην έχεις/εχετε βαλει τελευταίους drivers, πραγματικότητα ωρες ωρες αναρωτιέμαι τι μπορει να σκέφτεται ο κόσμος :P Αν εννοεις οτι βλεπεις θολούρα κατω δεξια, βγαλε το Msaa..

 

 

 

Δεν τους βάζω τους νέους διότι είναι ακομα BETA, δεν έχουν πιστοποίηση WHQL και έχω κόλλημα. + το οτι στις πληροφορίες για τους beta drivers δεν δίνει καμιά πληροφορία σχετικά με το gta v...οτι δηλαδή προσφέρει κάτι, οπότε περιμένω να βγούν whql.

 

Όχι δεν βγάζει θολούρα... "σκουπίδια" βγάζει...χαλασμένα γραφικά...σαν πολλά pixels...

Αλήθεια, τώρα που λέμε για θολούρα, πολλές φορές μου θολώνει το περιβάλλον σε κάποια αποστάση...ποια ρυθμιση είναι? γιατί με ενοχλεί τόσο θόλωμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν τους βάζω τους νέους διότι είναι ακομα BETA, δεν έχουν πιστοποίηση WHQL και έχω κόλλημα. + το οτι στις πληροφορίες για τους beta drivers δεν δίνει καμιά πληροφορία σχετικά με το gta v...οτι δηλαδή προσφέρει κάτι, οπότε περιμένω να βγούν whql.

 

Όχι δεν βγάζει θολούρα... "σκουπίδια" βγάζει...χαλασμένα γραφικά...σαν πολλά pixels...

 

Αλήθεια, τώρα που λέμε για θολούρα, πολλές φορές μου θολώνει το περιβάλλον σε κάποια αποστάση...ποια ρυθμιση είναι? γιατί με ενοχλεί τόσο θόλωμα...

Κόλλημα δικο σου ειναι να ξες, διοτι εγω(παλια) οπως και 90% του κόσμου βάζουμε τους beta χωρίς φόβο.. Σε περίπτωση error που όντως οφείλεται ο driver, βαζεις τον προηγούμενο.. Anyway

 

Παιδες υπομονή με τον φίλο απο πανω που θα ανεβάσει βιντεακι στον σωστο τροπο εγκατάστασης του reshade, και θα ειστε jet μετα. Εχει επιλογή με fxaa και smaa, αλλα στα μάτια μου το fxaa ηταν καλύτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...