Προς το περιεχόμενο

Grand Theft Auto V [GTA 5][PC]


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν έχω κανένα θέμα με το borderless. 

 

Ένα πολύ μικρό βίντεο που έγραψα χτες.

Δεν είναι για παραπάνω λεπτά τόσο που κάνει να ανέβει στο youtube.

 

 

 

 

Θα γράψω και άλλο ένα όποτε προλάβω στην περιοχή του Trevor. Μέχρι τα 33 έχω δει να πηγαίνει εκεί αλλά ήταν στιγμιαίο που αν δεν είχα ανοιχτό το afterburner δύσκολα θα το καταλάβαινα.

 

Εκτός του Grass Quality, για να πάρετε ακόμα 10-15 frames(όσοι τα θέλετε) κατεβάστε τελείως το "Extended Distance Scaling''. 

 

 

Σε αυτά τα settings θα μείνω από ότι φαίνεται. Είμαι κομπλέ οπτικά και στο perfomance. 

 

Δεν ψάχνω το 60αρι γιατί σε αυτό το game, δεν του φαίνεται εξάλλου είτε παίζει στα 40 είτε στα 60. Μου έκανε πολύ μεγάλη εντύπωση ότι τα μάτια μου τουλάχιστον, δεν καταλαβαίνουν το σκαμπανέβασμα των καρέ σε αυτό το game. Σε άλλα games  γίνεται αμέσως αντιληπτό ακόμα και ένα frame να πέσει.

 

Οπότε είναι η δεύτερη φορά μετά το Max Payne 3 που βγάζω καπέλο στην R* για αυτό το port που έχω στο σύστημα μου και με την πρώτη ευκαιρία θα το αγοράσω και για το pc. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε μερικά παιχνίδια το SweetFX όντως έχει κάποιο αντίκτυπο στα frames. Όταν κάποιος πχ παίζει στα όρια του playable, και του κόβει 4 με 5 frames από αυτά, είναι θέμα. 

 

 Είχα κάνει και μια συζήτηση με έναν συμφορουμήτη(δεν θυμάμαι τώρα ποιος ήταν) όπου έβλεπε πολλά frames κάτω σε preset για το Black Flag.

 

Σε πολλά presets, όπως και αυτό, έχει SMAA και άλλα φίλτρα. Είναι λογικό να στοιχίζει κάτι το συγκεκριμένο. Σε άλλα presets σε άλλα games στοιχίζει από ελάχιστο ως καθόλου.

 

Για το GTA όπως είναι τώρα(γιατί πιστεύω πως θα βελτιωθεί και με μελλοντικά patches) το θεωρώ ως μια καλύτερη λύση γιατί είτε χρησιμοποιείς το MSAA του game και βάζεις τα advanced shadows στο off είτε τα βάζεις όλα στα ultra +adv.shadows και βγάζεις τελείως το AA. Χρησιμοποιείς και το reshade με το preset του Κ-putt και καθάρισες.

 

Εγώ δεν χρησιμοποιώ του kputt, το SMAA είναι off. Οπότε κάτι άλλο παίζει, αλλά anyway.

Πάντως με το patch και το fix στον launcher πάει καλύτερα αλλά νομίζω υπάρχει ακόμη το memory leak.

 

Ένα link: http://www.gamersnexus.net/game-bench/1909-gta-v-graphics-optimization-guide

The Complete GTA V Graphics Optimization Guide & Performance Benchmarks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω κανένα θέμα με το borderless. 

 

Ένα πολύ μικρό βίντεο που έγραψα χτες.

Δεν είναι για παραπάνω λεπτά τόσο που κάνει να ανέβει στο youtube.

 

 

 

 

Θα γράψω και άλλο ένα όποτε προλάβω στην περιοχή του Trevor. Μέχρι τα 33 έχω δει να πηγαίνει εκεί αλλά ήταν στιγμιαίο που αν δεν είχα ανοιχτό το afterburner δύσκολα θα το καταλάβαινα.

 

Εκτός του Grass Quality, για να πάρετε ακόμα 10-15 frames(όσοι τα θέλετε) κατεβάστε τελείως το "Extended Distance Scaling''. 

 

 

Σε αυτά τα settings θα μείνω από ότι φαίνεται. Είμαι κομπλέ οπτικά και στο perfomance. 

 

Δεν ψάχνω το 60αρι γιατί σε αυτό το game, δεν του φαίνεται εξάλλου είτε παίζει στα 40 είτε στα 60. Μου έκανε πολύ μεγάλη εντύπωση ότι τα μάτια μου τουλάχιστον, δεν καταλαβαίνουν το σκαμπανέβασμα των καρέ σε αυτό το game. Σε άλλα games  γίνεται αμέσως αντιληπτό ακόμα και ένα frame να πέσει.

 

Οπότε είναι η δεύτερη φορά μετά το Max Payne 3 που βγάζω καπέλο στην R* για αυτό το port που έχω στο σύστημα μου και με την πρώτη ευκαιρία θα το αγοράσω και για το pc. 

ενα θα σου πω τελικα αξιζει η αγορα του!!! και εγω το αγορασα και ας μην παιζω multi.....

Ρε παιδια σε πεντε μερες λεει οτι θα κατεβει το παιχνιδι!!

τι γραμμη εχεις ??? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενα θα σου πω τελικα αξιζει η αγορα του!!! και εγω το αγορασα και ας μην παιζω multi.....

τι γραμμη εχεις ??? 

Ενταξει εφτιαξε 

Πιστευω να τρεξω το παιχνιδι ικανοποιητικα!

post-283515-0-31595300-1429342756_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά σόρρυ που ρωτάω, αλλά βαριέμαι να ψάξω.. έχουμε πουθενά changelog του patch που έγινε χθες; ήμουν τόσο πτώμα που απλά το πέρασε έπαιξα και κοιμήθηκα..

(και για αυτό χαίρομαι που το αγόρασα day one :P

 

αλλά τι άλλαξε τελικά; 

 

εδιτ ακυρο πίσω το γράφει ο psycho..

 

¨ηθελα msaa fix για amd ρε γαμώτο, αλλά μάλλον θα πρέπει να περιμένω κι άλλο οδηγό από την amd 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Soadnick, το social club δυστυχως δεν εχει cloud storage για game saves....Παιζω το παιχνιδι σε 2 pc και δεν ενημερωνονται...

Σαπιλα... Ουτε και το steam εχει. Ξέρεις πού ειναι το save location?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω εδω ειναι, θα δοκιμασω το μεσημερι. :)

 

C:\Users\********\Documents\Rockstar Games\GTA V\Profiles

 

Prospect, μια χαρα παει στον 3258, επιπεδα ps4 και πανω με τη gtx 960 2gb..Απλα ειχα καποια σπασιματα στην εικονα σα να μη προλαβαινε να φορτωσει το παιχνιδι. Εστρωσε ομως, τυχαιο ισως..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δωσε απο το task manager High priority στο GtaV.exe και Low στο gtavlauncher.exe.

Επίσης να ξέρετε ο υπολογισμός του game για την Vram δεν ειναι σωστός οποτε να το κοιτατε κατα πόσο την εχετε ξεπεράσει με gpuz ή Msi Afterburner.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...