Προς το περιεχόμενο

Grand Theft Auto V [GTA 5][PC]


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στο online [σε όλα τα setup και μέχρι το heist (το πρώτο)], xωρίς ενδιάμεσες αποστολές κτλ με την ίδια ομάδα (3/4), στο ίδιο crew. δεν πήραμε κανά extra χρηματικό bonus. Πάει στον Host ή φταίει που ήμασταν τρείς και όχι τέσσερις;

 

Εdit: Είναι και για τα 5 heist στην σειρά, το είδα πριν που ήμουν online. Ξέρει κανείς εάν πρέπει να κάνουμε και τα setup ή μόνο τα τελικά heist στην σειρά για τo μπόνους;

Επεξ/σία από Dreyar
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδιά στο advance settings χαμηλώστε τις μπάρες στο μισό ή ποιο κάτω. Θα δείτε μεγάλη διαφορά...Εγώ τις χαμήλωσα και παίζω με mssa 8x και reflection mssa 8x. χωρίς κολλήματα..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά στο advance settings χαμηλώστε τις μπάρες στο μισό ή ποιο κάτω. Θα δείτε μεγάλη διαφορά...Εγώ τις χαμήλωσα και παίζω με mssa 8x και reflection mssa 8x. χωρίς κολλήματα..

 

Με Titan X σε 1920x1200 και εριξες settings...?! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καταστρέψανε το game μετά το τελευταίο update.Ολο framedropes κολλήματα και stuttering είναι τώρα. Άντε τώρα να περιμένουμε καινούριο update για να φτιάξουν αυτά που χάλασαν.

Κρίμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με Titan X σε 1920x1200 και εριξες settings...?! :P

Μόνο στο Advanced Τις μπάρες τις πήγα στη μέση. Όλα τα άλλα στο τέρμα... :P

Το καταστρέψανε το game μετά το τελευταίο update.Ολο framedropes κολλήματα και stuttering είναι τώρα. Άντε τώρα να περιμένουμε καινούριο update για να φτιάξουν αυτά που χάλασαν.

Κρίμα...

Εμένα το steam δεν μου έβγαλε ενημέρωση..Και δεν μπήκε το patch.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επιτέλους ευχαριστιέμαι το παιχνίδι. :-D

Με τις ρυθμίσεις που ήθελα να παίξω,έφτανα max 45fps στην πόλη και 30fps στα μέρη του Trevor.

Έφαγε overclock η κάρτα γραφικών και στάνιαρα.Ελπίζω μόνο να μη γίνει overcooked. :P

Τώρα παίζω με μέσο όρο πάνω απο τα 60fps.Το overclock έγινε με το Asus GPU Tweak.

Είμαι τώρα δύο μέρες και με πάνω απο δέκα ώρες παιχνιδιού με oc και δείχνει να λειτουργεί σωστά.

 

Οι ρυθμήσεις μου είναι αυτές:

 

 

post-155400-0-50874500-1429655687_thumb.jpg

 

 

Οι μετρήσεις έν ώρα παιχνιδιού αυτές:

 

 

post-155400-0-88482400-1429656733_thumb.jpg

 

 

 

post-155400-0-80108400-1429656746_thumb.jpg

 

 

Με το hardware info οι μετρήσεις είναι πάλι ίδιες.

Μήπως υπάρχει κάτι που πρέπει να αλλάξω,μή την μαγειρέψω την κάρτα στο τέλος;

Πιο πολύ με ανχώνει αυτό το +5 που έχω βάλει στα voltage.Πάντως νομίζω στους 71°C και κάποιες φορές μέχρι 74°C είναι καλά.

 

Για την ιστορία οι ρυθμήσεις στο game είναι όλα στο very high,όλες οι μπάρες στο full,fxaa on,msaa x2,txaa off,Vsync off,dof off,af x16,shadows softest,high resolution shadows off.

 

Fps μέσα στη πόλη με γρήγορη οδήγηση.

post-155400-0-57042500-1429660271_thumb.jpg

Επεξ/σία από yiannis013
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καταστρέψανε το game μετά το τελευταίο update.Ολο framedropes κολλήματα και stuttering είναι τώρα. Άντε τώρα να περιμένουμε καινούριο update για να φτιάξουν αυτά που χάλασαν.

Κρίμα...

 

Χμμ για το σημερινο (21/4) update λες?

Εμενα παντως το ιδιο μου τρεχει με αυτο, και λιγο καλυτερα.

Επισης εχει μειωθει RAM usage και CPU usage σε σχεση με αρχικα. Maxed σε 1440p χωρις MSAA φτανει RAM usage ~3GB και CPU usage ~40%. (Με i7 [email protected] και 16GB Ram)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οποιος εσει amd gpu ας ριξει μια ματια Link.png Site: εδω

 

με την χρηση το radeon pro κ τις παραπανω ρυθμισεις(διοτι δεν δουλευε αλλιως) εγινε απιστευτο smooth το παιχνιδι.0 stutter,καμια σχεση με πριν!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω τι έκαναν με το τελευταίο patch, αλλά σε εμένα ενώ έως τ'ωρα έτρεχε μιά χαρά, απόψε με το που πέρασε το patch το game κρασάρει μετά από λίγα λεπτά....  :mad:  :mad:  :mad:

 

Άπειρα restart και 2-3 verify files μεσω του steam και εξακολουθεί να κρασάρει μετά από μερικά λεπτά....

 

Τι σκατά έφτιαξαν... τελείως unplayable αυτή τη στιγμή για εμένα... Αν κάποιος ακούσει/βρει καμιά λύση ας ποστάρει please !

 

:mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες νομιζω οτι ειχε αναφερθει και απο αλλον . Σημερα εβαλα το παιχνιδι κανονικα αγορασμενο με  r9 280 και τελευταιους drivers AMD  αλλα κατω δεξια στην οθονη μου δειχνει συνεχεια αλιωμενη την εικονα και με κουκιδες ενα τετραγωνο . Το κανει μονο στο ingame , στα cut scenes  δεν εχει προβλημα .

 

Ευχαριστω αν καποιος βοηθησει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιτέλους ευχαριστιέμαι το παιχνίδι. :-D

Με τις ρυθμίσεις που ήθελα να παίξω,έφτανα max 45fps στην πόλη και 30fps στα μέρη του Trevor.

Έφαγε overclock η κάρτα γραφικών και στάνιαρα.Ελπίζω μόνο να μη γίνει overcooked. :P

Τώρα παίζω με μέσο όρο πάνω απο τα 60fps.Το overclock έγινε με το Asus GPU Tweak.

Είμαι τώρα δύο μέρες και με πάνω απο δέκα ώρες παιχνιδιού με oc και δείχνει να λειτουργεί σωστά.

 

Οι ρυθμήσεις μου είναι αυτές:

 

 

 

 

Οι μετρήσεις έν ώρα παιχνιδιού αυτές:

 

 

 

 

 

 

 

Με το hardware info οι μετρήσεις είναι πάλι ίδιες.

Μήπως υπάρχει κάτι που πρέπει να αλλάξω,μή την μαγειρέψω την κάρτα στο τέλος;

Πιο πολύ με ανχώνει αυτό το +5 που έχω βάλει στα voltage.Πάντως νομίζω στους 71°C και κάποιες φορές μέχρι 74°C είναι καλά.

 

Για την ιστορία οι ρυθμήσεις στο game είναι όλα στο very high,όλες οι μπάρες στο full,fxaa on,msaa x2,txaa off,Vsync off,dof off,af x16,shadows softest,high resolution shadows off.

 

Fps μέσα στη πόλη με γρήγορη οδήγηση.

attachicon.gif2015-04-22_024809.jpg

Φίλε μου Γιάννη εγω στάθηκα άτυχος.30 ώρα μετά απο το oc της gpu μου hd 7950 δυστυχως μου εβγαζε artifacts.οπότε γύρισα στα default.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες νομιζω οτι ειχε αναφερθει και απο αλλον . Σημερα εβαλα το παιχνιδι κανονικα αγορασμενο με r9 280 και τελευταιους drivers AMD αλλα κατω δεξια στην οθονη μου δειχνει συνεχεια αλιωμενη την εικονα και με κουκιδες ενα τετραγωνο . Το κανει μονο στο ingame , στα cut scenes δεν εχει προβλημα .

 

Ευχαριστω αν καποιος βοηθησει

Είναι broken το msaa για τις amd, απλά το κλείνεις, περιμένουμε είτε driver είτε patch για αυτό αν και ομολουγουμένως πέφτει κάπως βαρύ για τις κάρτες μας 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα 

 

Το εβγαλα και ολα οκ , απλα τρωει crash συνεχεια πουφ .

 

Σε ευχαριστω


Α επισης καποιος ειχε ρωτησει που ειναι ποιο φτηνο .

 

Εδω νομιζω οτι δεν υπαρχει καλυτερη τιμη πλεον .

 

http://www.abcdkey.com/Grand-Theft-Auto-V/Rockstar-Digital-Download-Key/400-296-2.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου Γιάννη εγω στάθηκα άτυχος.30 ώρα μετά απο το oc της gpu μου hd 7950 δυστυχως μου εβγαζε artifacts.οπότε γύρισα στα default.

δεν έχεις καταλήξει σε ρυθμίσεις για o/c τόσο καιρό ρε συ;

 

με 1.25V πάντως πιστεύω ότι όλες μπορούν να είναι σταθερές στο 1100 πυρήνα και 1400 μνήμες 

 

εγώ είμαι μόνιμα 1100/1450 και δεν είχα πουθενά κανένα θέμα 

 

αν το παράκανες με τις μνήμες (πχ πήγες 1500 ή και παραπάνω) το θεωρώ αρκετά πιθανό κάποια στιγμη να σου πετάει artifacts ακόμα και αν δε το κάνει πάντα 

 

για τις 280 πιστεύω ότι πάνω κάτι τα ίδια θα ισχύουν 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...