Προς το περιεχόμενο

Grand Theft Auto V [GTA 5][PC]


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ε συγνωμη αλλα τι ακριβως θες δηλαδη να σχολιασουμε στο παραπανω που ανεβασες???Επισης απο ποτε οι Normal ρυθμισεις θεωρουνται τα Low και οχι τα Normal??? Με το να ανεβαζεις ενα Video σε τοσο τραγικη αναλυση(την οποια δεν εχει κανενας)και σε τοσο αθλια Specs(που παλι αν εχεις Pc για παιχνιδια εστω και Budget Pc θα δωσεις λιγα παραπανω εστω για Used hardware)που ακριβως βοηθαει το παραπανω που ανεβασες??

 

Επισης να πω ενα μεγαλο μπραβο στην Rockstar(οπως ανεφερα και στο θεμα του Dark Souls 2 περι κουτατου παιχνιδιου)που τουλαχιστον τα κουτατα παιχνιδια ξεχωριζουν απο την μαζα που το κουτι ειναι λες και νοικιαζεις ταινια απο Video club(αν και σε αυτο το θεμα εχω αδυναμια στην Blizzard :P).

 

Το παιχνιδι θελω να το αγορασω αλλα λογω πιεσμενου ωραριου λογω και την νεας δουλειας ξενερωνω βλεποντας ολα αυτα τα προβληματα που ακομα υπαρχουν ακομα και με την προσθηκη Patch(δεν μιλαω φυσικα για το Online γιατι πανω κατω το περιμενα).

Για Pc gaming μιλαμε για ποια 30fps μου γραφεις???Αυτα ειναι για τις κονσολες με το περιορισμενο/αδυναμο Hardware. Εδω ο σκοπος ειναι να εχεις σταθερα οσο πιο κοντα στα 60fps(45+κοινως) ρυθμιζοντας βεβαια και τα αναλογα φιλτρα που μπορουν να γονατισουν τα περισσοτερα συστηματα σε Ultra :D

 

Πιστευω θελει να μας δειξει το scaling και optimization του παιχνιδιου και πως μπορει να τρεξει σε ενα ultra-low-end PC.

To οτι τρεχει ετσι σε CPU των 35 ευρω και καρτα των 60 ευρω ειναι εντυπωσιακο. Μιλαμε για PC των ~250 ευρω.

Επισης δειχνει καλυτερο απο την PS3 εκδοση στα settings/αναλυση αυτα, και εχει λιγοτερα frame drops.

 

Εγω προσωπικα δεν θα καθομουν να το παιξω ετσι, οπως και δεν θα καθομουν να παιξω σε κονσολα. Αλλο αυτο ομως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα normal είναι οι ρυθμίσεις δεν έχει ποιο κάτω αυτό το παιχνίδι για αυτό είπα ότι είναι low, αφού δεν έχει χαμηλότερα.

Αν δεις την χρήση vga είναι συνεχώς στο 50-60% που σημαίνει ότι μπορείς να ανεβάσεις την ανάλυση αρκετά παραπάνω αν θες χωρίς να χάσεις fps.

Μπορείς να δεις από το βίντεο πως τρέχει η μηχανή του παιχνιδιού,πόσα νήματα έχει και τη επεξεργαστή θα χρειαστείς για να βγάλεις 30fps που για πολλούς είναι οκ.

Εγώ στον τίτλο είδα μόνο να λέει Grand Theft Auto V [PC] ,δεν είδα να λέει ,στα +60fps@ultra.

Εγω παλι στον τιτλο ειδα να λεει GTA PC και επειδη μιλαμε για παιχνιδι που εχει κακη προιστορια με Performance απο το 4 αλλα και για τεραστιο delay απο οταν πρωτοβγηκε στις κονσολες,και αφου στα Pc δινεται η δυνατοτητα για 60Fps ειναι λογικο να γραφονται τοσες σελιδες για το performance του τιτλου αλλα επισης και για το για ποιο λογο επιμενουμε σε μεγαλυτερα Fps απο την εκδοση για τις κονσολες. 

Πιστευω θελει να μας διξει το scaling και optimization του παιχνιδιου και πως μπορει να τρεξει σε ενα ultra-low-end PC.

To οτι τρεχει ετσι σε CPU των 35 ευρω και καρτα των 60 ευρω ειναι εντυπωσιακο. Μιλαμε για PC των ~250 ευρω.

Επισης δειχνει καλυτερο απο την PS3 εκδοση στα settings/αναλυση αυτα, και εχει λιγοτερα frame drops.

Προσωπικα δεν θα συμφωνησω απλα βλεπωντας ενα Video ενος τυπου που δειχνει το παιχνιδι σε Windowed mode. Το εχουμε πει αλλωστε οτι απο την στιγμη που η πλειοψηφια των κατοχων Pc δεν εχουν ολοι καρτες τερατα,ειναι λογικα οι εταιριες να κοιταζουν το performance σε χαμηλα Settings/specs.

 

Τι θα κοιταξει η εταιρια περισσοτερο για να πουλησει το παιχνιδι, πως τρεχει αυτο σε 1080p και κατω που παιζουν οι περισσοτεροι ή πως τρεχει το παιχνιδι σε αναλυσεις μεγαλυτερες των 1080p που ουτε το 1% δεν παιζει http://store.steampowered.com/hwsurvey/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με παλιό quad δεν είναι playable το παιχνίδι.

Ο Q9650 μου έριχνε σχεδόν 50% τις επιδόσεις της GTX 660, 100% μόνιμα με οποιαδήποτε settings και η κάρτα κάτω από το 50% με αποτέλεσμα παλαβά framedrops.

 

Μόλις έβαλα i5 4460, o επεξεργαστής έπεσε στο 80%, η κάρτα ανέβηκε στο 90+% και τα fps σχεδόν διπλασιάστηκαν (από 25ρια που έβλεπα σε οδήγηση το χαμηλότερο που είδα μετά ήταν 48) με default settings (mixed high & very high) σε 1920x1200.

 

To παιχνίδι, όπως και το IV, έχει σημαντικές απαιτήσεις σε CPU.

 

Αυτό πόνεσε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσο για τον Oroku δηλαδη θελει παρα πολυ μυαλο για να καταλαβει οτι ο λογος που ειναι μικροτερο απο το θειο ειναι επειδη δεν εχει μεσα το χαοτικο Online και επισης ο λογος που το κατεβαζει με χαμηλη ταχυτητα ειναι επειδη υπαρχει και απειρος κοσμος που το κατεβαζει ταυτοχρονα???Πραγματικα δηλαδη ειναι απο τα ατομα που ψιλο ντρεπομαι που βλεπω να ανεβαζουν post στο Insomnia ρε γμτ καθως οτι γραφει ειναι τιγκα στο παραλογο.

Μην απορείς καθόλου, τίποτα δεν είναι παράλογο. Ούτε χαζούλης είναι, ούτε από άγνοια τα ρωτάει και τα λέει αυτά, ούτε τίποτα. Ο Oroku είναι troll και έχει πλήρη επίγνωση του τι γνώμη έχει όλο το φόρουμ για αυτόν. 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαι troll να είναι ή αν είναι παράλογος οποιοσδήποτε δεν νομίζω να ενδιαφέρει (νομίζω) και κανέναν.

Αυτό που θα έπρεπε να μας ενδιαφέρει κατά την γνώμη μου σαν μέλη αυτού του τεχνολογικού κατά βάση φόρουμ, είναι να υπάρχει όσο το δυνατόν μικρότερη παραπληροφόρηση από κάποιους που είτε το κάνουν επίτηδες ή όντως απλά πέταξαν μια κοτσάνα πάνω στην ''ξερολίασή'' τους. Όλοι μας έχουμε πετάξει θέλοντας ή μη μια κοτσάνα. 

 

Καλό θα ήταν επίσης να λείπουν οι ειρωνείες και οι προσωπικές επιθέσεις ουσιαστικά πάνω σε ένα κείμενο που ενδέχεται να μην συμφωνούμε. Όταν διαφωνούμε με κάτι, μπορούμε και να επιχειρηματολογήσουμε, δεν χρειάζεται να το κάνουμε vs κάθε φορά. Θα ήταν πραγματικά βαρετό να συμφωνούμε σε όλα.. 

 

Αυτά ήθελα να πω and back to topic.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με παλιό quad δεν είναι playable το παιχνίδι.

Ο Q9650 μου έριχνε σχεδόν 50% τις επιδόσεις της GTX 660, 100% μόνιμα με οποιαδήποτε settings και η κάρτα κάτω από το 50% με αποτέλεσμα παλαβά framedrops.

 

Μόλις έβαλα i5 4460, o επεξεργαστής έπεσε στο 80%, η κάρτα ανέβηκε στο 90+% και τα fps σχεδόν διπλασιάστηκαν (από 25ρια που έβλεπα σε οδήγηση το χαμηλότερο που είδα μετά ήταν 48) με default settings (mixed high & very high) σε 1920x1200.

 

To παιχνίδι, όπως και το IV, έχει σημαντικές απαιτήσεις σε CPU.

Είχα δει που είχες αναφέρει και σε παλιότερο ποστ για τον Q9650 και πραγματικά μου κάνει φοβερή εντύπωση που είχε τόσο κακή απόδοση.. Έχω i7 πρώτης γενιάς που δεν έχει ιδιαίτερη διαφορά από τους τελευταίους Quad και δεν είχα κανένα πρόβλημα, ούτε με το GTA ούτε γενικά.

 

 

Αυτο ειναι για steam?

 

Μόνο η έκδοση που πωλείται στο Steam είναι για Steam.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα μπορω κανονικα να παιξω online? 

Και, ποια ειναι η διαδικασια εγκαταστασης αν το παρω απο εκει.

 

Επισης ειναι safe αυτο το store? Δεν βλεπω σχολια χρηστων για αυτο ρωταω....


Και κατι ακομα, Link.png Site: αυτο ειναι συμβατο με το pc?

 

 

Βασικα μηπως να αγορασω το xboxONE καλυτερα?

Οι υπολοιποι τι controllers εχετε εδω μεσα? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα μπορω κανονικα να παιξω online? 

Και, ποια ειναι η διαδικασια εγκαταστασης αν το παρω απο εκει.

 

Επισης ειναι safe αυτο το store? Δεν βλεπω σχολια χρηστων για αυτο ρωταω....

Και κατι ακομα, Link.png Site: αυτο ειναι συμβατο με το pc?

 

 

Βασικα μηπως να αγορασω το xboxONE καλυτερα?

Οι υπολοιποι τι controllers εχετε εδω μεσα? 

http://www.skroutz.gr/s/282582/Logitech-F310-Gamepad.html?keyphrase=f310

 

παρε αυτο.

το πηρα πριν 2 εβδομαδες.

συμβατο με ολα τα pc games και πολυ καλο ποιοτικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 360 ειναι καλυτερο πο το f310? Αν ναι, τοτε το να δωσω τα 6 ευρω παραπανω θα ειναι το ιδιο για εμενα μιας και εχω you στην πολη μου, οποτε θα ειναι σαν να γλιτωνω μεταφορικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 360 ειναι καλυτερο πο το f310? Αν ναι, τοτε το να δωσω τα 6 ευρω παραπανω θα ειναι το ιδιο για εμενα μιας και εχω you στην πολη μου, οποτε θα ειναι σαν να γλιτωνω μεταφορικα.

 

Το F310 δεν ειναι ασυρματο, αν ψαχνεις για ασυρματο. Kατα τ'αλλα ειναι πολυ καλο.

Tου 360 ασυρματο πρεπει να λεει για Windows, ωστε να σου δινει και το wireless receiver.

Δηλαδη αυτο: http://www.skroutz.gr/s/310347/Microsoft-Xbox-360-Wireless-Controller-for-Windows.html

Ή σε ενσυρματο: http://www.skroutz.gr/s/72740/Microsoft-Xbox-360-Controller-for-Windows.html

Παρομοιο ασυρματο ειναι και αυτο: http://www.e-shop.gr/speedlink-sl-6566-bk-xeox-pro-analog-gamepad-wireless-black-p-PER.580224

 

Και DualShock 4 μπορεις να παρεις, και ενα Bluetooth usb adapter. (Και αυτο).

To Xbox One controller δουλευει μονο ενσυρματα προς το παρον καθως δεν εχει βγει ακομα το receiver του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδες, fastest car για να αγορασεις στο online? 

 

το καλυτερο συνολικα (κρατημα+ταχυτητα) για racing λενε ειναι το Massacro

 

δευτερα καλυτερα Zentorno και Entity

 

Με μικρες διαφορες απο τα υπολοιπα στην Super Class

 

Πολυ σβελτο ειναι και το 9F (και προσωπικα το αγαπημενο μου)

 

Σε μηχανες η καλυτερη συνολικα ειναι η Bati (δεν ξερω για την Χαγιαμπουσα (χαγκουτσου? καπως ετσι) γιατι μπηκε σε προσφατω DLC. Απολαυση να την οδηγας σε τριτο η πρωτο προσωπο)

 

Να παιξετε τον αγωνα Sultans of Swing, offroad αγωνας με Sultan σε φαση ραλλυ ακροπολις κι ετσι

 

Η οδηγηση με μοχλο εχει ΤΕΡΑΣΤΙΑ διαφορα με το πληκτρολογιο. Ακομα και οι κολλημενοι με το κβ να την προτιμησετε. 

 

Μεγαλη μλκια η επιλογη Catch Up στους online αγωνες η οποια οταν ειναι ενεργοποιημενη και εισαι πρωτος σου ριχνει την τελικη με σκοπο να σε φτασουν οι πισω. 

 

Ενα εκπληκτικο παιχνιδι συνολικα για μενα το καλυτερο εβερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ crash ρε παιδιά το ρημάδι. random crashes.

 

Όπως και να έχει, έκανα και 2 heist (tutorial missions νομίζω) στο Online. για το story mode εκτός από τα αναβαθμισμένα γραφικά και τα fps και το overall performance, δεν έχει καμία διαφορά απο το console release (του 360) σωστά; 

 

Το first person perspective πάντως έχει χαβαλέ.

 

άρχισε και τα BSOD χθες μετά το setup, για το καλωσόρισμα. memory management μηνύματα κτλ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...