Προς το περιεχόμενο

Grand Theft Auto V [GTA 5][PC]


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγω με DS4 παιζω και ειναι το καλυτερο που εχω δοκιμασει ως τωρα, αν και πολυ λιγα games τα παιζω με controller. Εχω και ολα τα αλλα που σου ανεφερα, εκτος απο του XboxOne.

To μονο του μειονεκτημα ειναι οτι με τη χρηση φθειρεται το καουτσουκ καλυμα των αναλογικων, δες εδω.

 

Δουλευει και ασυρματα και ενσυρματα με τα Windows και φορτιζει μεσω USB. Για ασυρματα θα χρειαστεις και ενα EDR Bluetooth USB Adapter, οπως και αυτο το προγραμματακι.

 

Γιατι να το κανεις αυτο, αντε αν εχεις το ps4 και επομενως και εναν μοχλο ds4 να το κανεις, αλλα να μην παρεις ενα μοχλο που native υποστηριζουν ολα τα παιχνιδα πλεον με εναν που δουλευει με keyboard emulation?

 

Εχω ps3 και απειρες ωρες gaming με dualshock μοχλους αλλα στο pc δουλευω τον xbox360, ασε που εν τελη ειναι και πιο βολικος και σαν μοχλος αλλα και παλι μονο που τον βλεπουν με την μια ολα τα παιχνιδια φτανει. Το μονο κακο ειναι οτι θελει μπαταριες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλύτερα να θέλει μπαταρίες και να έχεις μερικές eneloop και να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο, παρά να έχεις ενσωματωμένη που κάποια στιγμή θα ξεψυχήσει

 

Σε αυτό το κομμάτι η ms έχει ξηγηθεί πολύ σωστά αν το σκεφτείς πιο ψύχραιμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι να το κανεις αυτο, αντε αν εχεις το ps4 και επομενως και εναν μοχλο ds4 να το κανεις, αλλα να μην παρεις ενα μοχλο που native υποστηριζουν ολα τα παιχνιδα πλεον με εναν που δουλευει με keyboard emulation?

 

Εχω ps3 και απειρες ωρες gaming με dualshock μοχλους αλλα στο pc δουλευω τον xbox360, ασε που εν τελη ειναι και πιο βολικος και σαν μοχλος αλλα και παλι μονο που τον βλεπουν με την μια ολα τα παιχνιδια φτανει. Το μονο κακο ειναι οτι θελει μπαταριες.

 

Με xinput το δουλευω το DS4, οπως ακριβως και του 360. Αμεσως το βλεπουν ολα τα παιχνιδια, αφου το βλεπουν σαν 360 controller.

 

To 360 controller ειναι καλυτερο ποιοτικα, το εχω 4 χρονια και εισαι σαν καινουριο, ενω το DS4 1,5 χρονο (με λιγοτερη χρηση) και εχει αρχισει να τριζει, και τα αναλογικα του εχουν ξεφτισει. Αλλα στα games με βολευει περισσοτερο και το θεωρω αρκετα καλυτερο απο του 360.

 

Το DS4 μου το πηρα μαζι με PS4 οταν πρωτοκυκλοφορησε, το οποιο πηρε ποδι μετα απο λιγες μερες.

Σημερα αν αγοραζα καινουργιο χειριστηριο, DS4 θα επαιρνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι να το κανεις αυτο, αντε αν εχεις το ps4 και επομενως και εναν μοχλο ds4 να το κανεις, αλλα να μην παρεις ενα μοχλο που native υποστηριζουν ολα τα παιχνιδα πλεον με εναν που δουλευει με keyboard emulation?

 

Εχω ps3 και απειρες ωρες gaming με dualshock μοχλους αλλα στο pc δουλευω τον xbox360, ασε που εν τελη ειναι και πιο βολικος και σαν μοχλος αλλα και παλι μονο που τον βλεπουν με την μια ολα τα παιχνιδια φτανει. Το μονο κακο ειναι οτι θελει μπαταριες.

 

...το DS4 στο PC απλα δεν παιζεται! Εχω και του χβοχ και τρωει σκονη! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρατηρησα οτι το Ambient Occlusion Setting του παιχνιδιου δεν λειτουργει, δεν υπαρχει AO.
Oπως γραφουν και στο Guide της Nvidia:

"In Grand Theft Auto V though, no AO shadows are to be found because of a game application bug. Expect it to be fixed in a forthcoming update, at which time we'll reevaluate its impact and update the guide."

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου κανει εντυπωση πως επαιξα 55 ωρες και δεν πηρα χαμπαρι οτι λειπει το ΑΟ, ειναι τοσο "γεματο" το παιχνιδι που συμπληρωνουν αλλα εφε την ελλειψη του σε αρκετα σημεια. Σε πολλα σημεια ομως ειναι εμφανεστατη η ελλειψη του.
Οταν μπει και ΑΟ θα δειξει πολυ πολυ καλυτερο το παιχνιδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κάνω μια χαζή ερώτηση:

 

Γιατί δεν δουλεύει το quick save;

Που και πως σώζετε το παιχνίδι σας εσείς;

Μόνο τα autosave δουλεύουν σε μένα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κλείσε το TXAA γιατί θολώνει την εικόνα, βάλε Softest τις σκιές αντί για NVIDIA PCSS γιατί έχουν κάνει poor implementation, απενεργοποίησε το 16xAF από το παιχνίδι και κάνε force από τον driver. Α και βάλε και το ReShade(K-Putt'e preset).

Θα δοκιμάσω, ευχαριστώ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρατηρησα οτι το Ambient Occlusion Setting του παιχνιδιου δεν λειτουργει, δεν υπαρχει AO.

Oπως γραφουν και στο Guide της Nvidia:

"In Grand Theft Auto V though, no AO shadows are to be found because of a game application bug. Expect it to be fixed in a forthcoming update, at which time we'll reevaluate its impact and update the guide."

 

omg, χαμπάρι δεν είχα πάρει... νόμιζα οτι είχε κανονικά  :confused:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α μάλιστα, άντε να δούμε. Ευχαριστώ πολύ!

 

Επίσης να πω το εξής

 

Με το σύστημα της υπογραφής τα έχω βάλει όλα τα γραφικά στο φούλ και τρέχει νερό.

Παρόλαυτα κάπως δεν είμαι ευχαριστημένος. Αυτό είναι όλο; Δεν θα ήταν next-gen υποτίθεται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...