Προς το περιεχόμενο

[tv]F&U 50'' FLS50222 299€ @ you[ΤΕΛΟΣ-ΑΚΥΡΑ-ΜΑΖΕΜΑ ΚΑΙ ΒΛΕΠΟΥΜΕ]


dobro

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλα μολις ειδαν οτι παει να γινει χαμος απο αρνητικες και ολοι αρχισαν να κραζουν ειπαν τελικα θα την δωσουν....δηλαδη τι?? και ο αγιος φοβερα θελει?? ειπαν σε μερικους ακυρο και σε μερικους θα την παρετε?? και εκτος αυτου πως γινεται τωρα να μπορουν να την δωσουν στα 300 ευρω ενω την εβαλαν παλι 600 (διορθωση: την εβγαλαν εντελως απο το site)  και ειπαν οτι επροκειτο για ενα λαθος......δηλαδη ηθελαν να δουν τι ψαρια θα πιασουν και ποσοι θα παραγγειλουν....εγω παντως κραταω μικρο καλαθι και θα περιμενω να παραλλαβεται και να μας πειτε εντυπωσεις και αν ολα ηταν οκ.......βεβαια μακαρι να πανε ολα καλα και να την παρετε και να την χαρειτε ευχομαι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 437
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Φίλη μου από Αθήνα που παρήγγειλε μετά απο μια ώρα απο εμένα την πήραν και της είπαν για σειρά κτλ κτλ.. Εμείς στην επαρχία ούτε στη σειρά δεν μπαίνουμε δηλαδή..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Πολυ απλα επεσες σε ανθρωπο που δεν γνωριζει τιποτα, ουτε απο νομοθεσιες ουτε τιποτα. Κανονικοτατα θα στειλεις αναλυτικα τα γεγονοτα στην Γενικη Γραμματεια Καταναλωτη και βλεπουμε για παραπερα.

Εγω δεν το συμπαθω καθολου. Ελαττωματικο προϊον και με στελνουν στην αντιπροσωπεια η οποια με χρεωνει πανακριβο κουριερ κατα την επιστροφη (20 ευρω για πακετακι 300γρ διαστασεις ~15Χ15Χ10 εκατοστα!) και αντε μετα να ...τρεχω. Χώρια τα απειρα παραδειγματα ακυρων, μεχρι και απο "εγγυημενες" προσφορες τυπου crazy you! Καποτε ισως ηταν καλο, εδω και χρονια πλεον οχι. Μαλιστα αν ισχυει οτι τελικα θα τις στειλουν ειναι μεν ενα θετικο αλλά εγω το βλεπω και ως ενα εξτρα χειροτερο δειγμα της ανοργανωσιας/προχειροτητας/ΜΠΑΚΑΛΟΤΗΤΑΣ τους. Αν ειναι δυνατον να σου ριχνουν το πρωι ακυρο και μετα να λενε "εεε, ξερετε, αποφασισαμε να τα μπαλωσουμε κλπ κλπ..." και τι ακριβως θα πει "σειρα προτεραιοτητας και δε θα παραλαβουν ολοι"??? Αν ειναι να τις στειλουν ας τις στειλουν σε ΟΛΟΥΣ, ειδικα για το you που ειναι απο τα πρωτα που υποτιθεται συνδεσαν αποθεμα online με αποθηκη ειναι προσβλητικοτατο (για να μην πω οτι και μονο οτι την ανεβασαν στα 599 δειχνει οτι μια χαρα αποθεμα εχουν).

Εχει παιξει οχι απλα 46αρα 3D sammy στα 399 αλλα και με δωρο BD...(amazon.de)

 

 

Ακομα και οταν αλλαξε η παραπανω τιμη πηγε μολις 50 ευρω πανω, οποτε με το bd player μεσα παλι ουσιαστικα 400 εβγαινε.

 

Kαι οπως ειχα πει και προκαταβολικα (για την περιπτωση που ελεγαν για "ασυνηθιστες τιμες" κλπ) και 50αρα plasma hd ready LG στα 299 εξω...

http://hukd.mydealz.de/deals/lg-plasma-tv-50pb560u-mit-triple-tuner-299-355369

και 1080αρα με λιγα παραπανω

http://hukd.mydealz.de/deals/50-zoll-lg-electronics-50pn6504-352577

Γι' αυτο κυριως δεν "τσιμπησα" κι εγω την F&U, δεν ειναι καθολου "απο αλλο πλανητη" η τιμη, οσο κι αν χτυπιεται το you (και θα προσθεσω οτι και το οτι θα τις στειλει τελικα αν και οσες στειλει, σιγουρα κατι δειχνει και παντως σιγουρα δειχνει πολλα οσον αφορα τα δηθεν 600 ευρω της ;)).

Όλα αυτά αμα ζεις στην Γερμανία.

Δεν ξέρω για εσένα αλλά εγώ μένω Ελλάδα αυτό τον καιρό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε σαινομπι και εγω απο επαρχια ειμαι και ειμσι στην σειρα

Μήπως αρχικά πήραν τηλ για άκυρα και έπειτα αποφάσισαν να τηρήσουν σειρά? Τι να πω....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα μολις ειδαν οτι παει να γινει χαμος απο αρνητικες και ολοι αρχισαν να κραζουν ειπαν τελικα θα την δωσουν....δηλαδη τι?? και ο αγιος φοβερα θελει?? ειπαν σε μερικους ακυρο και σε μερικους θα την παρετε?? και εκτος αυτου πως γινεται τωρα να μπορουν να την δωσουν στα 300 ευρω ενω την εβαλαν παλι 600 και ειπαν οτι επροκειτο για ενα λαθος......δηλαδη ηθελαν να δουν τι ψαρια θα πιασουν και ποσοι θα παραγγειλουν....εγω παντως κραταω μικρο καλαθι και θα περιμενω να παραλλαβεται και να μας πειτε εντυπωσεις και αν ολα ηταν οκ.......βεβαια μακαρι να πανε ολα καλα και να την παρετε και να την χαρειτε ευχομαι.

Θα μπορούσαν να μην τις δώσουν και καθόλου αν το είχαν σχεδιασμένο (αφού το κράξιμο θα το είχαν υπολογίσει από πριν). Για μένα ήταν λάθος τιμολόγηση αλλά θα δώσουν κάποια κομμάτια έστω και με ζημιά γιατί είναι σοβαρό μαγαζί (έτσι πιστεύω δηλαδή)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα μπορούσαν να μην τις δώσουν και καθόλου αν το είχαν σχεδιασμένο (αφού το κράξιμο θα το είχαν υπολογίσει από πριν). Για μένα ήταν λάθος τιμολόγηση αλλά θα δώσουν κάποια κομμάτια έστω και με ζημιά γιατί είναι σοβαρό μαγαζί (έτσι πιστεύω δηλαδή)

δηλαδη ρε zio10 λες να δωσει μερικες τηλεορασεις καμια 30αρια η δεν ξερω ποσες και να μπει μεσα (γιατι θα μπει μεσα με τετοια τιμη) και να εχει ζημια μονο και μονο επειδη εγινε λαθος τιμολογηση??δεν νομιζω....απλα το εκαναν να δουν τι ψαρια θα πιασουν και μετα σου λεει το αποσυρουμε και μετα οι κλασικες συγνωμες και τα γνωστα λαθος εγινε..απλα τις δινουν γιατι επεσε κραξιμο και πολλα τηλ με παραπονα και πολλα mail..ετσι πιστευω εγω..και οσο μεγαλη και σοβαρη ειναι μια εταιρια δεν δινει ποτε εμπορευμα με σκοπο να εχει ζημια.απλα δεν το δινει καθολου.δεν νομιζω να ηταν λαθος τιμολογηση...απλα τωρα επεσε μεγαλη πιεση και κραξιμο και θα δωσουν μερικες μπας και σωσουν τιποτα..και θα δεις που στο αμεσο μελλον θα ειναι πολυ πιο προσεκτικη με τις τιμες τους και το τι ανεβαζουν ;) βεβαια οπως προειπα μακαρι να παραλλαβουν τα παιδια που παραγγειλαν και να ειναι ολα κομπλε και ομορφα και να τις χαρουν τις tv τους τις καινουργιες. (ο σκοπος του να δουμε τι ψαρια θα πιασουμε με αυτην την τιμη ειναι να δουμε αν μας περνει και τι παραγγελιες θα εχουμε)γνωστα κολπακια μεγαλων εταιριων.... ;)

 

(δουλευα σε μεγαλη αποθηκη και γνωστο site παλια γι αυτο σου λεω εχουν μερικες τακτικες και μερικα κολπακια για τετοια πραγματα.....)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

πηραν κι εμενα και μ ειπαν με σειρα προτεραιοτητας και τελος παντων οτι ειπαν σε ολους.Παιδια δεν ανοιγουμε ενα θεμα στο φορουμ για το πως παει η παραγγελια μας?

Γιατί εδώ δε γίνεται;

Εδώ είναι η θεση για την εξελιξη των παραγγελιων/παραλαβων όπως ξερουμε και λεμε κάθε φορα. Αυτος είναι και ο λογος που μενουν ανοικτα θεματα/προσφορες που ληγουν - ακυρώνονται κλπ, μεχρι να εχουμε την τελικη εξελιξη και για τον τελευταιο πελατη που παρηγγειλε.

 

Αλλαξα και τον τιτλο σε [tv]F&U 50'' FLS50222 299€ @ you[ΤΕΛΟΣ-ΑΚΥΡΑ-ΜΑΖΕΜΑ ΚΑΙ ΒΛΕΠΟΥΜΕ] γιατι τωρα που διαβασα τις εξελιξεις είναι λαθος να υπαρχει αυτη την ωρα μονο το [ΤΕΛΟΣ] στο... τελος. :P

 

Καλη εξελιξη σας ευχομαι στις παραγγελιες σας, οποια και αν νομιζετε ότι είναι αυτή. :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα αυτά αμα ζεις στην Γερμανία.

Δεν ξέρω για εσένα αλλά εγώ μένω Ελλάδα αυτό τον καιρό.

Ναι κι εγω για την ωρα Ελλαδα ειμαι, αν ημουν Γερμανια δε θα σκεφτομουν αν θα παρω την F/U του.... γιου.γρ!

Το αμαζον βεβαια παλιοτερα εστελνε κατι γομαρακια τηλεορασεις και στην Ελλαδα, τα εκοψε για διαφορους λογους πριν καιρο πλεον, αλλά η τοποθετηση μου ηταν ξεκαθαρα προς ενημερωση, δεν ηταν καποια αντιπροταση αγορας προς κανεναν (βεβαια τις προαναφερθεισες LG στη Γερμανια τις εβγαλε στα 295 ευρω και γνωστη αλυσιδα που υπαρχει ΚΑΙ στην Ελλαδα), απλα για να μη μας βγαζουν λαλακες μερικοι με σχόλια οπως "ασυνηθιστα χαμηλη τιμη για 50αρα F&U" τρομαρα μας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο αποδεικνυει πως αν ΔΕΝ επεφταν αρνητικες βαθμολογιες στο Skroutz και καταγγελιες ΔΕΝ θα εκαναν πισω.

 

Αυτο το λεω σε οσους ανα καιρους λενε πως ξερατε πως επροκειτο για λαθος και τι περιμενατε κτλ κτλ κτλ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο τίτλος είναι όλα τα λεφτά! :-)

Καλά δεν παίζει να υπάρχει καμία ευαισθησία από το you απλα πήραν τον Αμοιριδη και το κανόνισαν.Γιαυτο και το πήγαινε-έλα με το άκυρο-έγκυρο. Που αλλού θα πουλήσει τοσες 50αρες;Μικρότερο κέρδος προσωρινά αλλά πιάνοντας στόχους, τέλος της χρονιάς τσιμπάει μεγαλύτερη έκπτωση από τους κινέζους.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρεξαν καποιοι να κανουν αρνητικες κριτικες μολις επεσαν τα ακυρα.

Θα ηθελα να δω ποσοι θα κανουν θετικες, αν και οταν με το καλο παραλαβετε αυτη την τρομερη προσφορα, οπως λετε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρεξαν καποιοι να κανουν αρνητικες κριτικες μολις επεσαν τα ακυρα.

Θα ηθελα να δω ποσοι θα κανουν θετικες, αν και οταν με το καλο παραλαβετε αυτη την τρομερη προσφορα, οπως λετε.

 

Γιατι να πεσει θετικη κριτικη για ενα λαθος που εκαναν οι ιδιοι ? Θετικη θα εριχνα αν παραγγελνα ενα μοντελο, γινοταν ενα λαθος και αντι να με κρεμασουν με τα ιδια λεφτα μου εστελναν ενα μοντελο 50-100-150-200ε πιο ακριβο. Εκει οχι 1 να ριξει ο κοσμος 10. Τωρα ομως γιατι ?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι να πεσει θετικη κριτικη για ενα λαθος που εκαναν οι ιδιοι ? Θετικη θα εριχνα αν παραγγελνα ενα μοντελο, γινοταν ενα λαθος και αντι να με κρεμασουν με τα ιδια λεφτα μου εστελναν ενα μοντελο 50-100-150-200ε πιο ακριβο. Εκει οχι 1 να ριξει ο κοσμος 10. Τωρα ομως γιατι ?

Γιατί παρόλο που έκαναν λάθος όπως λένε, και βάση των όρων χρήσης του καταστήματος τους είναι καλυμμένοι, αποφάσισαν να τιμήσουν τους πελάτες τους.

 

Αν θέλετε να το κάνουν και άλλα καταστήματα τιμήστε τους με ένα ευχαριστώ.

 

Αρέσει δεν αρέσει αν καταφέρουν και τις δώσουν σε αυτή την τιμή θα έχουν φερθεί σαν Ευρωπαϊκό κατάστημα.

Ας προσπαθήσετε να γίνετε για λίγο Ευρωπαίοι

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...