Προς το περιεχόμενο

Βιοσυντονισμός και τρίχες κατσαρές


funbreaker

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια η περιπτωση μου ειναι λιγο σπανια και εγω {ΣΤΗΝ ΚΑΝΟΝΙΚΗ ΙΑΤΡΙΚΗ ΠΗΓΑ ΠΡΩΤΑ} δεν πηγα ουτε στον βιοσυντονισμο ουτε στον ομοιοπαθητικο αλλα ξαναλεω αφου δεν βρηκα ακρη τι να κανω να κατσω ετσι επειδη δεν μπορουσαν οι κανονικοι γιατροι να βρουν το προβλημα γιαυτο και εγω θα δοκιμασω  τις εναλλακτικες λυσεις και ας λεει ο καθενας εδω μεσα το μακρυ του και το κοντο του ο ανθρωπος μου ειπε οτι ειχε και αλλες περιπτώσει στο εξωτερικο που ληθηκαν αν ειχε καποιος το προβλημα  μου ας μην πηγαινε πουθενα  ας καθοταν  ετσι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 307
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδια η περιπτωση μου ειναι λιγο σπανια και εγω {ΣΤΗΝ ΚΑΝΟΝΙΚΗ ΙΑΤΡΙΚΗ ΠΗΓΑ ΠΡΩΤΑ} δεν πηγα ουτε στον βιοσυντονισμο ουτε στον ομοιοπαθητικο αλλα ξαναλεω αφου δεν βρηκα ακρη τι να κανω να κατσω ετσι επειδη δεν μπορουσαν οι κανονικοι γιατροι να βρουν το προβλημα γιαυτο και εγω θα δοκιμασω  τις εναλλακτικες λυσεις και ας λεει ο καθενας εδω μεσα το μακρυ του και το κοντο του ο ανθρωπος μου ειπε οτι ειχε και αλλες περιπτώσει στο εξωτερικο που ληθηκαν αν ειχε καποιος το προβλημα  μου ας μην πηγαινε πουθενα  ας καθοταν  ετσι.

Και επειδή σου το είπε σημαίνει οτι είναι αλήθεια; Και οι γύφτοι στα φανάρια πουλάνε "αυθεντικά" iphone.

Δεν μας είπες ακόμα τι σου βρήκε όμως μόνο αερολογίες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δικο μου λαθος την κοιταξα τωρα δεν  γραφει μεσα η διαγνωση ιο αλλα  βακτιριακη λοιμοξη.Εσυ silverage αν δεν σου ειχαν βρει   οι γιατροι τιποτα κατσε ετσι και  αγορασε  i phone απο  πλανοδιο  εγω θα προσπαθησω και με αλλο τροπο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Δικο μου λαθος την κοιταξα τωρα δεν  γραφει μεσα η διαγνωση ιο αλλα  βακτιριακη λοιμοξη.Εσυ silverage αν δεν σου ειχαν βρει   οι γιατροι τιποτα κατσε ετσι και  αγορασε  i phone απο  πλανοδιο  εγω θα προσπαθησω και με αλλο τροπο.

 

Φιλε μου δυστυχως για να σε καταλαβει καποιος πρεπει να εχει βιωσει την απογνωση και την απελπισια που εχεις βιωσει εσυ,να εχει εξαντλησει ολες τις μεθοδους και να μην εχει βρει λυση,οταν καποιος ειναι εξω απ τον χορο ανετα μπορει να λεει θεωριες και φιλοσοφιες και δεν το λεω προσβλητικα για κανεναν απ τους συνομιλητες,απλα οταν εισαι μεσα στο προβλημα μιλας αλλιως

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβος φιλαρακι μου οπως τα λες ειναι και εγω ενα τυφλο δεν τον καταλαβαινω γιατι βλεπω. Καταλαβαινω πως ειναι τυφλος αλλα δεν μπορω να το νιώσω.Απλα απορω με καποιους εδω μεσα ειναι τοσο σιγουροι για μερικα πραγματα που μπορει να καθόταν ετσι με το προβλημα παρα να δοκιμασουν βιοσυντονισμο η κατι αλλο εκτος και γραφουν ετσι για περασουν την ωρα τους η για να κοροιδεψουν καποιον.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...και γιατί δε σου έγραψαν αντιβίωση;

 

Εν τω μεταξύ μας λες πως πάσχεις από κάτι που παίζει να σε αφήσει σε καροτσάκι αλλά δεν θυμάσαι καν αν είναι ιός ή βακτήριο;

Αλήθεια λέμε; Εγώ μια φορά είχα βγάλει ελιά στα παπάρια μου και είχα μάθει τη μισή ύλη ειδικότητας δερματολογίας μέσα στο επόμενο μισάωρο από το χέσιμο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι σύντομο για όσους λένε να είμαστε "ανοιχτόμυαλοι" κτλ.

 

Οι γιατροί είναι εξ ορισμού ανοιχτοί σε νέες μεθόδους. Αν ένας γιατρός που πήρε πτυχίο πριν 10 χρόνια ασκεί ιατρική με βάση τις γνώσεις που διδάχθηκε στο πανεπιστήμιο, θα πάει φυλακή. Τα πράγματα αλλάζουν συνέχεια. Νοσήματα που δε θεραπεύονταν πριν 10 χρόνια, τώρα θεραπεύονται. Δεκάδες νέες μέθοδοι διάγνωσης και θεραπείας εντάσσονται στην καθημερινότητα της ιατρικής κάθε χρόνο. Για τον γιατρό του 21ου αιώνα, όλα είναι πιθανά και έχει τα μάτια του ανοιχτά για να μάθει την πιο πρόσφατη εξέλιξη.

 

Αν η ιατρική κοινότητα απορρίπτει τις λεγόμενες εναλλακτικές θεραπείες, δεν είναι επειδή είναι "κολλημένη", αλλά επειδή ξανά και ξανά αποτυγχάνουν να αποδείξουν ότι είναι αποτελεσματικές. Εδώ μέσα σε λίγα χρόνια σχεδόν πέθαναν ολόκληρες ειδικότητες, σε ένα βιοσυντονισμό θα κολλούσαμε αν δούλευε;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν σου φενετε να κοροιδευω lucifer κανεις μεγαλο λαθος την εξεταση την κοιταξα  και εγραψα οτι εκανα λαθος. Αντιβιωση ποιος να μου δωσει οι γιατροι που δεν βρηκαν καν τι εχω και δεν ξερω αν περναει με αντιβιωση δεν ειμαι γιατρος ο ασθενης ειμαι.Η λοιμωξη ειναι στο νωτιαιο μυελο και εχει πειραξει τα περονιαια νευρα απο τα πόδια και περπαταω με ναρθηκες  αν το αφησω και αλλα χρονια δεν θα μπορω να περπατησω καθολου τι δεν καταλαβαινεις οι νευρολογοι μου το ειπαν αυτο δεν το λεω απο το μυαλο μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλιστα και αντί να πας σε γιατρό και να του πεις, κοιταξέ το, θα πας να βιοσυντονιστής.

Από γιατρό σε γιατρό τρέχει απ'ο,τι κατάλαβα και δεν μπορούν να τον βοηθήσουν...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού βρήκε οτι έχει βακτήριο γιατί δεν λέει να το κοιτάξουν να του δώσουν τίποτα; Άσε που αν δεις το προηγούμενο post, λέει:

"Αντιβιωση ποιος να μου δωσει οι γιατροι που δεν βρηκαν καν τι εχω και δεν ξερω αν περναει με αντιβιωση δεν ειμαι γιατρος ο ασθενης ειμαι."

 

Που σημαίνει οτι παράτησε τους γιατρούς και κάνει τα δικά του.

 

Αν στο τέλος καταλήξει ανάπηρος δεν θα του φταίνε οι γιατροί αλλά το κεφάλι του.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν σου φενετε να κοροιδευω lucifer κανεις μεγαλο λαθος την εξεταση την κοιταξα  και εγραψα οτι εκανα λαθος. Αντιβιωση ποιος να μου δωσει οι γιατροι που δεν βρηκαν καν τι εχω και δεν ξερω αν περναει με αντιβιωση δεν ειμαι γιατρος ο ασθενης ειμαι.Η λοιμωξη ειναι στο νωτιαιο μυελο και εχει πειραξει τα περονιαια νευρα απο τα πόδια και περπαταω με ναρθηκες  αν το αφησω και αλλα χρονια δεν θα μπορω να περπατησω καθολου τι δεν καταλαβαινεις οι νευρολογοι μου το ειπαν αυτο δεν το λεω απο το μυαλο μου.

 

Είναι δύσκολο αυτό που ζεις και είναι λογικό να καταφεύγεις σε παράξενες λύσεις μέσα στην απογοήτευσή σου αν η κλασσική ιατρική δεν σε βοήθησε, σκέψου όμως πως δεν πρέπει να κινείσαι με βάση το συναίσθημα σε τέτοια σοβαρά πράματα και πως μπορεί να κάνεις χειρότερο κακό στον ευατό σου. Επειδή όμως δεν ξέρουμε για την περίπτωσή σου, αν θες, μπορείς να μας πεις τι σου διέγνωσαν ακριβώς οι γιατροί? Το ακριβές όνομα της ασθένειας. Είναι ανίατη? Πήγες σε πολλούς διαφορετικούς?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρόσφατα γνώρισα έναν τύπο, σε κάτι συζητήσεις έλεγε πως δεν εμπιστεύεται τους γιατρούς και ότι δεν ξέρουν τι τους γίνεται αλλά δεν έδινα σημασία.

Σε κάποια φάση κλαιγόταν 2-3 μέρες γιατί δεν ένιωθε καλά κτλ του έλεγα οκ ηρέμησε ίωση θα είναι.Νόμιζα ότι είχε φοβία με τους γιατρούς, τις αρρώστιες κτλ.

Μετά μαθαίνω ότι είχε καρκίνο δέρματος για δύο χρόνια και προσπαθούσε να το ξεπεράσει με  βότανα και προσευχή

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...