Προς το περιεχόμενο

Μικρές Απορίες - Σύντομες Απαντήσεις


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Vapir έχεις την πάστα ανθρώπου που είναι για μεγάλα πράγματα. Όταν και άμα το αντιληφθείς ποτέ αυτό και το κάνεις και πράξη σε κάποιον τομέα και δεν σκοτώνεις την ώρα σου με μλκίες τότε θα καταλάβεις και γιατί συμβαίνει αυτό.

 

Κάτι άλλο. Με ποιά λογική αυτό το παιχνίδι είναι πιο φθηνό από το μεταχειρισμένο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 18,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν ξέρω αν τρολλάρεις, αλλά αυτό μπορεί να είναι από καφές μέχρι αναβολικά και από αμφεταμίνες μέχρι κοκό.

όχι δεν τρολάρω, η αλήθεια είναι πως έχω πιει πολύ καφέ σήμερα , πίνω σε βάζο (κυριολεκτικά) αλλα δεν είχα ποτέ θέμα με τον καφέ 

μόνο αυτές είναι οι πιθανές αιτίες? πάντως δεν κράτησε πολύ , στα 30-40 λεπτά είχε γίνει καπνός η αίσθηση 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Vapir έχεις την πάστα ανθρώπου που είναι για μεγάλα πράγματα. Όταν και άμα το αντιληφθείς ποτέ αυτό και το κάνεις και πράξη σε κάποιον τομέα και δεν σκοτώνεις την ώρα σου με μλκίες τότε θα καταλάβεις και γιατί συμβαίνει αυτό.

 

Κάτι άλλο. Με ποιά λογική αυτό το παιχνίδι είναι πιο φθηνό από το μεταχειρισμένο;

 

όντως με ότι ασχολούμαι κ μ αρέσει αποκτάω tunnel focus, αλλα βαριέμαι τα πάντα εύκολα

 

ελεύθερη αγορά φάση 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας, γνωρίζετε κάποιον ξυλουργό εντός Αθήνας που βλέποντας κάποια σχέδια ή εικόνα να μπορέσει να το αναπαράγει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν καμιά 20αριά χρόνια (δεκαετία του 90) πήγαινα δημοτικό και κάποιος μου είχε κάνει δώρο ένα βιβλίο με παιδικές ιστορίες. Μια ιστορία που την θυμάμαι κάπως περιληπτικά ήταν η εξής. Ένας τσοπάνης πήγε να βοσκήσει τα ζώα σε ένα δάσος και ξαφνικά βρίσκει ένα πελώριο δέντρο που έφτανε μέχρι τον ουρανό και δεν φαινόταν καν η κορυφή του. Άρχισε να σκαρφαλώνει και άρχισε να συναντάει διάφορους ανθρώπους πάνω στα κλαδιά (ίσως και χωριά/πόλεις, τα κλαδιά επεκτείνονταν τόσο που μπορούσαν να φτιάξουν σπίτια πάνω τους). Σε κάποια φάση νομίζω είχε βρει μια πριγκίπισσα. Τελικά αποφασίζει να γυρίσει πίσω αλλά είχαν περάσει χρόνια, τα ζώα είχαν πεθάνει και το δάσος είχε γίνει πεδιάδα γιατί είχαν κοπεί τα δέντρα. Μήπως κατάλαβε κανείς για πια ιστορία μιλάω και αν ξέρει πως λέγεται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άμα πάρεις πρόστιμο του ΟΑΣΑ, στέλνουν κάποιο χαρτί ή γράμμα σπίτι σου, εφόσον ΔΕΝ έχουν περάσει οι 60 μέρες της προθεσμίας; Είμαι σίγουρη πως κάτι κάνουν αν λήξει η προθεσμία και δεν το πληρώσεις... Το πριν είναι που μ' ανησυχεί.

 

Επειδή ακόμα ζω με τους γονείς μου, θα προτιμούσα να μην μάθουν ότι πήρα πρόστιμο από μια επιστολή :( Να βρω τα λεφτά πριν τις 60 μέρες δεν με ανησυχεί, 18 χρόνων είμαι, έχω δουλειά, ό,τι χρειαστεί θα το κάνω μόνη μου... Κανα χαρτί μην έρθει στο σπίτι και με σκοτώσει ο πατέρας μου φοβάμαι!!

 

(Υ.Γ ξεκίνησα θρεντ για το ίδιο θέμα πριν δω ότι υπάρχει ήδη μέρος να κάνεις τις ερωτήσεις σου! την ταπεινή μου συγγνώμη... :) )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στον αδερφό μου δεν έστειλαν ποτέ τίποτα, απλά όταν δεν το πλήρωσε πήγε στην εφορία με προσαυξήσεις ένα ωραιότατο 400+ ευρώ. 'Ηταν και μειωμένο, το κανονικό πρέπει να είναι τα διπλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω cosmote οικογενειακο πακετο που ληγει στης αρχες αυγουστου και σημερα που πηρα την cosmote μου ειπαν το εξης πανκουλο.

 

Οτι παρολο που θελετε να το γυρισετε σε καρτα ή να διακοψετε το συμβολαιο σας θα πρεπει να πληρωσετε 10 ευρω για καθε νουμερο που ειναι στο πακετο γιατι τον απριλιο η cosmote εβαλε εναν νεο ορο στα συμβολαια τις που λεει οτι ακομα και να διακοψεις το συμβολαιο σου οταν ληξει θα πρεπει να πληρωσεις κατι σαν προστιμο γιατι δεν ανανεωνεις το συμβολαιο σου.

Αν τωρα θελω να το γυρισω σε καρτα θα πρεπει να παραμεινω αλλους 2-3 μηνες στο οικογενειακο συμβολαιο για να μπορεσουν μετα να με γυρισουν σε καρτα

 

 

Τι στο καλο συμβαινει και τι κουλαμαρες ειναι αυτες?

Και πως ακριβως μπορω να βγαλω ακρη?

 

Το εχει συναντηση κανενας αλλος αυτο και αν ναι τι εκανε για να μην χρειαστει να πληρσει τα 10 ευρω ανα νουμερο?

 

Σας ευχαριστω πολυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

όντως με ότι ασχολούμαι κ μ αρέσει αποκτάω tunnel focus, αλλα βαριέμαι τα πάντα εύκολα

 

ελεύθερη αγορά φάση 

 

Αυτό που σαρέσει συνδίασε το με λεφτά και θα δεις για πότε δεν θα το βαρεθείς.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν μικρά χρηματοκιβώτια για εξωτερικούς χώρους;

 

Τι ακριβώς ψάχνουμε: έστω Χ αριθμός διαμερισμάτων (προς προσωρινή ενοικίαση) με αντίστοιχο Χ αριθμό κλειδιών. Θέλω τα κλειδιά να βρίσκονται ασφαλισμένα σε κάποιο χρηματοκιβώτιο/θυρίδα με keypad ώστε να αποθηκεύονται τα κλειδιά εκεί και ο εκάστοτε ενοικιαστής να ενημερώνεται για τον κωδικό που αντιστοιχεί στο διαμέρισμά του και να το παίρνει από εκεί. Όλο αυτό επειδή ο άνθρωπος που το εκμισθώνει δεν μένει στην ίδια πόλη και δεν μπορεί να πηγαίνει κάθε τόσο να ανοίγει.

 

Όσο για το αναπόφευκτο "κρύψτο κάπου εκεί έξω", θέλουμε κάτι πιο έλεγκαντ από το να ψάχνουν άνθρωποι σε θάμνους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν αλλά σίγουρα τον συμφέρει? Αν είναι σε εξωτερικό χώρο δεν θα είναι πανεύκολο να διαρρηχθούν ή οι ενοικιαστές να μην τα επιστρέφουν, να προκαλέσουν φθορές στα δωμάτια κλπ? Πιο οικονομικό και συμφέρον μου φαίνεται να τα έχει η καθαρίστρια (αν υπάρχει) ή κάποιος άλλος ντόπιος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γαμάτη σκέψη για να μην αφήνονται τα κλειδιά χύμα!!

 

Υπάρχουν τα λεγόμενα χρηματοκιβώτια ξενοδοχείων τα οποία είναι με πληκτρολόγιο, μπορείτε να βιδώσετε απο ένα στο έδαφος ή στον τοίχο δίπλα απο την πόρτα του κάθε διαμερίσματος ή να κατασκευάσετε σε συγκεκριμένο σημείο μια στήλη στην οποία θα τα τοποθετήσετε όλα μαζί χωνευτά και θα ανατρέχουν οι πελάτες εκεί για την παραλαβή του εκάστοτε κλειδιού.

post-236638-0-97559300-1468251808_thumb.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...