Προς το περιεχόμενο

Μικρές Απορίες - Σύντομες Απαντήσεις


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Υπάρχουν μικρά χρηματοκιβώτια για εξωτερικούς χώρους;

 

Τι ακριβώς ψάχνουμε: έστω Χ αριθμός διαμερισμάτων (προς προσωρινή ενοικίαση) με αντίστοιχο Χ αριθμό κλειδιών. Θέλω τα κλειδιά να βρίσκονται ασφαλισμένα σε κάποιο χρηματοκιβώτιο/θυρίδα με keypad ώστε να αποθηκεύονται τα κλειδιά εκεί και ο εκάστοτε ενοικιαστής να ενημερώνεται για τον κωδικό που αντιστοιχεί στο διαμέρισμά του και να το παίρνει από εκεί. Όλο αυτό επειδή ο άνθρωπος που το εκμισθώνει δεν μένει στην ίδια πόλη και δεν μπορεί να πηγαίνει κάθε τόσο να ανοίγει.

 

Όσο για το αναπόφευκτο "κρύψτο κάπου εκεί έξω", θέλουμε κάτι πιο έλεγκαντ από το να ψάχνουν άνθρωποι σε θάμνους.

Υπάρχουν μικρά χρηματοκιβώτια με συνδυασμό, δε νομίζω να έχουν πρόβλημα αν τα αφήσεις έξω. Σαν αυτά που έχουν αρκετά ξενοδοχεία.

 

medium_20160227115140_chrimatokivotio_as

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 18,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ποιό είναι το καλύτερο αποσμητικό αυτήν την στιγμή στην αγορά με προσιτή τιμή; Γιατί ότι έχω πάρει δεν με έχει ικανοποιήσει (λευκά σημάδια στην μπλούζα, ιδρώτας κτλ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν μικρά χρηματοκιβώτια για εξωτερικούς χώρους;

 

Τι ακριβώς ψάχνουμε: έστω Χ αριθμός διαμερισμάτων (προς προσωρινή ενοικίαση) με αντίστοιχο Χ αριθμό κλειδιών. Θέλω τα κλειδιά να βρίσκονται ασφαλισμένα σε κάποιο χρηματοκιβώτιο/θυρίδα με keypad ώστε να αποθηκεύονται τα κλειδιά εκεί και ο εκάστοτε ενοικιαστής να ενημερώνεται για τον κωδικό που αντιστοιχεί στο διαμέρισμά του και να το παίρνει από εκεί. Όλο αυτό επειδή ο άνθρωπος που το εκμισθώνει δεν μένει στην ίδια πόλη και δεν μπορεί να πηγαίνει κάθε τόσο να ανοίγει.

 

Όσο για το αναπόφευκτο "κρύψτο κάπου εκεί έξω", θέλουμε κάτι πιο έλεγκαντ από το να ψάχνουν άνθρωποι σε θάμνους.

Key lock box. Τα πουλούν παντού.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιό είναι το καλύτερο αποσμητικό αυτήν την στιγμή στην αγορά με προσιτή τιμή; Γιατί ότι έχω πάρει δεν με έχει ικανοποιήσει (λευκά σημάδια στην μπλούζα, ιδρώτας κτλ).

 

 

χρησιμοποιω το πρωτο, δεν αφηνει σημαδια και ειναι και αρκετα καλο

 

Screen-Shot-2013-07-09-at-1.42.51-PM.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν μια μικρή ερώτηση με σύντομη απάντηση :

Βολεύει απο Πειραιά προς Ανάβυσσο [βασικά παλαιά φωκαία κάπως ετσι] μέσω αττικής οδού ? Και επιστροφή μεσω Αττικής οδου παλι ?

Ρωτάω επειδη θέλω/πρέπει να αποφύγω την κινηση της ποσειδωνος-παραλιακης λόγω εκείνων που πάνε -γυρνανε για μπάνιο Σ&Κ .

Ξερω οτι έχει διόδια , και μπορώ προφανώς να το βάλω και στο google maps ,απλά λεω κάποιος αν ξέρει εμπειρικά αν "λεει" ή οχι να παω απο Αττικη οδο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω να βάλω πολλαπλά σημεία σε έναν χάρτη (όχι όμως να ενωθούν μεταξύ τους, πρόκειται για ανώμαλη διαδρομή σε βουνό όπου δεν υπάρχουν δρόμοι, και θέλω να δείξω σε ποια σημεία κάνω στάσεις) και μετά να τραβήξω ένα print screen για να το στείλω κάπου σαν εικόνα. Το print screen είναι ευκολάκι, αλλά πως μπορώ να βάλω πολλαπλά σημεία στον χάρτη; Κατά προτίμηση σε Google Maps.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω έναν προτζεκτορα που δε ξερω τι φαση ειναι έχει σίγουρα vga και hdmi. τι ανάλυση πρέπει να φτιάξω ενα βιντεο που θελω να δειξω σε powerpoint? και τι format να μη φαω κανα ακυρο γιατι θα παιξει απο αλλο pc.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω έναν προτζεκτορα που δε ξερω τι φαση ειναι έχει σίγουρα vga και hdmi. τι ανάλυση πρέπει να φτιάξω ενα βιντεο που θελω να δειξω σε powerpoint? και τι format να μη φαω κανα ακυρο γιατι θα παιξει απο αλλο pc.

Το αν θα αναγνωρίζει το format του βίντεο, δεν έχει σχέση με τον προτζέκτορα αλλά με το λογισμικό του υπολογιστή. Η ανάλυση δεν έχει σημασία, προσαρμόζεται από το λογισμικό σε αυτή της οθόνης (ή του προτζέκτορα), εκτός αν ο υπολογιστής είναι πολύ παλιός και δυσκολεύεται στο να παίξει high definition.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο bs player στις προτημησεις/υποτιτλοι/προκαθορισμενη γλωσσα εχει 482 γλωσσες κ δεν εχει ελληνικα!!!  ξερετε πως να προσθεσω τη γλωσσα μας?

Είσαι σίγουρος; Στο δικό μου έχει στο 168 και στο 167 έχει αρχαία ελληνικά! Και ναι, 482 γλώσσες έχει σύνολο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκανα μια παραγγελία απο ενα καταστημα ηλεκτρικων, απο την προηγουμενη δευτερα μου λενε ακομα δεν ηρθε, περιμενω ως αυριο.

 

Τα λεφτα για το προιον τα εχω βαλει ομως, μεσω τραπεζας. Τι γινετε σε αυτη την περιπτωση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το αν θα αναγνωρίζει το format του βίντεο, δεν έχει σχέση με τον προτζέκτορα αλλά με το λογισμικό του υπολογιστή. Η ανάλυση δεν έχει σημασία, προσαρμόζεται από το λογισμικό σε αυτή της οθόνης (ή του προτζέκτορα), εκτός αν ο υπολογιστής είναι πολύ παλιός και δυσκολεύεται στο να παίξει high definition.

 

ναι. το θεμα ειναι να φαίνεται σωστά σε 4:3 διαφάνεια. 

βρηκα και τα specs του προτζεκτορα οποτε μαλλον ειμαι μια χαρα με 720

 

Native Resolution   XGA (1024 x 768)  786,432 pixels Computer Signal Compatibility (max.) UXGA (1600 x 1200) (Compressed) Resolutions   SVGA, XGA, WXGA, SXGA,SXGA+, WXGA, WSXGA+, UXGA Digital input   HDMI x  1 (480P ~ 1080P)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι. το θεμα ειναι να φαίνεται σωστά σε 4:3 διαφάνεια. 

βρηκα και τα specs του προτζεκτορα οποτε μαλλον ειμαι μια χαρα με 720

 

Native Resolution   XGA (1024 x 768)  786,432 pixels Computer Signal Compatibility (max.) UXGA (1600 x 1200) (Compressed) Resolutions   SVGA, XGA, WXGA, SXGA,SXGA+, WXGA, WSXGA+, UXGA Digital input   HDMI x  1 (480P ~ 1080P)

Αν είναι για 4:3, η ανάλυση που θες είναι 1440χ1080 και να παίξεις από HDMI.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως ξέρει κανείς πως λέγεται αυτό το παιχνιδάκι, με τα δεκάδες μικρά μπαστουνάκια στη σειρά που βάζεις το χέρι σου απ' τη μία πλευρά και σχηματίζεται το αντίστοιχο σχήμα απ' την άλλη(πχ μούντζα), σμπρώχνοντας στην ουσία γι αυτό όσα μπαστουνάκια ακουμπά το χέρι; Σίγουρα είναι γνωστό, δε ξέρω βέβαια αν το περιέγραψα σωστά. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...