Προς το περιεχόμενο

Μικρές Απορίες - Σύντομες Απαντήσεις


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

Και ο τρόπος για αυτό που σωστά αναφέρει η idomeneas, στην περίπτωση που δεν γνωρίζεις:

 

1. Πας εδώ  και κάνεις activate την υπηρεσία (ενώ είσαι logged in στον λογαριασμό σου).

2. Θα στείλεις το πακέτο σου (έως 2 κιλά, όπως και να το πακετάρεις -φάκελος, κουτί, χύμα τύλιγμα- θα ζητήσεις να σταλεί ως επιστολικό + συστημένο*) και στην απόδειξη που θα πάρεις θα έχει και το tracking number.

3. Παράλληλα, θα βγάλεις φωτογραφία το πακέτο, αφού ο υπάλληλος κολλήσει επάνω τα διάφορα + να φαίνοντια στη φωτο καθαρά όλα τα στοιχεία αποστολής.

4. Έχοντας πλέον τα παραπάνω, επιστρέφεις στην παραπάνω σελίδα, επιλέγεις request a refund, συμπληρώνεις και στέλνεις τα στοιχεία που θα ζητάει και σε λίγες μέρες θα σου βάλουν το ποσό που έδωσες στον pp λογαριασμό σου.

 

Για τις τιμές, κοιτάς εδώ τον τελευταίο πίνακα / Ζώνη 2 - συστημένα.

(δεν ξέρω για τι μέγεθος-βάρος φακού μιλάς, προσωπικό παράδειγμα: είχα στείλει πίσω κινητό στο κουτί του, βγήκε στο μισό κιλό των ακανόνιστων =  9.20 ευρώ)

Επεξ/σία από scullyist
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 18.3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Γιατι στα win7 ultimate sp1 64bit greek οταν αντιγραφω κατι στο βασικο δισκο δεν μου το δειχνει αμεσα και πρεπει να κανω refresh για να το δω?

 

Υπαρχει λυση σε αυτο το προβλημα και αν ναι ποια ειναι αυτη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερωτηση για τις πιστωτικες

Στο λογαριασμο λεει οτι πρεπει πχ να πληρωσω γι αυτο το μηνα 200ε και η ελαχιστη καταβολη ειναι 15ε

 

Αν πληρωσω μονο 15ε στην ημερομηνια ληξης και το υπολοιπο μετα απο 10 μερες

Μπαινει τοκος και πως υπολογιζεται ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν πληρωσω μονο 15ε στην ημερομηνια ληξης και το υπολοιπο μετα απο 10 μερες

Μπαινει τοκος και πως υπολογιζεται ?

 

Θα μπει τόκος (περίπου 0,86€).

 

Αν δεν κάνω λάθος:

(Υπόλοιπο x επιτόκιο x ημέρες που εκκρεμεί) / 365

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ο τρόπος για αυτό που σωστά αναφέρει η idomeneas, στην περίπτωση που δεν γνωρίζεις:

 

1. Πας εδώ και κάνεις activate την υπηρεσία (ενώ είσαι logged in στον λογαριασμό σου).

2. Θα στείλεις το πακέτο σου (έως 2 κιλά, όπως και να το πακετάρεις -φάκελος, κουτί, χύμα τύλιγμα- θα ζητήσεις να σταλεί ως επιστολικό + συστημένο*) και στην απόδειξη που θα πάρεις θα έχει και το tracking number.

3. Παράλληλα, θα βγάλεις φωτογραφία το πακέτο, αφού ο υπάλληλος κολλήσει επάνω τα διάφορα + να φαίνοντια στη φωτο καθαρά όλα τα στοιχεία αποστολής.

4. Έχοντας πλέον τα παραπάνω, επιστρέφεις στην παραπάνω σελίδα, επιλέγεις request a refund, συμπληρώνεις και στέλνεις τα στοιχεία που θα ζητάει και σε λίγες μέρες θα σου βάλουν το ποσό που έδωσες στον pp λογαριασμό σου.

 

* Για τις τιμές, κοιτάς εδώ τον τελευταίο πίνακα / Ζώνη 2 - συστημένα.

(δεν ξέρω για τι μέγεθος-βάρος φακού μιλάς, προσωπικό παράδειγμα: είχα στείλει πίσω κινητό στο κουτί του, βγήκε στο μισό κιλό των ακανόνιστων = 9.20 ευρώ)

Ευχαριστω πολυ φιλε μου για τον αναλυτικο οδηγο!Πιστευω θα το χρειαστουν κ αλλοι εδω μεσα..Να σαι καλα
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξεκινησα να παιζω στην ποκερσταρς για χομπι (ενα 20 ευρω).επειδη αλλαζω σπιτια και εχω ενα λαπτοπ και ενα σταθερο,μπορω να παιζω οπου θελω ή παντα να κουβαλαω το λαπτοπ ;ρωταω επειδη δεν ξερω τι γινεται με την ip...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερώτηση γιατί ώρες ώρες μου έρχεται να το σπάσω.

 

Έφτιαξα ένα άλμπουμ στο μπουρδέλο που λέγεται imgur και μέσα έβαλα κάτι φωτογραφίες.

 

Πως διάλο βρίσκω το λινκ του άλμπουμ για να το στείλω κάπου??

 

Παλιά το έβρισκα μέσω λαμίας, τώρα κάτι αλλάξανε και έχω μία ώρα που ψάχνω και δεν το βρίσκω με τίποτα.

 

 

 

Τελικά τα ανέβασα στο drive, αλλά από περιέργεια και για μελλοντική χρήση ξέρει κανείς?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξεκινησα να παιζω στην ποκερσταρς για χομπι (ενα 20 ευρω).επειδη αλλαζω σπιτια και εχω ενα λαπτοπ και ενα σταθερο,μπορω να παιζω οπου θελω ή παντα να κουβαλαω το λαπτοπ ;ρωταω επειδη δεν ξερω τι γινεται με την ip...

Αν θυμάσαι το username και το password σου μπορείς. 

Μια ερώτηση γιατί ώρες ώρες μου έρχεται να το σπάσω.

 

Έφτιαξα ένα άλμπουμ στο μπουρδέλο που λέγεται imgur και μέσα έβαλα κάτι φωτογραφίες.

 

Πως διάλο βρίσκω το λινκ του άλμπουμ για να το στείλω κάπου??

 

Παλιά το έβρισκα μέσω λαμίας, τώρα κάτι αλλάξανε και έχω μία ώρα που ψάχνω και δεν το βρίσκω με τίποτα.

 

 

 

Τελικά τα ανέβασα στο drive, αλλά από περιέργεια και για μελλοντική χρήση ξέρει κανείς?

Τι εννοείς με ένα click το κάνεις πατάς πάνω στο άλπουμ και απο δίπλα έχει το λινκ πατάς πάνω στο link και το αντιγράφει αυτόματα... οκ 2 click.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει "smart-στθερό" τηλέφωνο?

 

Δηλαδή κάτι σαν ασύρματο τηλέφωνο που να τρέχει Android ? 

 

Γνωρίζω ότι σε κάποιο ιδιώτη παροχο (νομίζω vodafone) παροχο μπορούσες να βάλεις ειδική sim σε κινητό και να παίξει σαν σταθερό.

 

Θα ήθελα μία βελτιστοποιημένη" όμως γι αυτή τη χρήση συσκευή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει "smart-στθερό" τηλέφωνο?

 

Δηλαδή κάτι σαν ασύρματο τηλέφωνο που να τρέχει Android ? 

 

Γνωρίζω ότι σε κάποιο ιδιώτη παροχο (νομίζω vodafone) παροχο μπορούσες να βάλεις ειδική sim σε κινητό και να παίξει σαν σταθερό.

 

Θα ήθελα μία βελτιστοποιημένη" όμως γι αυτή τη χρήση συσκευή.

 Κάτι τέτοιο:

http://www.birdphone.gr/gr/prdid/706fd737fe1c4da7bae7892f26cb9192/productinfo.aspx

ή τέτοιο:

http://www.shop4less.gr/archos-35-smart-dect-phone.html

 

Φαντάζομαι οτι αν κάνεις αναζήτηση με λήμμα "smart dect phones" θα βρείς και άλλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Κάτι τέτοιο:

http://www.birdphone.gr/gr/prdid/706fd737fe1c4da7bae7892f26cb9192/productinfo.aspx

ή τέτοιο:

http://www.shop4less.gr/archos-35-smart-dect-phone.html

 

Φαντάζομαι οτι αν κάνεις αναζήτηση με λήμμα "smart dect phones" θα βρείς και άλλα

 

Κάτι σαν το 1ο.

 

Ακριβό μου φαίνεται πάντως γι' αυτά που προσφέρει.

 

Υπάρχει κάτι σαν αυτό αλλά χωρίς συσκευή ... δηλαδή μόνο το "gateway" στο οποίο συνδέονται κανονικές συσκευές?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα παραθυρα αλουμινιου που ειναι με το χερουλι που μπαινουν κ ανακλιση εχουν καλυτερη ηχομονωση απο οτι τα ιδια αλουμινιου σε συρομενα (αυτα που πανε δεξια αριστερα μονο)και τα δυο με διπλο τζαμι.Τι ρωταω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...