Προς το περιεχόμενο

Μικρές Απορίες - Σύντομες Απαντήσεις


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

googlαρε stock photos XXXX όπου XXXX το μέρος που θες. 

Thanks για την απάντηση, αλλά είναι λίγο πιο συγκεκριμένες οι φωτογραφίες που θέλω, οι generic δεν μου κάνουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 18.3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Thanks για την απάντηση, αλλά είναι λίγο πιο συγκεκριμένες οι φωτογραφίες που θέλω, οι generic δεν μου κάνουν.

Είσαι σίγουρος; θέλω να πω είδες τις εικόνες του google ή πάτησες σε σελίδες που πουλάνε φωτογραφίες πχ (ενδεικτικά απλά) 

 

https://www.shutterstock.com/search?search_source=base_landing_page&language=en&searchterm=Zappeion&image_type=all

http://www.canstockphoto.com/images-photos/zappeion-hall.html

 

http://www.bigstockphoto.com/search/Zappeion-Megaron/

 

Απο εκει και πέρα τώρα πόσο θα σου κοστίσει αν μισθώσεις κάποιον εξαρτάται απο παρα πολλούς παράγοντες...

 

Καταρχήν απο τον ίδιο τον φωτογράφο δεν ειναι κλειστό επάγγελμα βλέπεις μπορεί κάποιος φίλος σου να ξέρει κάποιον και να την βγάλεις τζάμπα ή να βρεις κάποιον φοιτητή που ασχολείται ή σπουδάζει φωτογραφία ή ακόμη και επαγγελματία σε ανάγκη... και γενικά ο όρος "επαγγελματίας" φωτογράφος δεν ειναι κάτι κατοχυρωμένο... όποιος έχει μια φωτογραφική σου πλασάρεται ως επαγγελματίας και βάζει και ότι τιμές θέλει.

 

Αυτό δεν σημαίνει πως θα πέσεις σε τσαρλατάνο... απλά δεν υπάρχει κάποιο στάνταρ εκτός απο το να ζητήσεις να δείς πρότερη δουλειά του (πορτφόλιο που λέμε) 

 

Έπειτα ειναι και το τι ακριβώς ζητάς μιας και απότι κατάλαβα παίζει να μην σου κάνει απλά ενα πλάνο απο το Ζάππειο.

 

Κατά μέσο όρο θα έβαζα μια κατοστάρα κόστος ανά διαδρομή για κάτι όχι ιδιαίτερα απαιτητικό (να μην χρειάζεται συνεργείο και εργατοώρες για το κάθε θέμα.. πχ αν θες να βγάλεις φωτό μοντέλο σε διάφορες πόζες στο Ζάππειο η τιμή ανεβαίνει και ας έχεις δικό σου μοντέλο)

 

Δεν θα με εξέπλητε όμως ούτε αν μου έλεγες πως βρήκες με λιγότερα ούτε αν μου έλεγες πως βρήκες με περισσότερα. 

Επεξ/σία από Faeton
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο πατέρας μου είναι ηλεκτρολόγος αλλά επειδή είναι της "παλιάς σχολής" (κοντεύει να χτυπήσει τα 70) και εντελώς άσχετος με την τεχνολογία, δεν μπορεί να καταλάβει τι είναι το voip που δίνει ο ΟΤΕ. Με το ζόρι έμαθε, αφού του εξήγησα πολλές φορές, πως γίνεται η συνδεσμολογία με τα ρουτεράκια και τα φίλτρα όταν είχε πρωτοβγεί το adsl πριν αρκετά χρόνια. Τώρα με το voip κάνεις μια μικρή αλλαγή αλλά πάλι μπερδεύεται. Τέλος πάντων, να μην τα πολυλογώ, ξέρω ότι υπάρχει σχεδιάγραμμα στο βιβλιαράκι με τις οδηγίες του νέου ρούτερ αλλά σκέφτομαι να του κάνω ένα άλλο σχεδιάγραμμα με την συνδεσμολογία που να το καταλαβαίνει καλύτερα. Ξέρετε κανένα καλό πρόγραμμα σχεδίασης, κατά προτίμηση δωρεάν; Δεν με ενδιαφέρει να έχει extreme δυνατότητες, κάτι απλό τέλος πάντων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο πατέρας μου είναι ηλεκτρολόγος αλλά επειδή είναι της "παλιάς σχολής" (κοντεύει να χτυπήσει τα 70) και εντελώς άσχετος με την τεχνολογία, δεν μπορεί να καταλάβει τι είναι το voip που δίνει ο ΟΤΕ. Με το ζόρι έμαθε, αφού του εξήγησα πολλές φορές, πως γίνεται η συνδεσμολογία με τα ρουτεράκια και τα φίλτρα όταν είχε πρωτοβγεί το adsl πριν αρκετά χρόνια. Τώρα με το voip κάνεις μια μικρή αλλαγή αλλά πάλι μπερδεύεται. Τέλος πάντων, να μην τα πολυλογώ, ξέρω ότι υπάρχει σχεδιάγραμμα στο βιβλιαράκι με τις οδηγίες του νέου ρούτερ αλλά σκέφτομαι να του κάνω ένα άλλο σχεδιάγραμμα με την συνδεσμολογία που να το καταλαβαίνει καλύτερα. Ξέρετε κανένα καλό πρόγραμμα σχεδίασης, κατά προτίμηση δωρεάν; Δεν με ενδιαφέρει να έχει extreme δυνατότητες, κάτι απλό τέλος πάντων.

Πιο πολύ θα παιδευτείς με πρόγραμμα, κάνε ένα απλό σχέδιο με το χέρι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πεθανε η μητερα ενος φιλου. Το εμαθα σημερα τηλεφωνικα. Περαν του προφανους, να τον συλληπηθω κατ'ιδιαν, "προσταζει" κατι αλλο ιδιαιτερο το πρωτοκολλο? Θελω να παω με τους τυπους στην προκειμενη περιπτωση για διαφορους λογους.

Πας στην κηδεία με μια ανθοδέσμη γαρίφαλο και καθαρισες
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε υπαρχουσα απο παλια Πιστωτική καρτα, που λειτουργει κανονικα και πληρωνεται κανονικα, μπορω να ζητησω την εκδοση προσθετης καρτας για μέλος της οικογενειας που δεν εχει συμπληρωσει τα 18 του χρόνια ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επικίνδυνο δεν είναι? ^^

Αν αναφερεσαι στην δικη μου ερωτηση, και εννοεις επικινδυνο για μενα, σου λεω οτι υπαρχουν μηχανισμοι ελεγχου (π.χ. αμεσο alert με sms), η ηλικια ειναι 18 παρα 3 μηνες και υπαρχει εμπιστοσύνη. Απλα σε μερικες περιπτωσεις κρινεται επιβεβλημενη η χρηση καρτας. Φυσικα μπορει να γινει και με χρεωστική, οποτε αφαιρεσαι τη λεξη "πιστωτική" απο την ερωτηση μου

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι σωστά. Καλύτερα ρώτα σε τράπεζα όμως γιατί ίσως έχει η κάθε μια διαφορετική πολιτική.

 

Κάρτα ανάληψης σε ανήλικο ξέρω βγαίνει, οι οποίες είναι και χρεωστικές, για πιστωτική δεν γνωρίζω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου ηρθε ενας φακος απο ebay προβληματικος,εκανα τις ενεργειες που πρεπει κ θα τον επιστρεψω..Απο κινα εδω ηταν δωρεαν μεταφορικα,για να τον στειλω πισω θα πληρωσω εγω?μπορω να βαλω τη χρεωση στον παραληπτη?εχει κανεις εμπειρια σε παρομοιο θεμα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου ηρθε ενας φακος απο ebay προβληματικος,εκανα τις ενεργειες που πρεπει κ θα τον επιστρεψω..Απο κινα εδω ηταν δωρεαν μεταφορικα,για να τον στειλω πισω θα πληρωσω εγω?μπορω να βαλω τη χρεωση στον παραληπτη?εχει κανεις εμπειρια σε παρομοιο θεμα?

Αφου ειναι αγορα απο το eBay, μην κανεις επιστροφή προϊόντος.

Ενημερωσε τον πωλητη μεσω των μηνυματων του eBay οτι το προϊόν ειναι προβληματικο επισυναπτοντας και φωτογραφιες που τυχον το αποδυκνίουν. Το πιο πιθνανον ειναι να εχεις μερική ή ολικη επιστροφή χρηματων στο paypal.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...