Προς το περιεχόμενο

Μικρές Απορίες - Σύντομες Απαντήσεις


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 18,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπερα. Για συναγερμο σε σπιτι στην επαρχεια,οπου θα χει τα βασικα(πινακα,σειρηνα,8 παγιδες) + gsm μου παν οτι θελει 700 ευρω με εγκατασταση.Μαρκα νομιζω Matrix. Ειναι καλη τιμη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από amazon.com αν πληρώσουμε import fees κατά την παραγγελία ξεμπερδεύουμε με το τελωνείο ε;

Ναι αλλα μου είχε τυχει απατεώνας κούριερ (ή απλά άσχετος) που ζηταγε λεφτα. Με τα πολλα βαρεθηκε, παρελαβα και εφυγε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλα μου είχε τυχει απατεώνας κούριερ (ή απλά άσχετος) που ζηταγε λεφτα. Με τα πολλα βαρεθηκε, παρελαβα και εφυγε.

Ζήταγε επιπλέον λεφτά υποτίθεται για τελωνείο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θυμαμαι τι δικαιολογία ειχε πει παντως ζηταγε λεφτα και μετα ειπε οτι θα παρει τηλεφωνο στο καταστημα αλλά "μιλαγε" ή "δεν το σηκωναν".

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οροσειρά;

(το ερωτηματικό γιατί δεν είμαι σίγουρος)

 

Ή εννοείς μόνο το «γούβωμα» στο οποίο είναι μέσα ο οικισμός;

Ονομασία ψάχνω για το ύψωμα. Ουσιαστικά είναι παρακλάδι του Ταϋγέτου. 

έχει κάποια ιδιαίτερη ονομασία; Μόνο κάποιος που είναι από κείνα τα μέρη θα ξέρη. 

ο οικισμός είναι ημιορεινός, ουσιαστικά αναπτύσσεται στις παρειές εκείνου του "αταύτιστου" λόφου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποσο θα χρεωσει περιπου ενας φωτογραφος περιπου αν τον στειλω να φωτογραφισει 4-5 μερη, δημοσιους χωρους, διασπαρτους στην Αθηνα;

 

Οχι τιποτα εξωφρενικο πχ του πω θελω 5 φωτογραφιες απο το Ζαππειο, 5 απο κει κτλ.

 

Η εναλλακτικα υπαρχει καποιο site με χομπιστες φωτογραφους που θα μπορουσα να απευθυνθω,να βοηθησουμε και κανα νεο παιδι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρει κανείς κανένα καλό ζαχαροπλαστείο για τούρτα-παγωτό στη Θεσσαλονίκη? Είτε να έχει έτοιμες (αλλά μικρές, πχ 4-6 κομμάτια) είτε να παραγγείλω μόνη μου δεν έχω θέμα ή ακόμα καλύτερα κάτι σαν ατομική να πάρω διάφορες γεύσεις? (πολλά ζητάω μάλλον με αυτό το τελευταίο). Απλώς να μην είναι αυτές οι τούρτες-παγωτό που φτιάχνανε το '90 και θυμίζουν σοβά :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποσο θα χρεωσει περιπου ενας φωτογραφος περιπου αν τον στειλω να φωτογραφισει 4-5 μερη, δημοσιους χωρους, διασπαρτους στην Αθηνα;

 

Οχι τιποτα εξωφρενικο πχ του πω θελω 5 φωτογραφιες απο το Ζαππειο, 5 απο κει κτλ.

 

Η εναλλακτικα υπαρχει καποιο site με χομπιστες φωτογραφους που θα μπορουσα να απευθυνθω,να βοηθησουμε και κανα νεο παιδι?

googlαρε stock photos XXXX όπου XXXX το μέρος που θες. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Πεθανε η μητερα ενος φιλου. Το εμαθα σημερα τηλεφωνικα. Περαν του προφανους, να τον συλληπηθω κατ'ιδιαν, "προσταζει" κατι αλλο ιδιαιτερο το πρωτοκολλο? Θελω να παω με τους τυπους στην προκειμενη περιπτωση για διαφορους λογους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...