Προς το περιεχόμενο

Μικρές Απορίες - Σύντομες Απαντήσεις


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 18,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Γιατί οι αθλητές ξυρίζουν τα πόδια;

 

Υπάρχει κάποια χρησιμότητα σε αυτό, ή απλά για λόγους αισθητικής;

 

 

λιγοτερα βακτηριδια = λιγοτερες οσμες

+

καλυτερη θερμοκρασια του σωματος

 

επισης θα μπορουσες να ρωτησεις και το google

http://www.livestrong.com/article/269614-why-atheletes-remove-body-hair/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι μισες και ανω αποριες λυνονται με το γουγλη αλλα διαφορετικη η μαγεια του να ρωτας καποιο αγνωστο φιλαρακι

 

Η μαγεια των φορουμ βλεπεις :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω δει κατι θήκες για smartphone που απλα καλυπτουν την οθονη. ΔΕΝ εχουν δλδ πλάτη πχ σαν αυτή, παρα μόνο το μπροστα  (πιο λεπτό φυσικά) και ενα κομματακι που μπαινει κατω απο το πισω καλυμμα του κινητου.

 

Ξερει κανεις πως λέγονται;

Ψαχνω  flip cover και μου βγαζει αποτελεσματα απο flip case...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

εχω δει κατι θήκες για smartphone που απλα καλυπτουν την οθονη. ΔΕΝ εχουν δλδ πλάτη πχ σαν αυτή, παρα μόνο το μπροστα  (πιο λεπτό φυσικά) και ενα κομματακι που μπαινει κατω απο το πισω καλυμμα του κινητου.

 

Ξερει κανεις πως λέγονται;

Ψαχνω  flip cover και μου βγαζει αποτελεσματα απο flip case...

Flip battery cover. Δεν μπαινει κατι πισω απο το καλυμμα του κινητου, αλλαζει ολη η πλατη της συσκευης.

Aυτο δηλαδη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φάκιν λες; Δίνει πολλά αμπέρια; Έχω ένα παλιολάπτοπ, για να δω.

 

 

 

 

 

Πω ρε μάγκα, το τσέκαρα, 15V  5A δίνει! Άμα δουλέψει καλά θα αφήσω 1 μήνα μουστάκι!

Με 15 βολτ αντί για 18 θα δουλεύει αρκετά κάτω από την δυνάμή του. Ψόφιο.

 

Το πολύμετρο το γυρνάς στο αμπερόμετρο από την ρύθμιση(αλλάζοντας και τα καλώδια) και το συνδέεις σε σειρά ανάμεσα στην μπαταρία και στο δράπανο. Προφανώς με την μπαταρία να μην είναι κουμπωμένη γιατί δεν χωράει. Κάνε μια πατέντα με καλώδια/κροκοδειλάκια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι.....

 

Flip battery cover. Δεν μπαινει κατι πισω απο το καλυμμα του κινητου, αλλαζει ολη η πλατη της συσκευης.

Aυτο δηλαδη

Α μπραβοοο! Ευχαριστωω! :-D Αυτο εννούσα, αλλά ετσι οπως το ειδα δεν καταλαβα οτι αλλάζει και η πλατη..

Καλα, μόνο στα galaxy τα εχουν αυτα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με 15 βολτ αντί για 18 θα δουλεύει αρκετά κάτω από την δυνάμή του. Ψόφιο.

 

Το πολύμετρο το γυρνάς στο αμπερόμετρο από την ρύθμιση(αλλάζοντας και τα καλώδια) και το συνδέεις σε σειρά ανάμεσα στην μπαταρία και στο δράπανο. Προφανώς με την μπαταρία να μην είναι κουμπωμένη γιατί δεν χωράει. Κάνε μια πατέντα με καλώδια/κροκοδειλάκια

 

για την ιστορία, το ρημάδι στο ξεκίνημά του χωρίς φορτίο θέλει 3 Α, και στην συνέχεια περίπου 1,5 (χωρίς φορτίο πάντα). Όταν το ζόρισα (πολύ όμως) με το χέρι μου, έφτασε τα 11Α (!!!) και θα ανέβαινα κι άλλο πιστεύω, αλλά το σταμάτησα γιατί το πολύμετρό μου έλεγε ως 10 Α. Όλα αυτά τα μέτρησα δουλεύοντάς το με την μπαταρία του. Το τροφοδοτικό δεν το δοκίμασα καν, τι να κλάσουν τα 5 Α... Το πρότζεκτ μάλλον ακυρώνεται, δεν συμφέρει να αγοράσω τροφοδοτικό 12+ Α...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Παιδιά θέλω να ρωτήσω κάτι. ίσως είναι κάπως βλακώδης ερώτηση, αλλά δεν ήμουν γεννημένος τότε και δεν ξέρω. Βλέπω σ'αυτό το κανάλι το Ε, να βάζει κάθε Σάββατο ταινίες με τον Κωσταντάρα. Και η προηγούμενη που είδα αλλά και αυτή που βλέπω τώρα είναι γυρισμένες το 1971. Τότε η Ελλάδα είχε χούντα. Όμως βλέπω στις ταινίες αυτές ο κόσμος να βγαίνει το βράδυ έξω για διασκέδαση σε μπουζούκια, να κάθονται σε καφετέριες πολλοί άνθρωποι. Μα κατά τη χούντα δεν απαγορευόταν να συγκεντρώνονται πάνω από 3; Ξαναλέω, μπορεί να είναι βλακώδης η ερώτηση αλλά έχω όντως την απορία αυτή. Ευχαριστώ! :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκεφτομαι να αγορασω ναργιλε. Αλλα δεν ξερω τι παιζει απο αποψη υγειας. Εχω ακουσει οτι ειναι κατα πολυ χειροτερο απο το τσιγαρο, απο την αλλη το κανει για πλακα και ενα 14χρονο. Σου γαμαει καθολου τα πνευμονια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...