Προς το περιεχόμενο

Μικρές Απορίες - Σύντομες Απαντήσεις


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 18,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

άμα σου πω ότι μου φαίνεται μικρή (όντας γυναίκα) ;;; που θα χωρέσουν τα παπούτσια οεο;;;

δεν βολεύει! (Γυναίκα ομιλεί! χαχα!) 

Για αεροπλάνο θες; ή γενικά μικρή βαλιτσούλα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα ρουτερ τα κλασσικα των εταιριων παροχης ιντερνετ, ειναι βλαβερα για την υγεια αν ειναι σε εκτεθιμενο σημειο? Θελω να το βαλω πανω στο ηχοσυστημα, γιατι βολευει τωρα που κανω αναδιαταξη τον χωρο του γραφειου. Τωρα ειναι κρυμμενο πισω απο κατι οθονες και για να το προσεγγισεις πρεπει να κανεις ακροβασιες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eιχα/εχω μια προπληρωμενη καρτα απο την Κυπρου που την ειχα χρησιμοποιησει για καποιες αγορες ιντερνετ.στο εξωτερικο  .

Επειδη εχει ληξει και βαριεμαι να ξανασχοληθω και δεν εχω και τον πρωινο χρονο θελω να ρωτησω..

Αυτη η καρτα που επισης εχω (και αργει να ληξει ) , κανει ?

 

https://www.nbg.gr/wps/portal/el/retail/cards/ourcards/debit-cards/products/ethnocash-plus

 

λεει μεσα 

 

Αγορές μέσω internet σε πιστοποιημένα ηλεκτρονικά καταστήματα που συμμετέχουν στην υπηρεσία MasterCard® SecureCode™

 

αλλα ποια μαγαζια εχουν αυτη την υπηρεσια ? Ειναι κατι κοινο η  ειναι περιοριστικη η φαση ? Βαζεις απλα τα στοιχεια της καρτας (οπως εκανα με την αλλη ) η εχει και αλλο τζερτζελε ?

 

ps.Δεν με ενδιαφερει ηπροσωπικη ασφαλεια , ετσι και αλλιως δεν θα βρουν τιποτα.Απλα δεν εχω πολυασχοληθει με καρτες και δεν ξερω τις διαφορες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα ρουτερ τα κλασσικα των εταιριων παροχης ιντερνετ, ειναι βλαβερα για την υγεια αν ειναι σε εκτεθιμενο σημειο? Θελω να το βαλω πανω στο ηχοσυστημα, γιατι βολευει τωρα που κανω αναδιαταξη τον χωρο του γραφειου. Τωρα ειναι κρυμμενο πισω απο κατι οθονες και για να το προσεγγισεις πρεπει να κανεις ακροβασιες.

 

Γιατι, αμα τα κρυψεις πισω απο την ντουλαπα παυουν να ειναι βλαβερα; 

 

Βαλτο οπου σε βολευει, την ιδια ζημια κανουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προσπαθώ να μπω στο χοτμέηλ μου, ανοίγει μια λευκή σελίδα που πάνω πάνω έχει μια γαλάζια γραμμή με το όνομά μου και την φωτογραφία μου κλπ, αλλά τίποτα άλλο, και τίποτα δεν δουλεύει. Τι να κάνω λέτε; (όχι εγώ, ο φάδερ, για την ακρίβεια). Firefox.

 

 

εντιτ: διάγραψα ιστορικό, κούκις, κας, τα πάντα όλα, τίποτα δεν έγινε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προσπαθώ να μπω στο χοτμέηλ μου, ανοίγει μια λευκή σελίδα που πάνω πάνω έχει μια γαλάζια γραμμή με το όνομά μου και την φωτογραφία μου κλπ, αλλά τίποτα άλλο, και τίποτα δεν δουλεύει. Τι να κάνω λέτε; (όχι εγώ, ο φάδερ, για την ακρίβεια). Firefox.

 

 

εντιτ: διάγραψα ιστορικό, κούκις, κας, τα πάντα όλα, τίποτα δεν έγινε.

 

Δοκίμασε να επαναφέρεις τον Firefox στις αρχικές του ρυθμίσεις. Προσοχή θα διαγραφούν όλα τα add-ons που έχεις περασμένα.

 

https://support.mozilla.org/en-US/kb/reset-firefox-easily-fix-most-problems

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μόλις είδα ότι το ίδιο γίνεται με με chrome. Στο πισί του πατέρα όλα αυτά, το οποίο βλέπω με teamviewer. Στο δικό μου, μπαίνω μια χαρά στον λογαριασμό του...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μόλις είδα ότι το ίδιο γίνεται με με chrome. Στο πισί του πατέρα όλα αυτά, το οποίο βλέπω με teamviewer. Στο δικό μου, μπαίνω μια χαρά στον λογαριασμό του...

 

μου το κανει κι εμενα καμια φορα αυτο και μετα απο λιγο δουλευει κανονικα. Υποθετω οτι ειναι καποιο προβλημα των server της microsoft

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χουχου, θα βρίζει, του έσβησα κουκις, μούκις, μπούκις, όλα. Θα κάνει 100 ώρες να ξαναβρεί κωδικούς και usernames για mail, fb κλπκλπ.

 

Θα ξαναδοκιμάσουμε αργότερα, θενξ. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχουμε έναν ΗΥ που ανήκε σε κάποιο domain.

 

O χρήστης δεν είχε δικαιώματα Administrator αλλά έβλεπε και έγραφε φυσικά στο My Documents ενώ είχε και κάποια άλλα αρχεία σε dirctories που είχε φτιάξει στο C:\

 

Τα windows στον Η/Υ τα φτήνουν .... βγάζουμε τον δίσκο .... τον βάζουμε με usb σε άλλο ΗΥ που ΔΕΝ ΑΝΗΚΕΙ στο domain

 

Ο χρήστης στο νέο ΗΥ έχει πρόσβαση στα αρχεία που είχε στα directories που είχε φτιάξει στο C:\ και τα μεταφέρει σε άλλο δίσκο ...

 

,... πάει να κάνει το ίδιο στο users\xristis\...... κλπ κλπ

 

για να δει τα αρχεία του που τα είχε στο My Documents του αλλά του λέει ότι δεν έχει δικαιώματα πρόσβασης ....

 

Τι να κάνει για να δει/πάρει αυτά τα αρχεία 

 

 

Τα username/password του 1ου ΗΥ τα έχει αλλά μπορεί να έχουν νόημα στο 2ο ?

 

κανα utility για να τα ανοίξει (έστω και με αλλαγή passwords .... έτσι κι αλλιώς ο δίσκος θα πάει για format μετά).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχουμε έναν ΗΥ που ανήκε σε κάποιο domain.

 

O χρήστης δεν είχε δικαιώματα Administrator αλλά έβλεπε και έγραφε φυσικά στο My Documents ενώ είχε και κάποια άλλα αρχεία σε dirctories που είχε φτιάξει στο C:\

 

Τα windows στον Η/Υ τα φτήνουν .... βγάζουμε τον δίσκο .... τον βάζουμε με usb σε άλλο ΗΥ που ΔΕΝ ΑΝΗΚΕΙ στο domain

 

Ο χρήστης στο νέο ΗΥ έχει πρόσβαση στα αρχεία που είχε στα directories που είχε φτιάξει στο C:\ και τα μεταφέρει σε άλλο δίσκο ...

 

,... πάει να κάνει το ίδιο στο users\xristis\...... κλπ κλπ

 

για να δει τα αρχεία του που τα είχε στο My Documents του αλλά του λέει ότι δεν έχει δικαιώματα πρόσβασης ....

 

Τι να κάνει για να δει/πάρει αυτά τα αρχεία 

 

 

Τα username/password του 1ου ΗΥ τα έχει αλλά μπορεί να έχουν νόημα στο 2ο ?

 

κανα utility για να τα ανοίξει (έστω και με αλλαγή passwords .... έτσι κι αλλιώς ο δίσκος θα πάει για format μετά).

 

μου φαινεται οτι πρεπει να βαλεις τον καινουργιο υπολογιστη στο domain αλλα δεν ειμαι σιγουρος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...