Προς το περιεχόμενο

Μικρές Απορίες - Σύντομες Απαντήσεις


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ξέρετε Θεσσαλονίκη κανένα μέρος που θα βρω παλιά έπιπλα/συσκευές σε εξευτελιστικές τιμές ή απλά παλιά έπιπλα παρατημένα; (πως βρίσκεις δίπλα από κάδους κατά καιρούς κάτι καναπέδες κλπ....)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 18,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ξέρετε Θεσσαλονίκη κανένα μέρος που θα βρω παλιά έπιπλα/συσκευές σε εξευτελιστικές τιμές ή απλά παλιά έπιπλα παρατημένα; (πως βρίσκεις δίπλα από κάδους κατά καιρούς κάτι καναπέδες κλπ....)

https://xariseto.gr/viewforum.php?f=252&sid=808e300272581f26db52b0f96119702a

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμα ξεπαγωσω ψαρι-κρεας απο καταψυξη και αποφασισω να μη το φαω την ιδια μερα. Μπορω να το βαλω ωμο οπως ξεπαγωσε στο ψυγειο και να το φαω την επομενη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι νομίζω είσαι κομπλέ. Τι κρέας είναι; Δεν ξέρω αν το γνωρίζετε, εγώ δεν το ήξερα. Με μπριζόλα το έχω δοκιμάσει. Αν την βάλεις σε κρυο νερο, ξεπαγωσε στα μπαμ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα ένα αποφρακτικό-διαβρωτικό υγρό για το νιπτήρα του μπάνιου. Έριξα λίγο και έγινε χαμός. Παίζει να είναι και αυτό που χρησιμοποιούσε ο Walter White για να εξαφανίζει τα πτώματα. Και δεν έγινε και τίποτα, αν και στις οδηγίες λέει να ρίξεις μισό λίτρο. Μπορεί να κάνει ζημιά στους σωλήνες; Λέει ότι κάνει για κάθε είδους αποχετευτικούς σωλήνες, για τη λεκάνη και το νιπτήρα, αλλά σε άλλο σημείο λέει να μην χρησιμοποιείται σε πλαστικές μπανιέρες, νεροχύτες, σωλήνες πλυντηρίων κλπ. Να θεωρήσω ότι νεροχύτης είναι της κουζίνας και νιπτήρας του μπάνιου, στην υδραυλικήν. Οι σωλήνες του μπάνιου είναι διαφορετικοί από της κουζίνας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανώς για κάποιο λόγο θα το αναφέρει,μάλλον είναι διαφορετικοί,

εγώ στο νεροχύτη της κουζίνας όποτε τα βρίσκω σκούρα ρίχνω σόδα με ξύδι και γίνεται δουλειά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι σωλήνες του μπάνιου είναι διαφορετικοί από της κουζίνας;

Σκύψε από κάτω/άνοιξε ντουλάπι & δες αν οι σωλήνες είναι πλαστικοί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θυμαστε μια παμπαλαια σειρα στο ΜΕΓΚΑ με μια πλουσια τυπισσα που καποτε τη συνελαβε ενας αστυνομικος και μετα ψιλοτριβοντουσαν ;

Πως λεγοταν η σειρα ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θυμαστε μια παμπαλαια σειρα στο ΜΕΓΚΑ με μια πλουσια τυπισσα που καποτε τη συνελαβε ενας αστυνομικος και μετα ψιλοτριβοντουσαν ;<br>

Πως λεγοταν η σειρα ;

Στην κοψη του ξυραφιου ;

 

Ριξε μια ματια και στον καταλογο

 

el.m.wikipedia.org/wiki/Κατάλογος_ελληνικών_τηλεοπτικών_σειρών

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμα ξεπαγωσω ψαρι-κρεας απο καταψυξη και αποφασισω να μη το φαω την ιδια μερα. Μπορω να το βαλω ωμο οπως ξεπαγωσε στο ψυγειο και να το φαω την επομενη?

 

Αν το ξεπάγωσες βάζοντάς το σε νερό, στο νεροχύτη, στον πάγκο κτλ κτλ, καλό θα ήταν να μην το ξαναβάλεις ψυγείο. Προκειμένου να μην το πετάξεις, μπορείς να το μαγειρέψεις και αφού κρυώσει να το βάλεις στο ψυγείο για 2-3 μέρες (ανάλογα τι κρέας/ψάρι είναι).

 

Αν το ξεπάγωσες στο ψυγείο που είναι και το "σωστό", μπορείς να το αφήσεις μέσα 1-2 μέρες μετά το ξεπάγωμα και να το μαγειρέψεις μετά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...