Προς το περιεχόμενο

Μικρές Απορίες - Σύντομες Απαντήσεις


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν ειχε πεθανει η μητερα σας, θα κανατε τατουαζ αφιερωμενο σ' αυτην ή θα το αποφευγατε για να μην τυχει και θεωρηθειτε στο μελλον ως "μαμακιας" (κυριως απ' το αντιθετο φυλο) ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 18,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

η πουστιά σε αυτό είναι ότι πλέον δεν πάει κλιμακωτα.Δηλαδή:

 

Κατανάλωση 2000kwh

2000kwh*0,0946E/kwh=189,2E

 

Κατανάλωση 2001kwh

2001kwh*0,10252=205,14E

Όταν πας σε άλλη κλίμακα, χρεώνεσαι όλα τα Kwh με την τιμή της νέας κλίμακας, ή μόνο τα Kwh που αντιστοιχούν στην κάθε κλίμακα; Στο παράδειγμά σου, τα 2000Kwh δεν θα έπρεπε να χρεώνονται με 0,0946e/kwh και το 1kwh με 0,10252e/kwh;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν πας σε άλλη κλίμακα, χρεώνεσαι όλα τα Kwh με την τιμή της νέας κλίμακας, ή μόνο τα Kwh που αντιστοιχούν στην κάθε κλίμακα; Στο παράδειγμά σου, τα 2000Kwh δεν θα έπρεπε να χρεώνονται με 0,0946e/kwh και το 1kwh με 0,10252e/kwh;

 

Στο τιμολόγιο του ρευματος το λέει καθαρά (στο σύνολο της κατνάλωσης) ... στις ΥΚΩ δε το λέει τόσο καθαρά αλλά από όσο θυμάμαι είναι έτσι (δηλαδή στο σύνολο της κατανάλωσησ, όχι κλιμακωτα)

 

έχει πάνω Πολύ καιρό που άλλαξε ... έτσι όπως το λες ήταν παλιά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέτοια τατουάζ χτυπιούνται στο μυαλό. B)

 

Αυτο ειναι δεδομενο, αλλα απ την απαντηση σου να υποθεσω οτι δεν θα χτυπουσες τετοιο τατουαζ στο σωμα για τον λογο που προανεφερα; (το αν δε σου αρεσουν γενικα τα τατουαζ ειναι αλλο θεμα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Αυτο ειναι δεδομενο, αλλα απ την απαντηση σου να υποθεσω οτι δεν θα χτυπουσες τετοιο τατουαζ στο σωμα για τον λογο που προανεφερα; (το αν δε σου αρεσουν γενικα τα τατουαζ ειναι αλλο θεμα)

Δε θα ειχα τέτοιου είδους προβληματισμο αν ηθελα να χτυπησω ενα τατουάζ για οποιονδήποτε λογο. 

 

@Βαλ. Αυτο που ψάχνεις λέγεται custom rom. Ιδιο λειτουργικό απλως τροποποιημενο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ που έχω πάρει μία άλλη μιας χρήσης,ήθελε λίγο οινόπνευμα δεν ψήνει μιάμιση ώρα.

(αλλά τι θα ψήσεις μιάμιση ώρα;;) η δική μου έβγαλε μία ώρα αξιοπρεπώς

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο ειναι δεδομενο, αλλα απ την απαντηση σου να υποθεσω οτι δεν θα χτυπουσες τετοιο τατουαζ στο σωμα για τον λογο που προανεφερα; (το αν δε σου αρεσουν γενικα τα τατουαζ ειναι αλλο θεμα)

 

Αν χτυπουσα κατι τετοιο μαλλον θα ηταν το ονομα των παιδιων μου. Το κραξιμο με αφηνει αδιαφορο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για Dual Mode σε λειτουργικά τώρα που θέλω να περάσω στο καινούθργιο λάπτοπ, ποιό λειτουργικό περνάμε πρώτα και ποιό δεύτερο; Νομίζω έχει συγκεκριμένη σειρά η διαδικασία γιατί αλλιώς το ένα σβηνει το άλλο στηην εγκατάσταση του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για Dual Mode σε λειτουργικά τώρα που θέλω να περάσω στο καινούθργιο λάπτοπ, ποιό λειτουργικό περνάμε πρώτα και ποιό δεύτερο; Νομίζω έχει συγκεκριμένη σειρά η διαδικασία γιατί αλλιώς το ένα σβηνει το άλλο στηην εγκατάσταση του.

 

Πρώτα Windows και μετά Linux.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχουμε καμία γνώμη για καλα usb καλώδια που 'λάμπουν' οταν φορτιζουν ή ειναι ολα τα ιδια και ας πάρω sentio απο plaisiο;

 

 

Thanks

 

υπαρχει κατι ποιο φθηνο ή αξιοπιστο σε σχεση με αυτο?

http://www.plaisio.gr/kinita-smartphones/accessories/kalwdia-kinitwn/Sentio-Visible-Flowing-Micro-USB-Cable-WPL010.htm

 

thanks

 

Αν ειχε πεθανει η μητερα σας, θα κανατε τατουαζ αφιερωμενο σ' αυτην ή θα το αποφευγατε για να μην τυχει και θεωρηθειτε στο μελλον ως "μαμακιας" (κυριως απ' το αντιθετο φυλο) ;

 

υπαρχει λογος να κανεις τατουαζ αφιερωμενο σε καποιον εκτος απο τον εαυτο σου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...