Προς το περιεχόμενο

Μικρές Απορίες - Σύντομες Απαντήσεις


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 18,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ειναι σαρανταποδαρουσες και τελειως ακινδυνες. Πιαστες με ενα τσιμπηδακι και πετα τες στο δρομο.

Για να μην μπαινουν δεν πρεπει να υπαρχουν πουθενα χαραμαδες ή φυραδες σε πατωματα, παραθυρα, κουφωματα, σκεπες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πού μπορώ να βρω μικρό γυάλινο μπουκάλι (0,5L ή 0,75L) για να βάζω νερό; Θέλω να αντικαταστήσω το πλαστικό που έχω με κάτι πιο υγειινό και επαναχρησιμοποιήσιμο, αλλά ό,τι έχω βρει μέχρι τώρα μοιάζει με καραφάκι, λες και κατεβάζω ρακή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άμα πάρω κάτι από εβαυ(αγγλία) με Standard Int'l Postage με ποια εταιρία θα μου παραδωθεί;

 

Άμα πάρω κάτι με Royal Mail International Signed με ποια εταιρία θα παραδωθεί; Το signed σημαίνει ότι το δέμα θα έχει tracking?

 

Και ποιος από τους δύο τρόπους είναι πιο γρήγορος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πού μπορώ να βρω μικρό γυάλινο μπουκάλι (0,5L ή 0,75L) για να βάζω νερό; Θέλω να αντικαταστήσω το πλαστικό που έχω με κάτι πιο υγειινό και επαναχρησιμοποιήσιμο, αλλά ό,τι έχω βρει μέχρι τώρα μοιάζει με καραφάκι, λες και κατεβάζω ρακή.

 

http://www.homestores.gr/prosfores/gualino-mpoukali-london.html

Στο ίδιο στυλ(αλλά και στην χωρητικότητα που ζητάς),έχει κάμποσες επιλογές και το Praktiker αν σε βολεύει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πού μπορώ να βρω μικρό γυάλινο μπουκάλι (0,5L ή 0,75L) για να βάζω νερό; Θέλω να αντικαταστήσω το πλαστικό που έχω με κάτι πιο υγειινό και επαναχρησιμοποιήσιμο, αλλά ό,τι έχω βρει μέχρι τώρα μοιάζει με καραφάκι, λες και κατεβάζω ρακή.

 

Μπορείς να πάρεις και από μια κάβα ή super εμφιαλωμένο νερό Voss ...

Νομίζω έχει 500 και 800 ml ...

Πίνεις το περιεχόμενο και σου μένει η φιάλη ... :rolleyes:

 

 

post-269357-0-22502200-1413823085_thumb.jpg

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το υδροχλορικο οξυ δεν ειναι αυτο που διαλύει τα παντα εκτος απο το γυαλι και το πλαστικο?

Δηλαδη αν βαλεις το χερι σου μεσα σε ενα ποτηρι με αυτο τοτε το χερι σου θα διαλυθει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το υδροχλ. οξυ δεν επιδραει με πλαστικο. Θα διαλυσει οποιαδηποτε βρωμια, αλατα, σκουριες χωρις τριψιμο, στο λεπτό.

Εξαλλου αποθηκευεται σε πλαστικη φιαλη για χρονια χωρις καμμια επιπτωση στο πλαστικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...