Προς το περιεχόμενο

Μικρές Απορίες - Σύντομες Απαντήσεις


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πολύ ωραία!

Η Αθήνα έχει κάποιο μεγαλύτερο εμπορικό κέντρο από την Ερμού; Κάτι σαν την Τσιμισκή πχ; 

 

Να πας στο Mall Sova, σε μέγεθος δεν είναι πολύ μεγάλο, είναι περίπου σα τη Λαμία της Γαλλίας, αλλά σε πληθυσμό την έχει τη Θεσσαλονίκη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 18,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το χειμωνα το κρυο νερο δειχνει να με πειραζει. Πονολαιμοι κτλ. Να συνεχισω να πινω μπας και ο οργανισμος μου το μαθει, ή να τον καλομαθαινω και να αρχιζω το ζεστο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά να σας πω, επειδή είμαι ένα βήμα πριν το τρομοκρατικό χτύπημα, μπορείτε σε οποιαδήποτε τυχαία ημερομηνία να δείτε (και να επιλέξετε) θέση προσφοράς σε κάποιο δρομολόγιο του ΟΣΕ;

 

Προσπαθώ να κλείσω ένα γαμ&μένο εισιτήριο για τις 5 του μήνα, βλέπω ότι έχει θέσεις προσφοράς αλλά δε μπορώ να τις επιλέξω γιατί ΔΕ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά να σας πω, επειδή είμαι ένα βήμα πριν το τρομοκρατικό χτύπημα, μπορείτε σε οποιαδήποτε τυχαία ημερομηνία να δείτε (και να επιλέξετε) θέση προσφοράς σε κάποιο δρομολόγιο του ΟΣΕ;

 

Προσπαθώ να κλείσω ένα γαμ&μένο εισιτήριο για τις 5 του μήνα, βλέπω ότι έχει θέσεις προσφοράς αλλά δε μπορώ να τις επιλέξω γιατί ΔΕ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ.

Κανε log in. Το ιδιο θεμα ειχε και ο Gi0 οταν ηθελε να κλεισει για Αθηνα. Ή παιζει πριν να εχει κλεισει καποιος άλλος και προσωρινα να "κλειδωσαν" οι προσφορες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανε log in. Το ιδιο θεμα ειχε και ο Gi0 οταν ηθελε να κλεισει για Αθηνα. Ή παιζει πριν να εχει κλεισει καποιος άλλος και προσωρινα να "κλειδωσαν" οι προσφορες.

 

Μόλις έκανα sign up, λογικά μέχρι τον Μάιο θα έχει έρθει το email επιβεβαίωσης.

Ευχαριστώ για τη βοήθεια πάντως ε, 99% αυτό που λες είναι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πας στο Mall Sova, σε μέγεθος δεν είναι πολύ μεγάλο, είναι περίπου σα τη Λαμία της Γαλλίας, αλλά σε πληθυσμό την έχει τη Θεσσαλονίκη.

 

Άντε καλά. Let it be Athens’ small mall.

 

Καταδέχεσαι να σε πάρω μαζί μου;

 

Νομίζω ότι ως ψώνιο που είσαι, δηλ. Αθηναίος, πρωτευουσιάνος και κυρίως ΜΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΙΟΣ-μέγα τίτλος από ό,τι κατάλαβα για σένα, ανήκεις δικαιωματικά σε κάποιο κατάστημα. 

 

Υ.Γ.1: Μην με μπανάρεις πλιζ.

 

Υ.Γ.2: Γράφεις τπτ ή τζάμπα σ’ αγαπάω;  <3

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδω και κανενα 20αημερο εχω παρατηρησει στην πλατη της γατας μου, κατω απ'το δερμα, κατι σαν μπιλακι. Την πηγα στον κτηνιατρο και μου ειπε να παρακολουθησουμε το μεγεθος για κανενα διμηνο και οτι καμια φορα μπορει να δημιουργηθει καρκινος απο τα εμβολια.

Η μανα μου μου λεει οτι και καρκινος να ειναι, δεν ειναι σαν τους ανθρωπους, πας το αφαιρεις και ειναι οκ.

Γενικα ισχυει αυτο, στα ζωα δεν γινονται μεταστασεις συχνα, κλπ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω τα ογκολογικά των γατών, αλλά φαντάζομαι σε κάθε ζώο έχει σημασία ο τύπος και η θέση του όγκου.

Πόσων ετών είναι η γάτα; Αν δεν είναι μεγάλη σε ηλικία, κατά πάσα πιθανότητα είναι κάποιο λίπωμα και όχι καρκίνος.

Αν βγαίνει και έξω, μπορεί να είναι και καμιά φλεγμονή/κύστη από δάγκωμα.

 

 

 

 


Άντε καλά. Let it be Athens’ small mall.
 
Καταδέχεσαι να σε πάρω μαζί μου;
 
Νομίζω ότι ως ψώνιο που είσαι, δηλ. Αθηναίος, πρωτευουσιάνος και κυρίως ΜΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΙΟΣ-μέγα τίτλος από ό,τι κατάλαβα για σένα, ανήκεις δικαιωματικά σε κάποιο κατάστημα.
 
Υ.Γ.1: Μην με μπανάρεις πλιζ.
 
Υ.Γ.2: Γράφεις τπτ ή τζάμπα σ’ αγαπάω;  <3

 

Μα τι λέτε δεσποινίς, τιμή μου. Αρκεί να είμαι εδώ και να μην έχω μη αναβαλλόμενα τρεξίματα.

(Γράφω, αλλά αραιά, βλ. τέλος προηγούμενης πρότασης.)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω τα ογκολογικά των γατών, αλλά φαντάζομαι σε κάθε ζώο έχει σημασία ο τύπος και η θέση του όγκου.

Πόσων ετών είναι η γάτα; Αν δεν είναι μεγάλη σε ηλικία, κατά πάσα πιθανότητα είναι κάποιο λίπωμα και όχι καρκίνος.

Αν βγαίνει και έξω, μπορεί να είναι και καμιά φλεγμονή/κύστη από δάγκωμα.

 

Καλα σιγουρα ποτε δεν μπορεις να ξερεις, απλα ηθελα να δω γενικα τι ισχυει.

Η γατα μου ειναι 3,5 αρα δεν ειναι μεγαλη. Το σκεφτηκα κι εγω για λιπωμα, αλλα νομιζω οτι ειναι καπως μεγαλο για γατα. Τελοσπαντων, θα δουμε.

(δε βγαινει εξω, ειναι κατω απ'το δερμα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

H κινηση που κανει η γυναικα στο 01:00 ως το 01:03 λεγεται καπως? Προσδιοριζεται καπως στον χορο, οπως η περιστροφη γυρω απο τον αξονα στο ενα ποδι που λεγεται πιρουεττα π.χ?

 

https://www.youtube.com/watch?v=NIbJJi9GHms#t=60

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η περιστροφική κίνηση στον άξονα του σώματος στο ένα πόδι λέγεται γενικά pivot. Η πιρουέτα είναι υποκατηγορία pivot και είναι πολύ συγκεκριμένη.

Η συγκεκριμένη φιγούρα δεν είναι επίσημη φιγούρα tango απ' όσο ξέρω (τουλάχιστον Αργεντίνικου), είναι δανεισμένη από swing/cha-cha/foxtrot και λέγεται underarm turn.

 

Επίσης όλη η σκηνή είναι όχι_tango.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια εξαγωγη φρονιμιτη ποσο μπορει να κανει στο περιπου;

Και κατι αλλο αμα τον βγαλω μετα θα ειμαι συνεχεια ατακτος; Δηλαδη θα ειμαι συνεχεια στην τσιτα, θα κανω συνεχεια βλακειες, θα πειραζω τους διπλανους μου στο δρομο, κλπ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και κατι αλλο αμα τον βγαλω μετα θα ειμαι συνεχεια ατακτος; Δηλαδη θα ειμαι συνεχεια στην τσιτα, θα κανω συνεχεια βλακειες, θα πειραζω τους διπλανους μου στο δρομο, κλπ;

 

shaq.gif

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...