Προς το περιεχόμενο

Μικρές Απορίες - Σύντομες Απαντήσεις


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εδω και κανενα 20αημερο εχω παρατηρησει στην πλατη της γατας μου, κατω απ'το δερμα, κατι σαν μπιλακι. Την πηγα στον κτηνιατρο και μου ειπε να παρακολουθησουμε το μεγεθος για κανενα διμηνο και οτι καμια φορα μπορει να δημιουργηθει καρκινος απο τα εμβολια.

Η μανα μου μου λεει οτι και καρκινος να ειναι, δεν ειναι σαν τους ανθρωπους, πας το αφαιρεις και ειναι οκ.

Γενικα ισχυει αυτο, στα ζωα δεν γινονται μεταστασεις συχνα, κλπ;

 

και τα ζωα δυστηχως κανουν καρκινο και πεθαινουν ετσι εχασα εχω τον σκυλο μου εβγαζε εξωτερικα καλοηθη το βγαζαμε και ηταν οκ αυτο εγινε 3-4 φορες οσπου την τελευταιο βγηκε εσωτερικα και ηταν κακοηθης.

Ξερει καποιος αν υπαρχει καποιος κανονισμος στα videoclub ?  Και αν δεν υπαρχει, αν θα επρεπε να υπαρχει καποιο συμφωνητικο ?

 

Πχ , ποσο χρονικο μπορει να κρατησει καποιος ενα dvd ? 

 

οταν κανεις εγγραφη συμφωνεις με τους ορους ενος βιντεοκλαμπ την ταινια την κρατας η μερα η 3μερο η εβδομαδα αναλογα την κατηγορια, υπαρχουν μαγαζια πχ οπως το 7 που εχουν συνδρομες σε φαση μια ταινια καθε μερα καθε μηνα οποτε πχ μπορεις να παρεις μια ταινια και να την κρατησεις εναν μηνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 18,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλα σιγουρα ποτε δεν μπορεις να ξερεις, απλα ηθελα να δω γενικα τι ισχυει.

Η γατα μου ειναι 3,5 αρα δεν ειναι μεγαλη. Το σκεφτηκα κι εγω για λιπωμα, αλλα νομιζω οτι ειναι καπως μεγαλο για γατα. Τελοσπαντων, θα δουμε.

(δε βγαινει εξω, ειναι κατω απ'το δερμα)

Έχει κάνει εμβόλιο για λύσσα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Thanks Luci!

 

Εξαγωγη πανω απο πενηνταρικο νομιζω δεν παει...

Να ρωτησω η alcatel με την thl εχουν καποια σχεση; η εγω λεω βλακειες;;;

Ειναι δυο διαφορετικες εταιρειες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δύο μέρες συνεχόμενες με κλειστά τα "δεδομένα κινητού" με έχει χρεώσει 1Ε κάθε μέρα για χρήση mobile internet

παίζει να φταίει το gps και ένα πρόγραμμα fake gps που δοκίμαζα;

 

το ότι είχα απενεργοποιημένο το "δεδομένα κινητού" είναι σίγουρο, με κάποιο τρόπο μήπως το παρακάπτουν και κατεβάζουν δεδομένα μέσω του δικτύου κινητής;

internet είχα μέσω wi fi

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και τα ζωα δυστηχως κανουν καρκινο και πεθαινουν ετσι εχασα εχω τον σκυλο μου εβγαζε εξωτερικα καλοηθη το βγαζαμε και ηταν οκ αυτο εγινε 3-4 φορες οσπου την τελευταιο βγηκε εσωτερικα και ηταν κακοηθης.

Οκ, ευχαριστω για την απαντηση. Ελπιζω να μην ειναι τετοια περιπτωση.

 

Έχει κάνει εμβόλιο για λύσσα;

Της κανω καθε χρονο ενα εμβολιο που εχει διαφορα, την τελευταια φορα της το εκανα τον Ιουνιο, δε θυμαμαι αλλα παιζει να ειχε και για λυσσα ή για λευχαιμια. Και αυτο για λευχαιμια μπορει να δημιουργησει προβλημα λεει.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Δύο μέρες συνεχόμενες με κλειστά τα "δεδομένα κινητού" με έχει χρεώσει 1Ε κάθε μέρα για χρήση mobile internet

παίζει να φταίει το gps και ένα πρόγραμμα fake gps που δοκίμαζα;

 

το ότι είχα απενεργοποιημένο το "δεδομένα κινητού" είναι σίγουρο, με κάποιο τρόπο μήπως το παρακάπτουν και κατεβάζουν δεδομένα μέσω του δικτύου κινητής;

internet είχα μέσω wi fi

Δεν μπορει να παρακαμπτεται η απενεργοποιηση των mobile data.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Της κανω καθε χρονο ενα εμβολιο που εχει διαφορα, την τελευταια φορα της το εκανα τον Ιουνιο, δε θυμαμαι αλλα παιζει να ειχε και για λυσσα ή για λευχαιμια. Και αυτο για λευχαιμια μπορει να δημιουργησει προβλημα λεει.

Αυτό για την λύσσα καλό είναι να αποφεύγεται άμα δεν κρίνεται απαραίτητο γιατί μπορεί να δημιουργήσει σάρκωμα και να χρειαστεί ακρωτηριασμός του ποδιού (εκεί το κάνουν αυτό το εμβόλιο) αλλά νομίζω ότι δεν είναι στο πολλαπλό, είναι μόνο του

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ, ευχαριστω για την απαντηση. Ελπιζω να μην ειναι τετοια περιπτωση.

 

 

Εύχομαι και εγώ να είναι κάτι απλό, αν μπορείς πήγαινε να της το αφαιρέσουν και μετά πες στον κτηνιατρο να το στείλει για βιοψια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαγωγη πανω απο πενηνταρικο νομιζω δεν παει...

Τωρα το ειδα. Καραλάικ. Γιατι εχω ακουσει κατι 100αρες κλπ στους οδοντιατρους και δεν ειμαστε με τιποτα για τετοια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα multirama εχουν παραλαβη απο τα καταστηματα της speedex.

λεει 2,5 ευρω η χρεωση και απο κατω λεει αντικαταβολη δωρεαν.

τι  ισχυει?

σιγα μην τυς δωσω 2.5 ευρω.

αν ειναι δωρεαν η παραλαβη το σκεφτομαι.

 

Υπηρεσίες Σημείων Παραλαβής Speedex* 2,5€ σε Σημείο Παραλαβής Speedex

Τρόπος πληρωμής ΔΩΡΕΑΝ Αντικαταβολή στο σημείο, με πιστωτική κάρτα από το site ή κατάθεση σε τραπεζικό λογαριασμό

Παρακολούθηση Παραγγελίας Ενημέρωση μέσω e-mail σε όλη την πορεία της παραγγελίας

και λινκ για το πινακακι

http://www.multirama.gr/storelocator

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...