Προς το περιεχόμενο

Μικρές Απορίες - Σύντομες Απαντήσεις


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω αυτόνομη θέρμανση και δεν επιθυμώ να κάνω χρήση της. Μπορώ να απαλλαγώ εξ ολοκλήρου από την καταβολή του παγίου ποσοστού συμμετοχής μου στην θέρμανση; Εχει βγει καποιος νομος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 18,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

αν εισαι σε πολυκατοικια και αν εισαι σε οροφο νομιζω οτι πληρωνεις το 30% του συνολικου σου ποσοστου λογω των σωληνωσεων που περνουν απο το διαμερισμα σου.

αν εισαι στο ρετιρε νομιζω τιποτα.

με επιφυλαξη αυτα παντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω αυτόνομη θέρμανση και δεν επιθυμώ να κάνω χρήση της. Μπορώ να απαλλαγώ εξ ολοκλήρου από την καταβολή του παγίου ποσοστού συμμετοχής μου στην θέρμανση; Εχει βγει καποιος νομος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω αυτόνομη θέρμανση και δεν επιθυμώ να κάνω χρήση της. Μπορώ να απαλλαγώ εξ ολοκλήρου από την καταβολή του παγίου ποσοστού συμμετοχής μου στην θέρμανση; Εχει βγει καποιος νομος?

αν εχεις ορεξη για διαβασμα σου παραθετω ολοκληρο τομο :P το τι επιτρεπεται και τι οχι στην πολυκατοικια... ελπιζω να σε βοηθησει.. και εσενα και οποιον αλλον θελει κατι παρομοιο...

 

http://www.koino-xrista.gr/koinoxrista.php#kentherm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν εχεις ορεξη για διαβασμα σου παραθετω ολοκληρο τομο :P το τι επιτρεπεται και τι οχι στην πολυκατοικια... ελπιζω να σε βοηθησει.. και εσενα και οποιον αλλον θελει κατι παρομοιο...

 

http://www.koino-xrista.gr/koinoxrista.php#kentherm

με λιγα λογια δεν υπαρχει καποιος νομος που να ακυρωνει το καταστατικο της πολυκατοικιας πανω σε αυτο το θεμα.. γιατι παλια κατι ειχε παρε το αυτι μου στην τηλεοραση..
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το καταστατικό της πολυκατοικίας ακυρώνεται (παρακάμπτεται θα έλεγα) με νόμο μόνο στην περίπτωση αλλαγής από πετρέλαιο σε φυσικό αέριο. Προκειμένου δηλαδή να γίνει αυτή η μετατροπή, αρκεί πλειοψηφία 50%+1 ψήφοι, άσχετα με το τι λέει το καταστατικό (το δικό μας πχ λέει ότι για οποιαδήποτε αλλαγή στην θέρμανση απαιτείται το 70% των ψήφων).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

whats app, viber κτλ συνεχίζουν να λειτουργούν με το παλιό νμ σε περίπτωση που αλλάξεις sim/αριθμό τηλεφώνου;

 

Αν δεν κάνεις reset το κινητό, ναι. Το whatsapp σίγουρα δεν επηρεάζεται, κατα πάσα πίθανότητα ούτε και το viber, αλλά δεν είμαι 100% σίγουρος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν περιμενω να αναψει κοκκινο το λαμπακι στην ηλεκτρικη μου οδοντοβουρτσα και μετα να την βαλω να φορτισει φορτιζει γυρω στις 20-24 ώρες, οποτε χανω ενα δυο βουρτσισματα ετσι.

Εσεις την φορτιζετε οποτε να'ναι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγα στον γιατρό μου με το βιβλιάριο του πατέρα μου και μου έγραψε μαγνητική. Το θέμα είναι πως μου την έγραψε στο όνομα του πατέρα μου. Εγώ είμαι ασφαλισμένος στον πατέρα μου. Πήγα έκλεισα ραντεβού χωρίς να το δω. Αύριο που θα πάω για την μαγνητική θα έχω πρόβλημα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πηρα καινουριο πλυντηριο πιατων και εχει ενα προγραμμα με "πολυδυναμες παστιλιες", τι σημαινει αυτο? τις ταμπλετες εννοει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...