Προς το περιεχόμενο

Μικρές Απορίες - Σύντομες Απαντήσεις


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 18,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μάλλον έπρεπε να ανοίξω ξεχωριστό θέμα... 

 

Όντως εντελώς οφφτόπικ.. :Ρ   Στην τελική βρες ένα θρεντ για τράπεζες και συνέχισε εκεί. :Ρ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η οποια διαβασα οτι θα εχει γυσρω στα 80 ευρω ετησια συνδρομη...

 

Μεγαλουτσικη. Εψαχνα προχθες να βρω την συνδρομη αλλα ελεγαν οτι θα ανακοινωθει συντομα. Για αυτα που θα προσφερει ομως ειναι οκ, δεν ειναι και φθηνα τα κομικ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεγαλουτσικη. Εψαχνα προχθες να βρω την συνδρομη αλλα ελεγαν οτι θα ανακοινωθει συντομα. Για αυτα που θα προσφερει ομως ειναι οκ, δεν ειναι και φθηνα τα κομικ

 

To ξερω αλλα και παλι δεν ειναι ευκολο να σκας 80 το χρονο..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω κατασπαραξει το τοπικ τον τελευταιο καιρο...

 

 

 

Ρε παιδια, στο κεντρο, προς πλακα, δεν υπαρχει ουτε ενα ανθοπωλειο; ΟΥΤΕ ΕΝΑ; 

 

Συμφωνα με καποια site, υπαρχει ενα στην λεκκα και ενα στην νικης. Στην λεκκα αμφιβαλλω αν υπαρχει γιατι περναγα συχνα και δεν εβλεπα κατι.

 

Η κατασταση θα γινει το σαββατο και καπως πρεπει να το βολεψω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρησιμοποιώντας μόνο τις γραμμές του μετρό στην Αθήνα (Μ1, Μ2, Μ3), και τα ποδαράκια μου, ποια αξιοθέατα θα μπορούσα να επισκεφτώ; Ξέρω ότι υπάρχει στάση στην Ακρόπολη (50-100 μέτρα από την κεντρική είσοδο). Κάπου αλλού;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν λες για το μουσειο,με το που κατεβεις στην σταση Ακροπολη στριβεις απο τον πεζοδρομο με τα καφε αριστερα και πεφτεις πανω στην εισοδο του . Για να ανεβεις παρθενωνα οντως ειναι λιγο πιο περα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον έπρεπε να ανοίξω ξεχωριστό θέμα... 

 

Η απορία μου είναι γιατί; Το ευρώ είναι ένα υπάρχον νόμισμα. Απλά πλέον θα αποτελεί ξένο νόμισμα και όχι (και)εθνικό. Με ποια λογική να μετατραπεί σε δραχμές αυτόματα; Τα λεφτά θα παραμείνουν (ελπίζω) στην κατοχή μου είτε ευρώ είναι είτε δραχμές. Θα πρέπει να είναι δικό μου θέμα η μετατροπή σε ευρώ ή δραχμές, ανάλογα με τις ανάγκες μου. Ποια μέρη/ μηχανισμοί ωφελούνται από την μετατροπή των δικών μου χρημάτων σε δραχμές, ώστε να την επιβάλλουν αυτόματα;

 

Πιστεύω καταλαβαίνετε τον προβληματισμό μου. Ακούω συνέχεια για αυτό το ενδεχόμενο αλλά δεν μπορώ να καταλάβω την λογική πίσω από αυτό και ήλπιζα να είναι ράδιο αρβύλα.

Απαντώ όσο σύντομα μπορώ.

 

Το ευρώ είναι το εθνικό μας νόμισμα. Αν γυρίσουμε σε δραχμή, τότε τα ευρώ στις ελληνικές τράπεζες θα μετατραπούν σε δραχμές.. Εϊτε είναι δικά σου, είτε είναι στο λογαριασμό κάποιου ξένου σε ελληνική τράπεζα. Αυτό είναι το νόημα της "αλλαγής νομίσματος", δεν θα γίνονται συναλλαγές σε ευρώ (τουλάχιστον νόμιμα).

Έτσι όπως το θέτεις, να συνεχίσουμε να χρησιμοποιούμε τα ευρώ και όχι τις δραχμές..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Hot Hot Burgers, Κολοκοτρώνη.

 

sweetjesus.jpg

 

πού αλλού πιστεύετε οτι αξίζει να πάω? ψάχνω καλό σουβλάκι/πίτα κόντα σε μετρό εστω. καθως και οτιδήποτε άλλο μαγαζάκι να παω για καφε κτλ που να αξίζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγαινε στο Θανάση στο Μοναστηράκι για παραδοσιακό κεμπάπ τυλιχτό. Βάζει μόνο τομάτα-κρεμμύδι και έχει μονο κεμπάπ από κρέατα, για να σε προειδοποιήσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγαινε στο Θανάση στο Μοναστηράκι για παραδοσιακό κεμπάπ τυλιχτό. Βάζει μόνο τομάτα-κρεμμύδι και έχει μονο κεμπάπ από κρέατα, για να σε προειδοποιήσω.

 

Τι είναι ενα τυλιχτό κεμπάπ ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...