Προς το περιεχόμενο

Μικρές Απορίες - Σύντομες Απαντήσεις


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γιατι γραφει σε μερικες σελιδες:

 

Στειλτε μας email στο info at example dot com

 

αντι για info@example.com ??

 

Αφου τα @ και . ειναι στους 128 βασικους χαρακτηρες ASCII, υπαρχουνε συστηματα που δεν τα αναγνωριζουν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 18,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Super Moderators

ούτε  :-(  με βλέπω για ebay ξανα 

 

Άκουσα πως πρόσφατα στου Ψυρρή (Καραϊσκάκη 28, στο Impact Hub Athens) λειτούργησε δανειστική βιβλιοθήκη comics, 2000+ τίτλοι κτλ. Θα έχει και site στο μέλλον, εδώ, αλλά δε λειτουργεί ακόμη. 

 

Δε χάνεις κάτι να τους ρωτήσεις, ίσως να μπορούν να σε κατευθύνουν καλύτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μία ολίγον αφελής ερώτηση: Αν οδηγηθούμε στο περιβόητο Grexit, τι μέλλει γενέσθαι με τα λίγα ευρώπουλα που έχουμε στην τράπεζα; Θα μετατραπούν αυτόματα σε δραχμές; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και αυτό πάει εδώ, η απάντηση είναι: δε διορίζονται.

Οι λίγοι που διορίζονται κάθε χρόνο είναι ωρομίσθιοι ή αναπληρωτές που δεν πάνε μέσω ΑΣΕΠ 

(οι διαγωνισμοί του ΑΣΕΠ είναι για μόνιμους εκπαιδευτικούς)

Ο τελευταίος ήταν το 2008 και από τότε για να πάρεις μια ιδέα τι γίνεται, δες το Δεκέμβριο '14 που έγινε Φεβρουάριος '15, που έγινε... 

 

Αν θες να πας αναπληρωτής ή ωρομίσθιος, googleαρέ το, το θέμα ξεφεύγει από το "σύντομες απαντήσεις"

Για να το πω όσο πιο σύντομα γίνεται, η πρόσληψη γίνεται με πίνακες και μόρια

 

Ευχαριστώ! Τηλεφώνησα στο υπουργείο για να μου σκοτώσουν κάθε ελπίδα, αλλά και για να συνειδητοποιήσω για ακόμα μια φορά ότι τιμωρούμαι από το κάρμα μου για ένα εφηβικό μου έγκλημα. 

 

Η μόνη δυνατότητα που έχω για την ώρα είναι να συμπεριληθφώ στον πίνακα των αναπληρωτών όταν βγει η εγκύκλιος (στο τέλος του σχολικού έτους από ό,τι είπαν). 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 


Μία ολίγον αφελής ερώτηση: Αν οδηγηθούμε στο περιβόητο Grexit, τι μέλλει γενέσθαι με τα λίγα ευρώπουλα που έχουμε στην τράπεζα; Θα μετατραπούν αυτόματα σε δραχμές;

 

Εαν το εθνικο μας νομισμα θα ειναι η δραχμη, ναι θα μετατραπουν αυτοματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μία ολίγον αφελής ερώτηση: Αν οδηγηθούμε στο περιβόητο Grexit, τι μέλλει γενέσθαι με τα λίγα ευρώπουλα που έχουμε στην τράπεζα; Θα μετατραπούν αυτόματα σε δραχμές; 

 

 

Εαν το εθνικο μας νομισμα θα ειναι η δραχμη, ναι θα μετατραπουν αυτοματα.

 

 

ε ναι προφανώς...

Το θέμα είναι με τι ισοτιμία θα γίνει η μετατροπή. Θα γίνει με το 340.75 όπως την πρώτη φορά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άκουσα πως πρόσφατα στου Ψυρρή (Καραϊσκάκη 28, στο Impact Hub Athens) λειτούργησε δανειστική βιβλιοθήκη comics, 2000+ τίτλοι κτλ. Θα έχει και site στο μέλλον, εδώ, αλλά δε λειτουργεί ακόμη. 

 

Δε χάνεις κάτι να τους ρωτήσεις, ίσως να μπορούν να σε κατευθύνουν καλύτερα.

 

Η οποια διαβασα οτι θα εχει γυσρω στα 80 ευρω ετησια συνδρομη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Το θέμα είναι με τι ισοτιμία θα γίνει η μετατροπή. Θα γίνει με το 340.75 όπως την πρώτη φορά;

αμφιβάλω, θα γίνει κι υποτίμηση νομίσματος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον έπρεπε να ανοίξω ξεχωριστό θέμα... 

 

Η απορία μου είναι γιατί; Το ευρώ είναι ένα υπάρχον νόμισμα. Απλά πλέον θα αποτελεί ξένο νόμισμα και όχι (και)εθνικό. Με ποια λογική να μετατραπεί σε δραχμές αυτόματα; Τα λεφτά θα παραμείνουν (ελπίζω) στην κατοχή μου είτε ευρώ είναι είτε δραχμές. Θα πρέπει να είναι δικό μου θέμα η μετατροπή σε ευρώ ή δραχμές, ανάλογα με τις ανάγκες μου. Ποια μέρη/ μηχανισμοί ωφελούνται από την μετατροπή των δικών μου χρημάτων σε δραχμές, ώστε να την επιβάλλουν αυτόματα;

 

Πιστεύω καταλαβαίνετε τον προβληματισμό μου. Ακούω συνέχεια για αυτό το ενδεχόμενο αλλά δεν μπορώ να καταλάβω την λογική πίσω από αυτό και ήλπιζα να είναι ράδιο αρβύλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...