Προς το περιεχόμενο

Μικρές Απορίες - Σύντομες Απαντήσεις


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλύτερα εγκατέστησε το free download manager και κατέβασε ένα μεγάλο αρχείο, ας πούμε από εδώ. Το δεύτερο λινκ είναι από σέρβερς του Εθνικού Μετσόβιου Πανεπιστημίου και έχει λινκς για διάφορες διανομές Linux mint. Αφησέ το μερικά λεπτά να κατεβάζει για να σταθεροποιηθεί η ταχύτητα και δες με πόσο θα κατεβάζει.

Το έκανα με το λινκ από το ΕΜΠ και σταθεροποιήθηκε στο 31,9 Kbps. Από Ήπειρο πάντα. Τι λέτε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 18,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το έκανα με το λινκ από το ΕΜΠ και σταθεροποιήθηκε στο 31,9 Kbps. Από Ήπειρο πάντα. Τι λέτε;

 

Άμα εννοείς ότι κατεβάζει με 310 kb/s τότε είσαι πολύ καλά για 2αρα σύνδεση.

 

kb/s σημαίνει kilobyte το δευτερόλεπτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως εγω που υποτίθεται πληρώνω 24 Mbps , με το κόλπο με το Μετσόβειο που αναφέρθηκε πριν (Θεσσαλονίκη είμαι ) σταθεροποιήθηκε στα 1470kb/sec  δε ξέρω αν είναι καλό σα νούμερο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως εγω που υποτίθεται πληρώνω 24 Mbps , με το κόλπο με το Μετσόβειο που αναφέρθηκε πριν (Θεσσαλονίκη είμαι ) σταθεροποιήθηκε στα 1470kb/sec  δε ξέρω αν είναι καλό σα νούμερο

 

Στο μέσο όρο είσαι. Οι περισσότεροι με 24αρα σε τέτοιες ταχύτητες περίπου κυμαίνονται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αύριο πρέπει να βγάλω κάρτα καυσαερίων. Δύσκολο να προλάβω. Αν τη βγάλω εκπρόθεσμα έχω κάποιο θέμα με προσαυξήσεις, πρόστιμα κλπ; (Να με σταματήσουν δεν πρόκειται, δεν θα το κινήσω το αμάξι)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αύριο πρέπει να βγάλω κάρτα καυσαερίων. Δύσκολο να προλάβω. Αν τη βγάλω εκπρόθεσμα έχω κάποιο θέμα με προσαυξήσεις, πρόστιμα κλπ; (Να με σταματήσουν δεν πρόκειται, δεν θα το κινήσω το αμάξι)

 

όχι, δεν έχεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω τα Office 2007 .

Για να περάσω τα 2013 πρέπει να σβησω πρώτα το Office 2007 ;

Όχι μπορείς να τα έχεις και τα δύο

 

όχι, δεν έχεις.

Σ'ευχαριστώ! Με μια πρόχειρη αναζήτηση στο ίδιο συμπέρασμα κατέληξα κι εγώ :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σας πρήξω με μία τελευταία ερώτηση, τι μπορώ να κάνω γι' αυτό; (είναι wifi  2 μέτρα από το ρούτερ, το ίδιο ρούτερ εδώ και δύο χρόνια, διαφορετικοί υπολογιστές, δεν μου κλέβουν σήμα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σας πρήξω με μία τελευταία ερώτηση, τι μπορώ να κάνω γι' αυτό; (είναι wifi  2 μέτρα από το ρούτερ, το ίδιο ρούτερ εδώ και δύο χρόνια, διαφορετικοί υπολογιστές, δεν μου κλέβουν σήμα)

Δοκίμασε και με καλώδιο μήπως έχει θέμα το wifi. Πρώτα βεβαιώσου ότι δεν υπάρχουν άλλα προγράμματα που κατεβάζουν ή ανεβάζουν δεδομένα, κάνε επανεκκίνηση σε ρούτερ και υπολογιστή και κάνε αυτό που είχα αναφέρει με το free download manager.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...