Προς το περιεχόμενο

Μικρές Απορίες - Σύντομες Απαντήσεις


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

για το παλιο το προστυχο λενε, οτι εχει τα καλυτερα psysics για ralloκαστασεις, βεβαια εννοειται οτι το modαρουν του θανατα

Ισχύει, είναι αρκετά δύσκολο και είσαι συνέχεια στην τσίτα! Για σωστά αποτελέσματα απαιτείται τιμονιερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 18,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Θέλω να τεστάρω την σύνδεση μου. Απ' ότι έχω δει εδώ και αλλού, το ενδεδειγμένο σάιτ είναι το Speedtest της Ookla. Αυτό λοιπόν δεν έχει servers στην περιοχή μου (ήπειρος) και μου βγάζει έναν στην Αλβανία ονόματι Shadownet. Ο πιο κοντινός στην Ελλάδα είναι ένας στη Βέροια ονόματι DarkOrbsth. Είναι ασφαλές να επιλέξω αυτούς του server, γιατί σκιάζομαι από τα ονόματα. Επίσης θα είναι έγκυρη όποια μέτρηση;

 

Δοκίμασα από Αθήνα-Θεσσαλονίκη και μου βγάζει μόνο 0,2 mbps download. Γενικά σέρνεται υπερβολικά και με προβληματίζει. Η σύνδεση είναι 2 Μβπς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο καλύτερος τρόπος είναι να κατεβάσεις ένα μεγάλο αρχείο χρησιμοποιώντας download manager. Το speedtest της Ookla δεν δίνει σωστά αποτελέσματα.

 

Παράδειγμα, μια διανομή Linux .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κατεβάσω κάνα τόρρεντ εννοείς σε απλά ελληνικά ε; Καλή ιδέα!

 

Πάντως η 2άρα πρέπει να πιάνει 2 γεμάτα, σωστά; Η 24 μπορεί να πιάνει λιγότερο γιατί μπορεί το όριο να είναι στα 10, αλλά η 2 πρέπει να πιάνει 2 γεμάτα, αφού το όριο είναι σίγουρα μεγαλύτερο. Καλά το πάω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κατεβάσω κάνα τόρρεντ εννοείς σε απλά ελληνικά ε; Καλή ιδέα!

Όχι torrent.

Διάλεξε έναν ftp και δοκίμασε από εκεί.

πχ http://www.freebsd.org/doc/en_US.ISO8859-1/books/handbook/mirrors-ftp.html

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κατεβάσω κάνα τόρρεντ εννοείς σε απλά ελληνικά ε; Καλή ιδέα!

 

Πάντως η 2άρα πρέπει να πιάνει 2 γεμάτα, σωστά; Η 24 μπορεί να πιάνει λιγότερο γιατί μπορεί το όριο να είναι στα 10, αλλά η 2 πρέπει να πιάνει 2 γεμάτα, αφού το όριο είναι σίγουρα μεγαλύτερο. Καλά το πάω;

Καλύτερα εγκατέστησε το free download manager και κατέβασε ένα μεγάλο αρχείο, ας πούμε από εδώ. Το δεύτερο λινκ είναι από σέρβερς του Εθνικού Μετσόβιου Πανεπιστημίου και έχει λινκς για διάφορες διανομές Linux mint. Αφησέ το μερικά λεπτά να κατεβάζει για να σταθεροποιηθεί η ταχύτητα και δες με πόσο θα κατεβάζει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω να τεστάρω την σύνδεση μου. Απ' ότι έχω δει εδώ και αλλού, το ενδεδειγμένο σάιτ είναι το Speedtest της Ookla. Αυτό λοιπόν δεν έχει servers στην περιοχή μου (ήπειρος) και μου βγάζει έναν στην Αλβανία ονόματι Shadownet. Ο πιο κοντινός στην Ελλάδα είναι ένας στη Βέροια ονόματι DarkOrbsth. Είναι ασφαλές να επιλέξω αυτούς του server, γιατί σκιάζομαι από τα ονόματα. Επίσης θα είναι έγκυρη όποια μέτρηση;

 

Δοκίμασα από Αθήνα-Θεσσαλονίκη και μου βγάζει μόνο 0,2 mbps download. Γενικά σέρνεται υπερβολικά και με προβληματίζει. Η σύνδεση είναι 2 Μβπς.

 

Ποια εταιρία γαμώ το φελέκι μου πουλάει 2Mb/s γραμμή το 2015; Είμαστε σοβαροί; Και θέλουμε μετά να λεγόμαστε ανεπτυγμένη χώρα. Σκατά στα μούτρα μας.

 

No offence αδερφέ, δεν τα βάζω μαζί σου, τον πάροχό σου βρίζω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποια εταιρία γαμώ το φελέκι μου πουλάει 2Mb/s γραμμή το 2015; Είμαστε σοβαροί; Και θέλουμε μετά να λεγόμαστε ανεπτυγμένη χώρα. Σκατά στα μούτρα μας.

 

No offence αδερφέ, δεν τα βάζω μαζί σου, τον πάροχό σου βρίζω.

 

Ποιος άλλος; 

 

Ο ποτές μόνο δίνει τέτοιες ταχύτητες. Κανονικά πρέπει να του βάλει 24αρα χωρίς επιπλέον χρέωση απο μόνος του, αλλά άμα δεν τους πεις τίποτα κάνουν τις πάπιες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλύτερα εγκατέστησε το free download manager και κατέβασε ένα μεγάλο αρχείο, ας πούμε από εδώ. Το δεύτερο λινκ είναι από σέρβερς του Εθνικού Μετσόβιου Πανεπιστημίου και έχει λινκς για διάφορες διανομές Linux mint. Αφησέ το μερικά λεπτά να κατεβάζει για να σταθεροποιηθεί η ταχύτητα και δες με πόσο θα κατεβάζει.

το έκανα από περιέργεια και κατεβάζει με 500 kb/sec. τι σημαίνει αυτό;  (ονομαστική 4άρα από οτε)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το έκανα από περιέργεια και κατεβάζει με 500 kb/sec. τι σημαίνει αυτό;  (ονομαστική 4άρα από οτε)

 

Αν έχεις ονομαστική 4άρα και πιάνεις 500Κb/s, μην το πεις ούτε του παπά.

 

2Mb/s ο ένας, 4 Mb/s η άλλη, μάλλον η χρονομηχανή μου δουλεύει. Δεν εξηγείται διαφορετικά.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το έκανα από περιέργεια και κατεβάζει με 500 kb/sec. τι σημαίνει αυτό; (ονομαστική 4άρα από οτε)

Σημαίνει ότι κατεβάζεις με το 100% της δυνατότητας του πακέτου που έχεις επιλέξει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έχεις ονομαστική 4άρα και πιάνεις 500Κb/s, μην το πεις ούτε του παπά.

 

2Mb/s ο ένας, 4 Mb/s η άλλη, μάλλον η χρονομηχανή μου δουλεύει. Δεν εξηγείται διαφορετικά.

Σε χωριό στην μέση του πουθενά ,σε νησί του αιγαίου. Στην πόλη έχουν και 10άρες 12άρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποια εταιρία γαμώ το φελέκι μου πουλάει 2Mb/s γραμμή το 2015; Είμαστε σοβαροί; Και θέλουμε μετά να λεγόμαστε ανεπτυγμένη χώρα. Σκατά στα μούτρα μας.

 

No offence αδερφέ, δεν τα βάζω μαζί σου, τον πάροχό σου βρίζω.

Όπως σωστά μάντεψε ο Τόμας, ο ποτές, σε πρόγραμμα που έκαναν οι γονείς μου μέσω καταστήματος Γερμανός. Η φάση είναι ότι δε πληρώνουν και λίγα, αλλά τι να τους πω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...