Προς το περιεχόμενο

Μικρές Απορίες - Σύντομες Απαντήσεις


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για UK μιλαμε ετσι? Αν ναι νομιζω η σωστη απαντηση ειναι αυτη που γραφει στην αγγελια, εξαλλου αν ειχες βλεψεις για παραπανω η εισαι overqualified δεν θα εστελνες για τη συγκεκριμένη θεση. Σου ειπα προσωπικη εμπειρια συγγενη μη σε παρω στο λαιμο μου δεν εχω ψαξει εγω προσωπικα δουλεια UK ας απαντησει κανεις απο αυτους που ειναι ηδη εκει.

 

Αν γραψεις και σπουδες/προϋπηρεσία/θεση που ψαχνεις μπορει να βοηθησει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 18,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Για UK μιλαμε ετσι? Αν ναι νομιζω η σωστη απαντηση ειναι αυτη που γραφει στην αγγελια, εξαλλου αν ειχες βλεψεις για παραπανω η εισαι overqualified δεν θα εστελνες για τη συγκεκριμένη θεση. Σου ειπα προσωπικη εμπειρια συγγενη μη σε παρω στο λαιμο μου δεν εχω ψαξει εγω προσωπικα δουλεια UK ας απαντησει κανεις απο αυτους που ειναι ηδη εκει.

 

Αν γραψεις και σπουδες/προϋπηρεσία/θεση που ψαχνεις μπορει να βοηθησει.

Ναι για UK. Στέλνω βιογραφικά προς το παρόν και έχω δει γραπτώς την συγκεκριμένη ερώτηση, οπότε σίγουρα θα ρωτήσουν και από κοντά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι θα σε ρωτησουν κατα πασα πιθανοτητα, συνηθως ειναι ενα range πχ λενε δινουν 30-40k, η αδερφη μου πχ στην προηγουμενη δουλεια επαιρνε 28k καπου εκει λιγο κατω απο 30, ε ειπε "οχι λιγοτερο απο οσο επαιρνα στην προηγουμενη" παροτι ειχε τα προσοντα και την προϋπηρεσία να διαπραγματευτει κατι παραπανω και πηρε ακριβως αυτο που ειπε. Αλλες δουλειες λενε στανταρ τοσο ξερω γω 25k, εκει μπορει και να μη σε ρωτησουν καν.

 

Στη θεση σου θα ελεγα οτι ειμαι ικανοποιημενος με το minimum αν ειναι range και αν ειναι fixed θα ελεγα αυτο ακριβως που λεει.

 

Θα σε διαφωτησουν καλυτερα αρκετοι απο εδω που δουλευουν ηδη UΚ, καλη τυχη δεν ειναι και πολυ ευκολα και εκει οπως μαθαινω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι θα σε ρωτησουν κατα πασα πιθανοτητα, συνηθως ειναι ενα range πχ λενε δινουν 30-40k, η αδερφη μου πχ στην προηγουμενη δουλεια επαιρνε 28k καπου εκει λιγο κατω απο 30, ε ειπε "οχι λιγοτερο απο οσο επαιρνα στην προηγουμενη" παροτι ειχε τα προσοντα και την προϋπηρεσία να διαπραγματευτει κατι παραπανω και πηρε ακριβως αυτο που ειπε. Αλλες δουλειες λενε στανταρ τοσο ξερω γω 25k, εκει μπορει και να μη σε ρωτησουν καν.

 

Στη θεση σου θα ελεγα οτι ειμαι ικανοποιημενος με το minimum αν ειναι range και αν ειναι fixed θα ελεγα αυτο ακριβως που λεει.

 

Θα σε διαφωτησουν καλυτερα αρκετοι απο εδω που δουλευουν ηδη UΚ, καλη τυχη δεν ειναι και πολυ ευκολα και εκει οπως μαθαινω.

Σε ευχαριστώ για την βοήθεια. Λίγη τύχη χρειαζόμαστε μόνο, τα υπόλοιπα είναι οκ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Για μένα λες λίγο παραπάνω και αν σε ρωτήσουν γιατί τους λες Γιατί ειμαι καλός στη δουλειά μου και θα το δείτε και εσείς Όταν με προσλάβετε. Δείχνει αυτοπεποίθηση. Σε λογικά πλαίσια στυλ δίνουν 30 λες 32 πχ

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ιn my job, συνηθως οταν παω να κλεισω contract, ειτε μουρικα ειτε uk, μου αναφερουν το τελικο ποσο, και προσθετω ενα 30-35% extra…. 

 

its just the risk you take.  :-)

 

 

 

 

 

Αν νοιωθεις οτι αξιζεις παραπανω, απλα το αναφερεις, αλλιως λες το salary που αναφερει η ad.

 

tip: αν εισαι new στο uk και χωρις exp, συνηθως δεν την κανουν την ερωτηση ή την κανουν απλα τυπικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 Μαΐου παρήγγειλα κάτι ακουστικά αξίας 6€ από το miniinthebox. Τα ακουστικά ήρθαν χθες. Το θέμα είναι ότι μιλούσα με αυτούς όσο περίμενα και μου είπαν ότι μου στέλνουν άλλα. Μου είπαν ότι σε περίπτωση που έρθει το πρώτο πακέτο να μη δεχτώ το δεύτερο. Τι κάνω σε αυτή την περίπτωση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γίνεται να χρησιμοποιήσω την οθόνη του laptop για το rasberry; HDMI θύρες έχουν και τα δυο.

 

 

https://www.raspberrypi.org/blog/use-your-desktop-or-laptop-screen-and-keyboard-with-your-pi/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι. Το hdmi του laptop ειναι συνήθως μονο έξοδος.

 

Βάλε putty (ενεργοποίησε Χ11) στο λαπτοπ και ένωσε τα με καλώδιο δικτύου (ουτε καν ανεστραμμένο δε χρειάζεσαι με το rpi) κι εισαι άρχοντας.

Πιφ.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...