Προς το περιεχόμενο

Μικρές Απορίες - Σύντομες Απαντήσεις


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Υπάρχει περίπτωση να μου κόψουν το νερό στην Πάτρα για 46 ευρώ (3 λογαριασμοί)? Γιατι εχω αφήσει τον λογαριασμό εκει και τώρα είμαι σε άλλη πόλη.

Δεν υπάρχει περίπτωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 18,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Υπάρχει τρόπος μέσω Google Maps, Google Earth ή κάποιας άλλης υπηρεσίας χαρτών, να βρω το υψηλότερο σημείο σε κάποια περιοχή που με ενδιαφέρει, πχ στο χωριό μου; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Υπάρχει τρόπος μέσω Google Maps, Google Earth ή κάποιας άλλης υπηρεσίας χαρτών, να βρω το υψηλότερο σημείο σε κάποια περιοχή που με ενδιαφέρει, πχ στο χωριό μου; </p>

 

Για δοκίμασε εδώ: http://www.daftlogic.com/sandbox-google-maps-find-altitude.htm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό είναι για σημεία, όχι για περιοχή. Δηλαδή πατάω ένα σημείο πάνω στον χάρτη και μου δείχνει το υψόμετρο. Αλλά εγώ όμως πως ξέρω ότι αυτό είναι το μεγαλύτερο υψόμετρο σε μια περιοχή που με ενδιαφέρει; Θέλω να επιλέγω μια περιοχή και να μου δείχνει αυτόματα ή κάπως αλλιώς ποιο είναι το ψηλότερο σημείο σε αυτή την περιοχή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει περίπτωση να μου κόψουν το νερό στην Πάτρα για 46 ευρώ (3 λογαριασμοί)? Γιατι εχω αφήσει τον λογαριασμό εκει και τώρα είμαι σε άλλη πόλη.

Συμφοιτητης μου ειχε χρωστουμενα απο τον προηγουμενο γυρω στο 250ρι ,τι λες τωρα χαχαχα για 46 ευρώ :P !!

Οταν πας Κατρουλού Πάτρα , πήγαινε ακτή δυμαίων ΔΕΥΑΠ να πληρώσεις . Αν ποτέ αφησεις ΔΕΗ απλήρωτη , στη βέσο δίπλα την πλερώ !

Νομιζω μπορεις και στο σαιτ της ΔΕΥΑΠ να τον πληρωσεις ή απο web banking της πειραιως νομιζω εχει , αν σε αγχωνει τοσο  B) 

 

Δικιά μου μικρή απορία για σύντομη απάντηση :

 

Αττικη οδός : Πληρώνω το διόδιο μόνο όταν μπω μια φορά και <<όσο κάτσω>> ?  [θέλω απο εισοδο της εθνικης Αθηνων-Λαμιας ως τα Σπάτα [στο ζωολογικο παρκο να παω :P )

 

ευχαριστω !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο προφιλ μου κατω κατω λεει converted και απο κατω location, για το οποιο δεν βρισκω επιλογη να το αλλαξω η να το σβησω. Που ειναι αυτη η επιλογη; Το κανονικο location το εχω..γιατι εχω 2;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δικιά μου μικρή απορία για σύντομη απάντηση :

 

Αττικη οδός : Πληρώνω το διόδιο μόνο όταν μπω μια φορά και <<όσο κάτσω>> ? [θέλω απο εισοδο της εθνικης Αθηνων-Λαμιας ως τα Σπάτα [στο ζωολογικο παρκο να παω :P )

 

ευχαριστω !

Μόνο μια φορά πληρώνεις(2,80€), όταν μπαίνεις.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Ερώτηση: ισχύει ότι αν ανοίξουν οι αερόσακοι σε ένα αμάξι, δεν παίρνει μπρος το αμάξι; (είμαι προς αγορά μεταχειρισμένου και μου το ανέφεραν ως απόδειξη ότι δεν έχουν ανοίξει οι αερόσακοι). Ισχύει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εάν παίρνει μπρος το αμάξι ή όχι ρωτάω. Γιατί εμφανισιακά όλα όσα έχω δει είναι ίδια και μου το είπαν ως απόδειξη "αν είχαν ανοίξει οι αερόσακοι δεν θα έπαιρνε μπρος το αμάξι". Σε κανένα αμάξι δεν τους αφήνουν να κρέμονται. 
Ξέρουμε; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλη, καλέ! (αλλιώς δεν δικαιολογείται η άγνοια!) 
Κι εγώ αυτό επιμένω ότι μπορεί να λειτουργήσει (το αμάξι που έχω τώρα υποτίθεται είχε αερόσακους και σε ένα σέρβις μου είπαν "κάτι λείπει".......... 


Αλλά μου λένε τώρα "αν ανοίξει, δεν δουλεύει το αμάξι μπλα μπλα" :/ 
Δεν θέλω να σκοτωθώ πουθενά. Πώς ξέρω αν έχει ανοίξει ή όχι ο αερόσακος; (θα πάω με μηχανικό το απόγευμα να το δει. μπορεί να το καταλάβει κάπως;) 

(μη γελάτε με την άγνοια παρακαλώ) :)  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί όσο ο εγκέφαλος βλέπει 'σκασμένο' αερόσακο να μη σ αφήνει να βάλεις μπρος, αλλά πολλοί επιλέγουν, μετά από ατύχημα να αντικαταστήσουν όλο τον σκασμένο αερόσακο μ'έναν αντιστάτη έτσι ώστε να ξεγελαστεί ο εγκέφαλος και να νομίζει ότι υπάρχει λειτουργικός αερόσακος. Οπότε, εκτός αν το συγκεκριμένο αμάξι έχει κάποιο πολύ advanced σύστημα, σου λένε μπούρδες, φυσικά και μπορείς να κάνεις ένα αμάξι να πάρει μπρος αν έχει ανοίξει αερόσακος.

Η πιο σίγουρη λύση είναι να το πας σε ηλεκτρολόγο που ειδικεύεται στη συγκεκριμένη μάρκα και να του πεις, "θέλω να μάθω αν όλοι οι αερόσακοι είναι στη θέση τους και αν έχουν ανοίξει ποτέ".

Φυσικά αυτό προϋποθέτει ξήλωμα πλαστικών κι εκεί μπορεί να συναντήσεις αντιδράσεις απ τον πωλητή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...