Προς το περιεχόμενο

Μικρές Απορίες - Σύντομες Απαντήσεις


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μου φέρανε έναν παλιό υπολογιστή με Windows XP για φορμάτ. Τα εγκατέστησα από την αρχή με νόμιμο δισκάκι και με νόμιμο κλειδί. Όλα καλά ως εδώ. Προσπαθώ να τρέξω το Windows Update και με πετάξει σε μια σελίδα που λέει ότι δεν λειτουργεί και έχει κάποιες οδηγίες για να λειτουργήσει, όμως πάλι δεν γίνεται τίποτα. Ξέρω ότι η MS σταμάτησε να βγάζει αναβαθμίσεις για XP από τον Απρίλιο του 2014 αλλά όσες φορές είχα τρέξει το update μετά από αυτή την ημερομηνία λειτουργούσε κανονικά και απλώς κατέβαζε όσες ενημερώσεις είχαν βγει μέχρι τον Απρίλιο. Τώρα το κατάργησαν εντελώς το update;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 18,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

το windows update νομιζω ηθελε μια πιο καινουρια εκδοση του windows installer. δοκιμασε να την κατεβασεις manual.

 

Οτι εξακολουθει να δουλευει ισχει. το δοκιμασα σε ενα παλιο λαπτοπ με κοπια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το windows update νομιζω ηθελε μια πιο καινουρια εκδοση του windows installer. δοκιμασε να την κατεβασεις manual.

 

Οτι εξακολουθει να δουλευει ισχει. το δοκιμασα σε ενα παλιο λαπτοπ με κοπια.

Είσαι και ο πρώτος. Αυτό ήταν τελικά. Η τελευταία έκδοση windows installer για XP είναι η 4.5 (έχει βγει και η 5 αλλά είναι για Vista και νεώτερα). Την κατέβασα, την εγκατέστησα και όλα οκ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω τα Windows 7 αλλά σπασμένα απο φορμάτ που έκανε φίλος με εξίσου σπασμένα . Με έχουν ταράξει στις ειδοποιιήσεις για αναβάθμιση στα Windows 10 . 

 

Αν κάνω απόπειρα να τα αναβαθμίσω, τι πιθανότητες έχω να το καταφέρω ; Βασικά τι χρειάζεται ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω τα Windows 7 αλλά σπασμένα απο φορμάτ που έκανε φίλος με εξίσου σπασμένα . Με έχουν ταράξει στις ειδοποιιήσεις για αναβάθμιση στα Windows 10 . 

 

Αν κάνω απόπειρα να τα αναβαθμίσω, τι πιθανότητες έχω να το καταφέρω ; Βασικά τι χρειάζεται ;

Έχεις τις ίδιες πιθανότητες με το αν τα είχες αυθεντικά, δεν αλλάζει τίποτα. Η διαφορά είναι ότι θα είναι πάλι πειρατικά, δεν θα τα αποκτήσεις νόμιμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τετοια εποχη μονο περσινες θα βρεις αν εχει κρατησει καποιος.

 

Αλλιως περιμενε σε λιγο θα μαζεψουν, πανε να αγορασεις οσες θες απο κανενα παραγωγο. Τις υες για καταναλωσει ή για πουλημα;

 

Για κατανάλωση τις θέλω. Για αρχή θέλω λίγες (μισό κιλό) για να κάνω τις δοκιμές μου, έτσι ώστε όταν βγουν οι φρέσκες να πάρω μεγαλύτερη ποσότητα. Υπάρχει περίπτωση να έχουν αντέξει περσινές ελιές και πώς καταλαβαίνεις τις περσινές από τις φρέσκες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγαινε σε μια Λαϊκή στον πάγκο με τις ελιές κλπ και ρώτα τον ελιατζή (λολ)  αν έχει ή μπορεί να σου φέρει την άλλη εβδομάδα ελιές ακατέργαστες. Στην λαϊκή στη γειτονιά μου το μάτι μου έχει πάρει κάποτε και ωμές ελιές .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χμ  οκ, λεω να μην το ρσικάρω και στα μισά μείνω χωρίς λειτουργικό .

Ξανακάνεις φορμάτ. Δεν έχεις εύκαιρο κάποιον φίλο να στο κάνει αν δεν ξέρεις εσύ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Σε λαπτοπ της εργοδοτριας μου, ημιεπαγγελματικο, dell κατι με i7 καινούργιο με win 8.1, να κανω το update σε Windows 10 ή παίζει να εχω καμιά δυσλειτουργια?

Αν γινει τιποτα εγω θα φαω το τρεξιμο και το problem solving (και δεν είναι και η δουλειά μου)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε λαπτοπ της εργοδοτριας μου, ημιεπαγγελματικο, dell κατι με i7 καινούργιο με win 8.1, να κανω το update σε Windows 10 ή παίζει να εχω καμιά δυσλειτουργια?

Αν γινει τιποτα εγω θα φαω το τρεξιμο και το problem solving (και δεν είναι και η δουλειά μου)

 

εχω κανει σε 3 λαπτοπ (ενα δικο μου, ενα του dj στο bar, ενα αλλο δικο μου) και στο desktop μου. Κανενα απολυτως προβλημα πουθενα, και τα δικα μου ειχαν 8.1 αναβαθμισμενα απο 7

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...